Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Akbank Eğitim Kredisi

Günümüzde artan tüketimle birlikte ortaya bir çok masraf çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu masraflar sonucunda halk zaman zaman para sıkıntısı yaşayabilmekte bu da insanları zor duruma sokabilmektedir. Böyle durumlarda birilerinden borç almak akla gelse de borç alınabilecek kişilerin de ihtiyaç duyulan parayı verememesi ya da vermemesi söz konusu olabilmektedir. Yani artık ihtiyaç sahibinin komşusundan ya da bir tanıdığından borç almak yerine bankaları tercih ettiği görülmeye başlamıştır. Bir çok alanda paraya ihtiyaç duyarken paranın en çok lazım olduğu alanlardan birisinin eğitim alanı olduğu ve bu eğitim alanına oldukça fazla harcama yapmak zorunda kalındığı görülmektedir. Özellikle eğitim harcamaları için paraya ihtiyaç duyan öğrenciler, okuyan çocuklarına yardımcı olmak isteyen veliler bankaların eğitim kredilerine başvurmaktadırlar. Akbank diğer bütün bankalar gibi tüketicilerin bu ihtiyacına cazip eğitim kredisi fırsatlarıyla yanıt vermiştir ve tüketicilere cazip fırsatlar sunmuştur.

Akbank Eğitim Kredisi Nedir?

Öğrenim döneminin oldukça masraflı olması sebebiyle Akbank bütün öğrencilere ve velilere eğitim kredisiyle yardımcı olmaktadır. Bu krediden bütün ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri olmak üzere 18 yaşından büyük bütün öğrenciler düzenli bir gelirlerinin olduğunu ispatladıktan sonra bireysel olarak yararlanabilmekte ayrıca 18 yaşından küçük olan öğrenciler de velilerinin düzenli gelirlerini ispatlamasıyla birlikte, başvuruda bulunarak bu eğitim kredisinden faydalanabilmektedirler. Bu kredi sayesinde ister yurt ödemelerinizi, okul harcınızı, kitap masraflarınızı ya da kırtasiye masraflarınızı kısacası bütün eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün.

Ayrıca Akbank eğitim kredisini ihtiyaç kredisi adı altında verdiği unutulmamalıdır.

Eğitim kredisi içerisinde Akbank’ın ulaşmamızı sağladığı diğer avantajlar ise şunlardır;

Akbank’tan Sürekli Eğitim Sigortası

Sürekli Eğitim Sigortası sayesinde, öğrencinin eğitim sürecinde herhangi bir sebeple hayatını kaybetmesi durumunda ya da mağdur durumda kaldığı zamanlarda devreye girecek olan bir ”Eğitim Teminatı”dır. Bu eğitim sigortası sayesinde öğrenci eğitimine kaldığı yerden devam edebilecek maddi imkana sahip olur.

Öğrenci Ferdi Kaza Sigortası

Öğrenci Ferdi Kaza Sigortası sayesinde öğrenciler, okul içi ya da dışında okulla ilgili bir faaliyet içerisinde geçirecekleri her türlü kazaya karşı koruma altına alınırlar. Bu sigortaya sahip olursanız çocuğunuz ”Acil Yardım Güvencesi” kapsamındaki bütün imkanlardan ücretsiz ve sınırsız olarak yararlanabilirsiniz.

Akbank Eğitim Kredisine Nasıl Başvurulur?

Eğer eğitim kredisine ihtiyacınız varsa bu krediye başvuruyu size en yakın Akbank şubelerine  gerekli belgeler ile giderek gerçekleştirebilirsiniz. Şubede bulunan personeller bu eğitim kredisinin en kısa sürede alınabilmesi için size gerekli yardımda bulunacaklardır.

Size En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

Ayrıca direk olarak şubelere gitmek dışında eğitim kredisi başvurunuzu internet üzerinden de yapabilmeniz mümkündür fakat bu başvuru yalnızca bir ön başvuru niteliğinde olup eğitim kredisi talebiniz kabul gördüğünde mutlaka bankaya gitmeniz gerekecektir. İnternet üzerinden eğitim kredisine ön başvuruyu gerçekleştirebilmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Ön Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girdikten sonra, eğitim kredisi talebinizin onaylanıp onaylanmama durumunu bankanın size göndereceği sms mesajından öğrenebileceğiniz gibi hangi miktarda kredi alabileceğiniz de sms ile  en kısa sürede banka tarafından size bildirilecektir.

Akbank Eğitim Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

Akbank eğitim kredisine başvurabilmek için banka müşterilerinden çeşitli belgeler istemektedir. Banka nüfus cüzdanı fotokopisi, düzenli bir gelirinizin olduğunu gösteren gelir belgesi, öğrenci belgesi, ikametgah belgesi gibi evrakları istemektedir. Ayrıca eğer yurtdışında eğitim görüyorsanız; okula kabul belgesi, öğrenci vizesi, okulun banka hesap numaraları gibi belgeleri ve bilgileri istemektedir. Gerektiği durumda Akbank başka evrakları isteyebilme hakkına sahiptir.

Akbank Eğitim Kredisi Faiz Oranları

Akbank Eğitim Kredisi’nin faiz oranı yalnızca %1.44 olarak belirlenmiş olup 12, 24, 36 ya da 48 ay vade ile geri ödeyebilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca okul ”Ailem” birliği üyesi velilere daha düşük faiz oranları uygulanarak bu fırsattan yararlanmaları sağlanmaktadır.

Ayrıca kredi tutarının %0.5 i kadar tahsis ücreti banka tarafından alınmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.