Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ABank EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe hizmet veren bankalar tarafınca tüketicilerin gün içerisinde en çok gerçekleştirdiği işlem para transferi işlemidir. Para transferi işlemi iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Banka mevduat hesapları aynı bankada bulunan para transferi işlemine havale, para transferi işlemini gerçekleştirecek olan mevduat hesapları farklı banka bünyesinde faaliyet gösteriyorlar ise bu işleme EFT (Elektronik Fon Transferi) denilmektedir. ABank her geçen gün müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Özellikle hızlı işlem gerçekleştirebilme ve güvenli bankacılık sistemlerine yatırım yapan ABank para transferi konusunda da oldukça başarılıdır. Yazımızın devamında sizlere ABank EFT saatleri ve para transferi kısıtları hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağız.

ABank EFT Saatleri Ne Zaman?

ABank kendi şubeleri arasında yapılan para transferi havale işlemi için gün ve saat sınırlaması bulundurmamaktadır. ABank bünyesi içerisinde talep ettiğiniz para transferi işlemi havale değil de EFT işlemi özelliklerini sağlıyor ise ABank’dan talep ettiğiniz EFT işlemi için diğer bankalarda da olduğu üzere zaman kısıtlaması bulunmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi hizmet verildiği saatler bakımından bankaların eş zamanlı çalışamaması olabilecek iken bir başka bakış açısı olarak da bankaların işlemlerini farklı prosedürlerden geçirmesi, EFT işlemini belirli zaman aralıkları arasında tutmaktadır. ABank EFT saatleri hafta içi her gün sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir.

ABank EFT saatleri aralığında yapmış olduğunuz işlem aynı gün 5 ile 10 dakika aralığında gerçekleşebilirken,ABank EFT saatleri dışında talep oluşturacağınız EFT işlemi işlemin yapıldığı günü takip eden ilk iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu yüzden EFT işleminiz gün içerisinde gerçekleştirilme önceliğine sahip ise ABank EFT saatlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda para transferi işlemi talebinin oluşması sırasında girmiş olduğunuz bilgiler de işlemin gerçekleştirilmesi esnasında büyük bir öneme sahiptir. Yanlış ya da eksik girilen bilgiler ışığında EFT işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilemeyeceğinden dolayı transfer sürecinde uzamalar meydana gelebilmektedir. Yanlış ya da eksik bilgi girildiğinde girilen bilgiler ışığında herhangi bir banka hesabı karşılığı bulunamaz ise transfer işlemi bankacılık sistemi ortak havuza düşmektedir.

Yanlış işlem oluşması durumunda ABank müşteri temsilcisi tarafından işlem ortak havuz sistemi içerisinde girmiş olduğunuz bilgiler kullanılarak transfer işlemi araştırıp bulmakta ve paranın tekrar hesabınıza geçirilmesi ile vakit kaybedilecektir. Sizin bu işlemi gerçekleştirmeniz için tekrardan EFT işlemi talebinde bulunmanız gerekebilir. Girmiş olduğunuz bilgiler herhangi bir banka hesabına isabet ediyor ve bu hesap sizin gerçekleştirmek için talepte bulunacağınız hesap ile aynı değil ise ABank müşteri temsilcisi tarafından paranın transfer olduğu hesabın sahibi ile görüşme yapıldıktan sonra para tekrardan gönderici konumda olan hesaba geri aktarılmaktadır. anlaşılacağı üzere herhangi bir bilgi yanlışlığı durumunda EFT işlemini gerçekleştirmede zaman kaybı yaşayacağınız için para transferi işlemi talebi oluştururken bilgiler eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmelidir. ABank EFT saatleri içerisinde işlemi gerçekleştirmeye de özen göstermelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.