Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Akbank Neo

Akbank Neo ile Axess üye işyerlerinden yapmış olduğunuz tüm alışverişlerden chip para kazanma imkanınız bulunmaktadır! Akbank Neo sayesinde size özel sunulan indirimlerden yararlanabilir ve chip para özelliğinden bol bol yararlanarak yapmış olduğunuz tüm alışverişlerden para kazanabilirsiniz. Üstelik yeteri kadar alışveriş yaparsanız, Axess üye iş yerlerinden yapacağınız bazı alışverişler bedavaya bile gelebilir. Bir chip para bir TL değerindedir.

İndirim

Akbank Neo kartının özelliklerinden biri indirimdir. Akbank Neo sayesinde indirim kampanyalarını dikkatli bir şekilde takip ederseniz, kampanyanın dahil olduğu sektörlerden yapacağınız tüm alışverişlerde indirim kazanma şansını elde etmiş olursunuz. Kazanacağınız bu indirimler ise iki iş günü içerisinde Neo kartınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabına yansıyacaktır. Siz hesabınızı bilerek harcamalar yaparken Neo kartı da indirimlerle bütçenize katkı sağlamaya devam edecektir.

İnternet Üzerinden Alışveriş

Akbank Neo kartı sayesinde internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Neo kartınız sayesinde tüm yurt içi alışverişiniz sırasında e ticaret siteleri üzerinden günlük yurt içi alışveriş limitinizi aşmadan güvenli bir şekilde alışveriş yapmanız mümkündür. İnternet üzerinden bu kart sayesinde yapacağınız alışverişleri isterseniz sadece 3D Secure alt yapısına sahip siteler ile sınırlandırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey 444 25 25 telefon numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni aramaktır. Bu numarayı tuşladıktan sonra Neo kartınıza “Sanal Alışveriş Kısıtı” koymanız halinde bu isteğiniz yerine gelecektir. Burada bahsi geçen kısıt sebebi ile Neo kartınız internet alışverişlerine kapanmayacak sadece 3D Secure alt yapısına sahip olan internet sitelerinden alışveriş yapılmasına izin verecektir.

3D Secure Nedir?

3D secure, internet üzerinden yapacağınız alışverişler esnasında kullanacağınız kredi kartı ya da banka kartı güvenliği daha da fazla arttırmak amacı ile Mastercard ve Visa tarafından geliştirilmiş olan bir güvenlik sistemidir. İnternet üzerinden bireysel kredi kartı ya da banka kartı ile yapacağınız işlemler sırasında 3D Secure özelliğini kullanabilir ve cep telefonunuza gönderilecek olan kısa mesajın içerisinde yer alan doğrulama kodunu kullnarak güvenliğinizi bir kademe daha arttırabilirsiniz. 3D Secure güvenlik sistemi sadece Akbank kartlarında değil tüm internet üzerinden yapılan alışveriş işlemleri sırasında tavsiye edilmektedir. 3d Secure şifrenizi üçüncü şahıslar istediği taktirde 444 25 25 telefon numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak bu durumu Akbank yetkililerine bildirebilirsiniz.

Pos Para

Akbank Neo kart ile yapacağınız alışverişlerde ATM’ye gitmeye gerek kalmadan nakit çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Neo Pos Para özelliği sayesinde Akbank Neo’yu kullanırken yapacağınız alışverişlerde minimum 10 TL’lik harcamalar ile birlikte 100 TL’ye kadar olan 10 TL ve katları nakit ihtiyaçlarınızı ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Neo Pos Para özelliği sayesinde sadece üç işlem ile para çekmeniz mümkün olacaktır. Alışveriş yaparken kasaya geldiğiniz zaman Neo Kart ile ödeme yapacağınız sırada Pos Para istediğinizi ve 100 TL’ye kadar ihtiyacınız olan nakit tutarını belirtin. Pos ekranı sırasında çıkan alışveriş ve nakit toplam tutarı ödemesini gerçekleştirebilmek için Neo Kart şifrenizi girin. Neo Pos Para miktarı da böylece slibinize yansısın. Mağazadan ayrılmadan önce mutlaka alışveriş slibinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Banka hesabınızda yeterli nakit olmadığı zamanlarda banka hesabınıza bağlı “Artı Paranız” olması halinde, Pos Para talebiniz bu hesap üzerinden karşılanacaktır. Bu durumda ise kredili hesap kullanımı için nakit çekim ücretlendirmesi geçerliliğini koruyacak ve çekmiş olduğunuz miktar üzerinden faiz ödemesi yapmanız gerekecektir.

