Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ABank Bireysel Emeklilik

Kişilerin belirli bir yaşa kadar prim ödemesi, belirlenen çalışma gününü bitirmesi ve yaşları gereği artık zihnen ve bedenen eskisi gibi işleri yerine getiremedikleri için yaşlarını da doldukları zaman kanunun ön gördüğü şartlar dahilinde hizmet verdiği dönemdeki maaşının bir kısmını hizmet vermeden hak kazanmalarına emeklilik denir. Sosyal yaşantının en önemli kurallarından biri de yaşlanmaktır. Yaşayan her birey yaşlılıktan, yani çalışmaktan zamanla eskisi gibi iş yapamaz hale gelir, gücünü kaybetmekten kurtulamaz. Yaşlanmış bireylerin herhangi bir iş karşılığı olmadan devlet tarafından kişilere aylık olarak ödeme yapılmasına emeklilik aylığı denilmektedir. Diğer bir yandan bu kişinin çalıştıkları sırada topluma sağladıkları ve ödedikleri primlerin karşılığını teşkil etmekte ve de yeni nesillere yardımlaşma fikrini geliştirmektedir. Çalışma gücünü kaybetmiş fertlerin çevresindekilere ailesine ve ya yakınlarına yük olur durumuna düşmemesini sağlamaktadır. Bu durum yaşlılara emeklilik gelirleri bir dayanak ve teminat olmaktadır. Emeklilik gelirini devletin kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu sağlamaktadır. Fakat bu emeklilik maaşı bazen yapmak istediklerimizin karşısında yetersiz kalabilmektedir. Bu gibi durumlar için bankalar ve devletin birlikte iş birliğini yaptığı bireysel emeklilik sistemi kurulmuştur. Biz de bu yazımızda ABank Bireysel Emeklilik konusundan bahsedeceğiz.

Bireysel emeklilik sistemi ile çalışma hayatınız boyunca yapabileceğiniz tasarruflarla yatırımlar yapabilir ve  yapmış olduğunuz bu yatırımlarınızı devletin de katkısı ile birleşmesi durumunda emeklilik zamanınız geldiğinde ek gelir sahibi olabilir, ihtiyacınız olması durumunda dilerseniz yatırımlarınızı toplu bir şekilde de talep edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemleri geldiğinde daha rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için, gelir elde ettikleri dönemlerde hayat şartlarını emeklilik dönemlerinde de daha rahat geçirmek için ve ihtiyaç duyacakları ekstra masraflarını rahatça karşılayabilmek için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

 • Bireylerin emeklilik zamanı geldiğinde, yapmış olduğu yatırımlara eş değer ek bir gelir sağlamaya yönelik,
 • Sermaye Piyasası Kurulu, Hazine Müsteşarlığı ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından denetim ve gözetim altında tutulan ve özel emeklilik şirketleri tarafından faaliyetleri yürütülen,
 • Gönüllü katılımlara dayalı olarak, kamu güvenlik sistemlerini tamamlayan bir emeklilik sistemidir. Birçok bankanın bireysel emeklilik sistemi bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de ABank’tır.

  ABank Bireysel Emeklilik Nedir?

  ABank Bireysel Emeklilik sistemi AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş ile birlikte ortak çalışması sonucu bireylerin gelir elde ettikleri zamanlarda tasarruflar ederek emeklilik hayatlarını da kimseye yük olmadan kendi başına idare edebilmek amacıyla yani yaşam standartlarında yaşamalarını sağlamak amacıyla sunulan bir sistemdir. ABank Bireysel Emeklilik sistemide diğer tüm bireysel emeklilik sistemleri ile hemen hemen aynı sistemdedir. Çalışma hayatınız boyunca yapmış olduğunuz tasarruflarla ABank bireysel emeklilik ile yatırımlar yapabilirsiniz. Bu yatırımlarınızda devlet sizlere % 25’lik bir katkı sağlayacaktır. Yani yatırmış olduğunuz her 100 TL de 25 TL değerinde bir devlet katkısı ile birlikte 125 TL değerinde bir yatırıma dönüşmüş olur.

  Abank Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

  ABank Bireysel Emeklilik sisteminin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • ABank Bireysel Emeklilik ile ileriye yönelik bir yatırım yaparak daha rahat bir emeklilik geçirmek.
  • ABank Bireysel Emeklilik sayesinde, yapmış olduğunuz yatırımlarınıza % 25’lik bir devlet katkısı.
  • Devlet katkısının üst limiti yıllık brüt asgari ücretin % 25’i ile sınırlıdır.
  • Yatırımlarınızı kendi isteğinize bağlı olarak yapabilme imkanı.
  • İstenildiği zaman yatırımlarınızı dondurabilme imkanı.
  • Yapmış olduğunuz yatırımların ABank çalışanları uzman ekibiyle risk değerine göre yatırım fonlarında değerlenmesini sağlayabilme imkanı.
  • Emekli olmanız durumunda yapmış olduğunuz paraları toplu olarak alabilme imkanı.
  • Yatırımlarınızı kendiniz belirler ve ne kadar yatırmak istediğiniz size uygun fonlarla gerçekleştirebilme imkanı.

ABank Bireysel Emeklilik, bunlarla birlikte sizlere avantaj sağlayacak daha birçok seçeneğin olduğu bir bireysel emeklilik sistemidir.

ABank Bireysel Emeklilik sistemine her gönüllü birey başvurabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan bireylerin ve kendi haklarını kullanabilen ve özgür bireyler bu sisteme kayıt yaptırabilmektedir. Siz değerli okuyucularımız; Sizler de ABank Bireysel Emeklilik sistemine dahil olmak istiyorsanız herhangi bir ABank şubesine giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ABank Bireysel Emeklilik için TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.