Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ABank Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Tüm bankacılık sektörünün arayüzleri birbirine çok benzemektedir. Ülkemizde yaşayan kredi kartı sahibi bireyler olarak bu birbirine benzeyen yapı içerisinde çokça kafamızın karıştığı oluyor. Günümüzde kredi kartı borcumuzu 3 şekilde öğrenebiliriz. Biz de bu yazımızda ABank Kredi kartı borcu sorgulama işlemlerini anlatacağız.

ABank Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

1. Banka Şubesine Giderek Sorgulama

ABank Kredi kartı borcu sorgulama işlemlerinizi en yakın banka şubesine giderek “gişe işlemleri” altında bir sıra numarası alabilir ve bir türlü gelmeyen o banka sırasında zamanınızı harcayarak kredi kartı borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

2. ATM Şubesine Giderek Sorgulama

ABank Kredi kartı borcu sorgulama işlemini en yakın ATM’ye giderek, şifrenizi tuşladıktan sonra ekranda çıkan, kredi kartı ile ilgili adımları uyguladıktan sonra, kredi kartı borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

3. İnternet Şubesi ile Sorgulama

ABank Kredi kartı borcu sorgulamayı internetten de yapabilirsiniz. Bankadan aldığınız, İnternet Şubesi “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” ile oturduğumuz yerden, sıra beklemeden kredi kartı borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu adımda yapmanız gereken, öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıkladıktan sonra, gerekli adımları uygulamanız.

Bağlantıya tıklayarak, ABank’ın bizlere sunmuş olduğu resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra, eğer bireysel müşteriyseniz, görselde belirtildiği gibi “Bireysel” butonuna tıklayın.

ABank Kredi kartı borcu sorgulama işlemlerinde açılan karşınıza, aşağıda görmüş olduğunuz sayfa çıkacak. Eğer farklı adreste bir sayfa çıkarsa adımları yeniden doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olmalısınız.

1 numara ile belirtilen kutuya “Kullanıcı Adı” bilginizi, 2 numara ile belirtilen kutuya “Şifre” bilginizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Eğer kullanıcı adınızı unuttuysanız ya da hatırlamıyorsanız, 3 numara ile belirtilen sekmeye tıklayarak, TCKN (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası) bilginizle de giriş yapabilirsiniz.

Eğer bankanız tarafından size verilen hiçbir “kullanıcı adı” veya “şifre” mevcut değilse, bunu nasıl temin edebilirsiniz? Öncelikle bunun birkaç yöntemi var. İlk yöntem en yakın şubeye giderek, gişeden numara almak ve akabinde “kullanıcı adı” ve “şifre” sahibi olmak. İkinci yöntemi ise bankamızın çağrı merkezini aramak (444 00 55).

Çağrı merkezini aradığınız durumda, size birkaç farklı menü seçeneği sunulacaktır. Sizler “İnternet Şubesi İçin Şifre Almak İstiyorum” dendiğinde, verilen numarayı tuşlayın ve daha sonrasında karşınıza çıkacak operatöre sorununuzu dile getirin, böylece hem şifre hem de kullanıcı adı temin etme noktasında hızlıca işleminizi halledebilirsiniz.

Ardından aldığınız bilgiler ile tekrar adımlarımızı izleyerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

ABank Kredi kartı borcu sorgulama için giriş yaptıktan sonra gelen sayfada solda görülen şekilde bireylere özel olarak farklı gelen ama ortak bağlantıları olan bir menü göreceksiniz. Ortak bağlantılardan biri görselde belirtilen şekilde olan “AKart” bağlantısıdır. Bazı kullanıcılarımızın AKart bağlantısı “ABank Bonus Card” şeklinde de olabilir. Bu durum kullanıcılarımızın kullandığı kart tipine göre değişmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşıyorsanız, yukarıda belirtilen şekilde “ABank Bonus Card” bağlantısı bulunuyor, sizler de bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bir diğer kullanıcılarımız da ise “Diners Club Card” olabilir, bu kart hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilmeleri için yine solda bulunan bağlantılar arasında “Diners Club Card” yazacaktır, bu bağlantıya tıklayabilirler. Vakit kaybetmeden bu bağlantı adreslerimizden hangileri size uygunsa o adrese tıklayabilirsiniz.


Tüm bu adımları geçtikten sonra, karşınıza yeni bir sayfa ve menü açılacak. Gelen bu sayfada sol tarafta olduğu gibi “Kredi Kartı Bilgileri” yazan bağlantıya tıklayın. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra kredi kartınız hakkında tüm bilgilere ve özellikle kredi kartı borç sorgulama işlemine ulaşabilirsiniz.

Bu işlemler arasında en kolay ve hızlı bir şekilde sorgulama yapacağınız seçenek, internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı sayesinde, herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan, sadece size daha önce verilmiş olan birkaç bilgi sayesinde, kredi kartı borcunuzun miktarını, kredi kartı başvurusu yaptıysanız bunun sonucunu ve daha birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz.

ABank Kredi Kartı Borcu Sorgulama için TIKLAYINIZ!

En Yakın ABank Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

En Yakın ABank ATM’lerini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.