Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Akbank Esnaf Kredisi

Kobi, küçük ve orta bütçeli işletme demektir. Bir işletmenin kobi kapsamında değerlendirilebilmesi için, o işletmede yıllık 250 kişiden az işçinin istihdam edilmesi, işletmenin yıllık mali bilançosunun 25.000.000 (yirmi beş milyon) TL’yi aşmaması ve son olarak söz konusu işletmenin mikro, küçük yahut orta büyüklükteki işletme kategorilerinden birine dahil olması gerekmektedir. Ülkemizde de, 1-10 arası çalışanı olan işletmeler, mikro; 10-50 arası çalışanı olan işletmeler küçük ve son olarak 50-250 arası çalışanı olan işletmeler de orta ölçekli işletmeler olarak sınıflandırılmıştır. Biz de bu yazımızda Akbank Esnaf Kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Akbank Esnaf Kredileri

Akbank, esnaflar için üç tip Akbank Esnaf Kredisi türü öngörmüştür. Bu krediler, Olduğunda Öde Kredisi, Gönlüne Göre Öde Kredisi ve Esnaf Destek Paketi içerisinde bulunan Esnaf Destek Kredisidir.

1. Olduğunda Öde Kredisi

Akbank Esnaf Kredisi kapsamındaki Olduğunda Öde Kredisi ile esnafın kredi geri ödemesini istediği zaman ve istediği miktarda yapmasına olanak tanınmıştır. Bu kredi:

 • 12.000 TL’ye kadar olan spot kredi başvuruları için geçerlidir.
 • Anapara ödemesi, kredinin maksimum vadesini aşmamak şartı ile istenilen tutar ve zamanda yapılabilmektedir.
 • Kredi faizinin üç ayda bir tahsil edileceği düzenlenmiştir.
 • Anapara ödemelerinde erken kapama komisyonu alınmayacaktır.

Akbank Esnaf Kredisi kapsamındaki bu kredinin avantajlı yanı, kredi ödemelerinin bir yıl içerisinde istenildiği zaman istenildiği tutarda yapılabilmesine olanak tanımasıdır. Ayrıca krediyi alan esnaf, faiz oranı değişikliklerinden etkilenmemektedir.

Olduğunda Öde Kredisinden yararlanmak isteyen esnaflar, şubeden ya da internet üzerinden başvuru yapabilirler.

2. Gönlüne Göre Öde Kredisi

Akbank Esnaf Kredisi kapsamındaki bu kredinin en önemli özelliği, esnafın 6 farklı ödeme planından istediğini seçerek, ödeme planını kendisinin oluşturabilmesidir. Ödeme planı alternatifleri şunlardır:

 • Aylık eşit taksitli
 • İki ayda bir taksitli
 • Altı ayda bir taksitli
 • Üç ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli
 • Altı ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli
 • Son taksit balon ödemeli

Gönlüne Göre Öde Kredisi, 50 bin TL ve 36 ay vadeye kadar olan TL taksitli kredi başvuruları için geçerlidir. Anapara ödemesi, belirtilen ödeme planları dahilinde yapılabilmektedir.

Ticari faaliyeti bulunan ve vergi levhasına sahip şahıs firmaları için SMS ile başvuru kolaylığı getirilmiştir. SMS başvurusu için cep telefonundan, GONLUNEGOREODE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numarası yazılarak 4425’e SMS gönderilmesi yeterli olacaktır. Ancak diğer başvurular için Akbank şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

3. Akbank Esnaf Destek Paketi

Akbank Esnaf Kredisi kapsamındaki Akbank Esnaf Destek Paketi, Akbank Esnaf Destek Kredisi ile birlikte şu avantajları da barındırmaktadır:

 • Mal alımı ve diğer ödemeler için, çek karnesi
 • Kredi kartı ile yapılacak tahsilatlar için, POS hizmetleri,
 • Ödemelerin gününde ve otomatik olarak gerçekleştirilebilmesi için, otomatik ödeme talimatı,
 • Vergi, SGK ödemeleri,
 • POS Plus Sigortası,
 • İşyerlerindeki temel risklere karşı İşyeri Sigortası

Esnaf Destek Paketi kategorisinde yer alan Akbank Esnaf Kredisi, esnafın elindeki altınların finansman kaynağı olarak kullanılarak karşılığında uygun faiz oranlarıyla ve kefilsiz kredi verilmesini amaçlar. Üstelik teminat olarak yatırılan altınlar, altın hesabında kazandırmaya devam eder.

Akbank Esnaf Kredisi ile, esnafların 100.000 TL’ye kadar varan finansman ihtiyaçları esnek ödeme planı ile karşılanıyor. Ayrıca, esnaflar 24 aya varan vade seçeneği ile sunulan 25.000 TL’ye kadar olan finansman seçeneğinden ise özel faiz oranları ile yararlanabiliyorlar.

Akbank Esnaf Kredisi alan esnaflar, Akbank’tan yapacakları tüm havale ve EFT işlemlerini hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca, Akbank’ tan alacakları POS cihazlarında bankanın uygulayacağı özel indirimlerden de yararlanacaklardır.

Akbank Esnaf Kredisi kapsamında sunulan krediler arasında taksitli ticari krediler, kısa vadeli krediler, spot krediler, gayri nakdi krediler, ticari konut ve taşıt kredisi, dış ticaret kredileri ve tarım kredisi bulunmaktadır.

Olduğunda Öde Kredisine başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.