Yurtdışı

Akbank Neo Kartınız ile banka kartı kabul eden tüm ülkelerde, Neo şifreniz ile birlikte alışveriş yapma imkanını elde edersiniz. Nakit paraya ihtiyacınız olan anlarda isterseniz banka ATM’sini kullanabilir ve Akbank Neo Kartınıza bağlı olan TL hesabı üzerinden para çekebilirsiniz.

Taksitli Alışveriş

Akbank Neo kartı sayesinde alışverişlerinizi taksitlendirmeniz mümkündür. Böylece borç ödemelerinizi de daha da kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Axess üye iş yerlerinde yapmış olduğunuz 50 TL ve üzeri alışverişleri Neo kartı ile taksitlendirmeniz mümkündür. Neo kartı ile taksitlendireceğiniz alışverişiniz hesabınızda para olsa da olmasa da Neo kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızda yer alan “Artı Para” limitiniz üzerinden yapılacaktır. Yapmış olduğunuz taksitli alışverişin Artı PAra komisyon ve faizlerine tabi tutulacağı da akıldan çıkartılmamalıdır. Artı Para ve kredi kartı taksit sınırlamaları ile ilgili olan kurallar Akbank Neo kartı ile yapılmış olan taksitli işlemler esansında geçerli olacaktır.

Hesap ve Harcama Bilgileri

Hesap ve Harcama Bilgilerilerinize ulaşabilmek için NEOBİLGİ yazdıktan sonra kartınızın son dört hanesini 4425’e kısa mesaj olarak göndermeniz halinde, tek bir kısa mesaj sayesinde ay boyunca yapmış olduğunuz alışverişlerin toplamını, hesap bakiyenizi, kartınızda birikmiş olan chip para bakiyesini, bakiye bilgilerinizi, Artı Para limitinizi ve kazandığınız indirim tutarlarını görebilirsiniz.

Turkcell kullananlar için kısa mesaj tutarı 0,65, Avea müşterileri için kısa mesaj tutarı 0,65 TL ve Vodafone Aboneleri için kısa mesaj tutarı 0,65 TL olarak ücretlendirilir.

Neo Çeşitleri

Akbank Neo kartının sunmuş olduğu çeşitli ürün avantajları yer almaktadır. Şimdi kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

Neo Birebir

Neo Birebir Akbank Neo müşterilerine özel bir banka kartı olmak ile birlikte tüm Neo kartı özelliklerine sahiptir. Nakit çekim limitleri ve alışverişleri istediğiniz şekilde yönlendirebilmeniz mümkündür.

Neo Private

Akbank Neo Private ürününü özel bankacılık müşterileri kullanabilir. Neo kartının tüm ayrıcalıklarına sahip olan bu kart kişiye özel çekim ve alışveriş limiti avantajı sunar.

Neo Business

Akbank Neo Business banka kartı sayesinde şirketlerin hem yurt içinde hem de yurt dışında nakit çekim yapabilir, alışverişte bulunabilir ve şirket hesaplarına para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  Şirketinizdeki yer alan personeller, Neo Business  kartını günlük alışveriş ve nakit çekim limitlerini belirleyerek kullanabilecektir. Bununla birlikte personellerinizin Neo Business kullanımını istediğiniz bir şekilde kısıtlamanız mümkündür. Personellerinizin yapmış oldukları tüm işlemleri Akbank Direkt İnternet üzerinden görebilirsiniz. Şirketinize ait olan nakit ve alışveriş tutarları Neo Business’in bağlı olduğu şirket hesabına anında yansıyacaktır.

Neo Ek Kart

Neo Ek Kart’ı, eşinize, çocuklarınıza ya da tüm sevdiklerinize verebilirsiniz. Ek kart talebi yapılması halinde vadesiz mevduat hesabı ya da Nar hesabı üzerinden bir ek kart hesabı açılacaktır. Böylelikle Neo Ek kartı da bu hesaba bağlı hale gelir. İstenilen tarihler ve istenilen tutarlar ile aylık ya da haftalık bir şekilde ek kartınıza para gönderebilmeniz mümkündür. Üstelik ek kart limitini belirlemek de sizin elinizde! Ödeme miktarı ve tarihini belirlediğiniz sürece başka bir şey ile ilgilenmenize gerek kalmayacaktır!

Neo Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Neo kartı başvurularını Akbank Şubelerinden, Akbank Direkt İnternet Şubesi’nden, 444 25 25 telefon numaralı Akbank Telefon Bankacılığı üzerinden, Akbank Mobil Bankacılık uygulamasından ve Akbank ATM’lerinden yapabilirsiniz. Akbank Neo kart başvurusu ile ilgili olarak sizden istenen bilgileri sadece Akbank yetkililerine vermenizi, bu bilgileri üçüncü şahıslar ile paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Neo Kart ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için buraya TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.