Türkiye Finans Motosiklet Kredisi

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi

Türkiye Finans Bankası; Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesiyle kurulan bir katılım bankasıdır. Türkiye Finans Bankası; finans desteği, yedek hesap, cari hesap, katılma hesapları, altın ürünleri, kredi kartları, banka kartları, yatırım hizmetleri, bankacılık hizmetleri, bireysel emeklilik sistemi, sigortacılık hizmetleri gibi birçok hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Türkiye Finans Bankası; finans desteği başlığı altında; ihtiyaç finansmanı, taşıt finansmanı, konut finansmanı, arsa finansmanı, işyeri finansmanı olarak finans hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Taşıt finansmanı altında sunulan Türkiye Finans Bankası Motosiklet kredisini bu yazımızda ele alacağız.

Türkiye Finans Bankası Motosiklet Finansı Nedir?

Türkiye Finans Bankası Motosiklet Finansı; Türkiye Finans Bankası’nın motosiklet almak isteyen müşterilerine finansman desteği sağlayarak sunduğu finans çeşitlerinden sadece biridir. Bu finansman desteğinden ister 0 kilometre motosiklet isterseniz de 2. el motosiklet alırken yararlanabilme imkanına sahipsiniz. Uygun kar oranlarıyla size sunulan finansman desteğinden 48 aya kadar taksitlendirerek istediğiniz şekilde yararlanmanız mümkündür.

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

Türkiye Finans Bankası motosiklet finansını almak için başvuruda gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı ya da ehliyet)
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu*
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi
  • Finansman desteği alınmak istenen ürünün proforma faturası
  • 0 kilometre araçlarda alınacak olan aracın proforma faturası
  • 2. el araçlarda alınacak olan araca ait ruhsat fotokopisi

*Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekli olmaktadır.

Türkiye Finans Bankası gerekli gördüğü durumlar dâhilinde kefil ve ek belge isteme hakkını kendisinde saklı bulundurmaktadır.

Yukarıda belirtilen belgelerle size en yakın Türkiye Finans Bankası şubelerinden birine giderek Türkiye Finans Bankası motosiklet finansı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kefil İstendiği Takdirde Kefilden İstenen Belgeler Nelerdir?

Türkiye Finans Bankası gerekli gördüğü durumlar dâhilinde kefil isteme hakkını kendisinde saklı bulundurmaktadır. Böyle bir durumda kefilden istenecek olan belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı ya da ehliyet)
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi

Kefil istendiği takdirde kefiliniz ile birlikte yukarıdaki belgelerle size en yakın Türkiye Finans Bankası şubelerinden birine gidip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası Motosiklet Finansı Örnek Tablosu

Türkiye Finans Bankası motosiklet finansı örnek tablosu aşağıdaki gibidir:

Vade Kar Oranı Tahsis Ücreti Yıllık Toplam Maliyet
12 Ay %1.30 %0.5 %21.56
24 Ay %1.30 %0.5 %21.03
36 Ay %1.35 %0.5 %21.70
48 Ay %1.35 %0.5 %21.61

20.000 TL baz alınarak oluşturulmuş olan katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak hazırlanan taşıt finansmanı örnek ödeme tablosu yukarıda belirtildiği gibidir. Örnek ödeme tablosunda kar oranlarına BSMV ve KKDF dâhil edilmemiştir. Tahsis ücretine BSMV de dâhil edilecektir. Örnek ödeme tablosu yıllık toplam maliyet oranı 20.000 TL üzerinden hesaplanarak oluşturulmuştur. Yıllık toplam maliyet oranlarına finansman için tahsil edilen tüm masraf, kâr ve yasal vergiler dâhil edilmiştir. Türkiye Finans Bankası finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve ek belge isteme veyahut uygun görmediği başvuruları onaylamama haklarını kendisinde saklı tutmaktadır. Türkiye Finans Bankası finansman fiyatlamasını gerekli gördüğü durumda bilgi vermeksizin değiştirebilme veya kampanyayı durdurma hakkını kendisinde bulundurmaktadır.

Daha detaylı bilgi için size en yakın Türkiye Finans Bankası şubelerinden birini ziyaret edebilir ya da Türkiye Finans Bankası internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası resmi web sitesi için TIKLAYINIZ!

Leave a Reply

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.