Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Akbank Arsa Kredisi

Akbank günümüzün modern ve köklü bankalarından biridir. 30 Ocak 1948 tarihinde ticaret bankası olarak Adana’da kurulmuştur. Hızla gelişen banka ilk İstanbul şubesini 14 Temmuz 1950’de açmıştır. 1954 yılında genel müdürlüğü İstanbul’a taşıyarak tüm bankacılık işlemlerinde otomasyona geçmiştir. Biz de bu yazımızda Akbank arsa kredisini işleyeceğiz.

Yatırım

Günümüzde toplum olarak çocuklarımıza geleceğe dönük yatırım yapmak isteriz. Yatırımlar genelde ev, arsa, altın olarak adlandırılır Günümüzde sıkça paraya ihtiyaç duyulur. Yatırımlarınız büyük bütçeli olabilir ve nakit paraya ihtiyacınız olur. Bankaların yatırımcıya verdiği krediler vardır. Kredilerinizi yıl olarak öder ve çektiğiniz tutarın üzerine bir miktar faiz olarak bankaya geri ödersiniz. Yatırım için en iyi seçeneklerden biride arsadır. Arsalar konumuna göre alındığında zamanlar değeri artar. Arsalar diğer yatırımlarınız altın, dolar gibi borsadan etkilenmez.

Akbank Arsa Kredisi

Yatırım ve iş kurmak için en iyi fırsatlardan olan arsalar bazen pahalı olabilir. Yatırımınız da konumuna göre büyük kâr sağlarlar. Arsalarınızı hem ileriye dönük kâr amaçlı hemde iş olarak tarım üzerine satın alabilirsiniz. Arsa alırken nakit paraya ihtiyacınız olur burada bankaya devreye girerler ve faiz oranı vade ay olarak kredi verirler. Aylık gelirinize de bakılarak en uygun krediyi sağlarlar. Birçok banka farklı amaçlarla müşterilerine kredi verirler. Arsa almak için arsa kredileri mevcuttur. Arsalar geleceğe dönük yatırımlardır. Bankalar gelirinize arsaya ve önceden çekilmiş krediniz varsa aylık taksitlerinizi yatırıp yatırmama durumlarını da değerlendirilerek en uygun krediyi sağlamaya çalışırlar. Akbank Arsa Kredisi alırken alacağınız gayrimenkulün ekspertiz değerinin %45’ine kadar kredi alabilirsiniz. Kredi almadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekir. Kredi notu bir tür referanstır. Her banka kredi notlarınızı değerlendirerek müşterisine kredi verir ve Akbank arsa kredisi de böyle verilmektedir. Kredi notu hesaplamanız da önceden kredi çektiyseniz düzenli yatırılmasına ve kredi kartı ödeme bilgileriniz değerlendirilerek hesaplanır. Kredi notunuz düşük ise kredi ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli bir şekilde yaparak kredi notunuzu arttırabilirsiniz. Kredi notunuz 0-1400 arasındadır.

Akbank Kredileri

Akbank günümüzün köklü bankalarından olarak düzenli gelir-giderleri olan büyük bankalar arasındadır. Akbank birçok farklı konuda müşterilerine hizmet vermektedir. Konut, ihtiyaç, araba, taşıt, arsa, arazi ve iş gibi konularda kredi verebilmektedir. Krediler 4 farklı grupta incelenirler. Direk Kredi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi olarak. Kredi alırken kredi hesaplamasında çekeceğiniz tutar vadenin kaç ay olacağı ve faiz oranı hesaba katılarak en uygun kredi imkanları sağlanır. Akbank arsa kredisi de bu kredilerdendir.

Direkt Kredi

Direkt kredinin faiz oranı diğer kredilere göre biraz yüksektir. Akbank Direk kredide 1000 TL ile 15000 TL arası kredi çekebilirsiniz. Vadesi 48 aya kadar vardır. Faiz oranı vadenin uzunluğuna göre değişir.

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi her türlü para ihtiyacınızda size nakit sağlayan bir kredidir. İhtiyaç kredisi faiz oranları direkt krediye yakındır. İhtiyaç kredisinde 1000 TL ile 14999 TL arası kredi çekebilirsiniz. Vadesi 48 aya kadar vardır. Faiz oranı vadenin uzunluğuna göre değişir.

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi, taşıt alacaksanız çekilebilecek en uygun kredidir. Taşıt kredisi alacaksınız alacağınız taşıtın sıfır veya ikinci el bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir. Taşıt kredisi alırken alacağınız taşıtın markası da önemlidir. Banka ortalama bir model fiyatını çıkararak size fiyat verir. 48 aya kadar vadesi vardır. Vadenin uzunluğuna göre faiz oranları değişir.

Konut Kredisi

Konut almak veya yatırım yapmak için en uygun kredidir. Arsa vs. gibi yatırımlarınız içinde kullanılabilir. Konut Kredisinde 10.000 TL ile 1.000.000 TL arası kredi çekebilirsiniz. Kredi vadesi 120 aya kadar olabilir. Vadenin uzunluğuna göre faiz oranı artar.

Kredi Alırken Yapılması Gerekenler

  • Başvuru formu ile başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisi.
  • Krediyi alacak kişinin adına düzenlenmiş abonelik gerektiren hizmete ilişkin başvuru tarihinden 3 ay öncesi için düzenlenmiş olan bir fatura.
  • Başvur yapacak kişinin gelir tablosu.
  • Maaş üzerinde haciz olmadığını belirten firma imza sirküleri.
  • Ek gelirleri ve mal varlığını gösteren belgeler.
  • Satın alınacak olan arsa, ev, gayrimenkulün tapu fotokopisi
  • Yapılacak banka incelemesi sonucu banka ilave belge ve kefil talep edebilir.

Arsa kredisini hesaplanırken çekmek istediğiniz miktara göre ödeme planı oluşturabilirsiniz. Akbank arsa kredisi konusu böyledir.

Kredinizi Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Kredi Notunuzunu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.