Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Akbank 2. El Araç Kredisi

Son yıllarda dolar üzerindeki artış ve ekonomik göstergelerin değişmesiyle otomobil fiyatları önceki yıllara göre fazlasıyla artmıştır. 2013 Yılında 38,000 liraya alınan bir otomobilin 2016 yılındaki satış fiyatının 55,000 liraya çıkması ikinci el taşıtlara olan ilgiyi arttırmıştır. Bununla birlikte ikinci el fiyatları haliyle artarak yükselmiş bu yüzden bankalar ikinci el taşıtlar içinde kredi imkanı sunmaktadır. Akbank 2. el araç kredisi sunan bankalar arasındadır. Akbank hangi şartlarda ikinci el araç kredisi veriyor, ne gibi evrakları istiyor aşağıda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Akbank öncelikle ikinci el taşıt kredilerinde sıkıntı olan kasko ve rehin zorunluluğunu kaldırdı. Böylece çok daha hızlı ve kolay ikinci el taşıt kredisi alabiliyorsunuz.

Akbank 2. el araç kredisini sadece Akbank Şubelerinden alabilirsiniz. Mobil veya internet şubesi üzerinden ikinci el taşıt kredisine başvuramazsınız. İkinci el taşıt kredisinde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise maksimum 5 yaşa kadar olan ikinci el taşıtlar için kredi alabilirsiniz. 5 yaşından büyük araçlara ikinci el araç kredisi verilmemektedir.

Akbank 2. el taşıt kredisi kullanabilmeniz için aşağıdaki koşulları sağlıyor olmalısınız. Aksi halde ikinci el taşıt kredisinden faydalanamazsınız.

  • 18 yaşından büyük olmalı ve kredi puanınız olumsuz olmaması gerekmektedir.
  • Gelirinizi belgelenmelidir.
  • Kredi taksidi hane halkı aylık gelir ortalamasının %50’sini geçmemelidir.
  • Gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılır.

Bu koşulları sağlıyorsanız gerekli olan evraklar ile bir Akbank Şubesinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında sizden istenecek belgeler aşağıdadır. Başvuru yapmadan önce bu belgeleri yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportunuz hem aslı hemde fotokopisi
  • Son döneme ait telefon/elektrik/doğalgaz/su faturası veya kişinin Nüfus Müdürlüğü, mahalle muhtarından yada E-Devlet üzerinden almış olduğu ikametgah belgesi. (Faturalar kredi başvurusu yapacak kişinin kendi adına ve soyadına düzenlenmiş olmalıdır aksi halde kabul edilmez)
  • Noter Satış Sözleşmesi veya Fatura (Faturanın düzenlenme tarihinden itibaren en fazla 1 ay içerisinde kredi kullanılabilir.)
  • Gelir durumunuzu gösteren belge. Ayrıntılı açıklaması aşağıdadır.

Emekliler gelir durumunu gösteren belge için  hesap cüzdanı getirebilirler.Gelir durumuna gayrimenkul gelirini göstermek isteyenler gelir elde ettikleri gayrimenkulün tapu aslı ve fotokopisini getirmeliler. Ücretliler, maaş alanlar maaş bordrosu veya net maaş durumunu gösteren çalıştığı işyeri tarafından onaylanmış belge, serbest meslek sahibi olanlar ise vergi levhaları ile başvurabilirler. Ayrıca firma ortağı olanlar vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan firma kurulum ilanının fotokopisi ile ikinci el taşıt kredisine başvurabilirler.

Akbank’ın şu anda müşterilerine sunduğu normal 2.el araç kredisi faiz oranı %1,50’dir ancak şuan kampanyalı 2. el araç kredisi faiz oranı %1,27 olmuştur.

Kampanyalı 2. el araç kredisi aldığınızda size bu kredinin maliyeti olacaktır. Çekeceğiniz kredi için 12,24,36,48 ay vade seçeneklerinden herhangi birini seçebilirsiniz faiz oranında değişim olmayacaktır. Ancak çektiğiniz kredide kredi tahsis ücreti olarak sizden çektiğiniz kredi tutarının binde 5’i oranında tahsil edilecektir. 20,000 TL için bu tutar 100 TL’dir. Aşağıdaki görselde çektiğiniz kredi miktarına bağlı olarak ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ve kredi masrafları gösterilmiştir.

Kredinizin maliyetine kredi tahsis ücreti eklenmiştir. Ferdi Kaza Sigorta ücreti yıllık ortalama yaklaşık 110 TL kadardır, Kasko Bedeli ise yıllık ortalama yaklaşık 1.000 TL kadardır bu ücretler kredili müşterilerde değişiklik gösterebilir.

Alacağınız aracın çalıntı olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için motor ve şasi üzerindeki numaralar ile ruhsattaki numaraları karşılaştırmalısınız. Aracın vergi borcu ve cazası olup olmadığını dikkatlice araştırmalısınız.

Akbank 2. El Araç Kredisi Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.