Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ABank Konut Kredisi

Tüketiciler çeşitli araçlar kullanarak yatırım yapmak istemektedirler. Bu yatırım araçları içerisinde bono, hisse senedi, tahvil v.b. gibi menkul kıymet yatırımları olabileceği gibi ev, arsa, taşıt v.b. gayrimenkul yatırımları da olabilmektedir. Ev, arsa ve taşıt gibi gayrimenkul yatırımları gelecek zamana yapılan yatırım niteliği taşımakla birlikte aynı zamanda tüketicilerin yatırım ihtiyaçları dışında temel gereksinim ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yaptıkları tüketim harcaması niteliğini de barındırmaktadır. Gerek yatırım harcamaları olsun gerekse tüketim harcamaları niteliğini taşısın tüketicilerin bu talepleri bankalar için bir fırsat oluşturmaktadır. Bankaların gayrimenkul yatırımları için kullanıma sunduğu kredi ürünleri bankalar arasında bir rekabet unsurunu oluşturmaktadır. Kredi ürünleri bankaların işlem hacimleri içerisinde yüksek paya sahiptir. Bu paydan nasibini almak isteyen bankalar kredi ürünlerini geliştirip hedef kitlesine uygun faiz oranları ile uygun vade süreleri sunarak işlem hacimlerini arttırmak istemektedirler. Bu rekabet ortamında bulunan bankalar içerisinde bulunan ABank konut kredisinden yazımızın devamında sizlere bahsedeceğiz.

ABank Konut Kredisi Nedir?

ABank konut kredisi müşterilerine düşük faizli ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. ABank konut kredisi sayfasına tarayıcınız üzerinden ulaştığınızda “Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyene ABank’tan % 0.80 Faizli Konut Kredisi” sloganı ile kredi ürünüyle karşılaşmaktayız. ABank ev sahibi olmak müşterilerine destek olmaya bu kredi ürünü ve belirtilen faiz oranıyla destek olmaya devam etmektedir. Kampanya özellikleri kısmında bizleri düşük faizli ABank konut kredisi sahibi olmak isteyen müşterilerin “Mutluluk Paketi” kapsamındaki ürünlerin tamamından yararlanmalıdır. Mutluluk paketi kapsamında ise “KMH Başvurusu”, “ABank Bonus Kredi Kart Başvurusu” ve “2 Adet Otomatik Ödeme Talimatı” şartları bulunmaktadır. Düşük faizli konut kredisi özellikleri içerisinde ise en az 3 ay en fazla 120 ay vade süresi sunulmaktadır.

ABank konut kredisi ürününden faydalanmak isteyen müşterilerin başvuru esnasında bulundurması gereken birtakım evraklar vardır. ABank konut kredisinden bahsedecek olursak kimlik belgesi kapsamında nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport evraklarından en az birisi bulunmalıdır. Bir diğer gerekli evrak kapsamında ise gelir belgesi bulunmaktadır. Gelir belgesi kapsamında bulunan evraklardan bahsedecek olursak maaş bordrosu, maaş yazısı, serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi veya emekliler için maaş cüzdanının fotokopisi evraklarından en az birisinin bulunması gerekmektedir. Son olarak gerekli belgelerden olan adres teyit edici belgeden bahsedecek olursak bu kapsamda ikametgah belgesi veya son 3 aya ait bir fatura evraklarından en az birisinin yanınızda olması gerekmektedir. Bütün bu gereklilikleri sağladıktan sonra ihtiyacımız olan kredi tutarı 50.000 TL olduğunda toplam ödeme tutarımız 63.152 TL olmaktadır. Faiz oranı % 0.80 olarak belirlediğimizde vade süremiz 60 ay olmaktadır. Dosya masrafı kapsamında ise 1000 TL olarak görülmekte. Aynı doğrultuda bakacak olursak 1188 TL olarak masraflar kısmında ödeme tutarımıza eklenmektedir. Taksit tutarı vade süremiz 60 ay olduğunda aylık ödeme tutarımız 1.052,54 TL olmaktadır. Aylık maliyet oranı % 0.96 yıllık maliyet oranı ise % 11.54 olarak karşımıza çıkmaktadır.

ABank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.