Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Aktif Bank Kredi Hesaplama

Teknolojiden derinlemesine etkilenen sektörlerin en üst kısımlarında yer alan sektörlerden biri de bankacılık sektörüdür. Şube bankacılığından internet bankacılığına doğru sürüklenen bankacılık sektörü diğer sektörler gibi teknolojiyi yakından takip etmek durumundadır. Yüksek işlem hızı ve herhangi bir sorunla karşılaşıldığında müdahale etme hızı bakımından internet bankacılığı çok avantajlı bir konuma gelmiştir. Öyle ki şube tarafıyla ilgilenmeye yoğunlaşmış bankalar bankacılığın internet tarafıyla ilgilenmeyi bırakır gelişim gösteremezlerse çok ciddi tehditlerle karşılaşabilirler. Bu tehditlerden birisi de piyasaya rakip olacak firmaların internet bankacılığı ile birlikte çok hızlı bir biçimde pazar üzerinde hakimiyet kurabilmesi, hedef pazarına şube bankacılığına göre çok daha hızlı ve daha az maliyetli bir şekilde ulaşabilir konumda olmasıdır.

Bankacılık internet bankacılığı ve internet-şube bankacılığı olarak 2 yönelim göstermektedir. Hem internet tarafında hem şube tarafında boy gösteren bankalar maliyet ve iş gücü fazlalığı dolayısıyla internet bankacılığına zaman içerisinde işlem hacmi bakımından zayıf düşmek durumunda kalacaklardır. Bu durumu görüp harekete geçen yatırımcılar yeni internet bankacılığı modellemeleri kurarak piyasaya girmekte ve oldukça başarılı olduğu görülmektedir. Bu bankalardan birisi konumunda olan Aktif Bank bankacılık algısını şubeleşerek değil, farklı dağıtım kanalları kullanarak sürdürme çabası içerisine giren bankalardan birisidir. Şubelerini birer internet bankacılığı yönetim ofisi şeklinde kullanmaya gayret gösteren bu banka şube sayısında artışa gitmemiş kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık odaklı hizmetler vermeye özen göstermiştir. Türkiye’nin ilk İslami katılım bankacılığı sertifikasını da elinde bulunduran bir banka olarak da karşımıza çıkar. Yazımızın devamında Aktif Bank’ın sunmuş olduğu ürünler doğrultusunda ihtiyacımıza uygun bir ürün var ise Aktif Bank kredi hesaplamasının nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Aktif Bank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aktif Bank kredi hesaplama bünyesinde bulunan ürünlerden yaralanmak istediğimizde öncelikle tarayıcımız vasıtası ile internet sitesine girişimizi yapmamız gerekmektedir. Karşımıza çıkan internet sitesi üzerinden 1. görselde N kolay krediler sekmesinde bulunan “PTT’den Emekli Kredisi”, “Taksitli Alışveriş Kredisi”, “İnternetten Anında Kredi” ve “N Kolay Taşıt Kredisi” ürünlerinden ihtiyacımıza uygun olanını seçip Aktif Bank kredi hesaplama sayfasına geçmemiz gerekmektedir.

İhtiyacımıza uygun ve kredi ürününün niteliklerini sağlayabildiğimiz durum içerisindeysek aşağıdaki görselde bulunan adımları gerçekleştirip Aktif Bank kredi hesaplama işlemimizi tamamlayabilmekteyiz.

Maaşını PTT’den alan emekli bir bireysek Aktif Bank kredi hesaplamada “PTT’den Emekli Kredisi” ürününden faydalanabilmekteyiz. 3 numaralı alan bu kredi ürünü için kullanılan bir alan değildir. 1 numaralı alanda ihtiyacımız olan kredi miktarını belirlememiz ve ardından 2 numaralı alanda ödeme planımız doğrultusunda uygun olan vade zamanını ay cinsinden belirlememiz gerekmektedir. Aktif Bank kredi hesaplama sonucunda aylık taksit tutarı ve kredi tahsisi ücreti karşımıza çıkmaktadır.

İhtiyacımız olan kredi ürünü “Taksitli Alışveriş Kredisi” ise 1 numaralı alanda ihtiyacımız olan kredi tutarını belirleyip 2 numaralı alanda ödeme planımıza uygun olan vade zamanını ay cinsinden belirtmemiz gerekmektedir. Bu kredi ürününde diğerlerinden farklı olarak karşımıza çıkan Aktif Bank kredi hesaplama içerisinde bulunan 3 numaralı alandır. Bu alanda “T.C. Kimlik No” ve “Telefon Numarası” bilgilerini girdiğimizde aylık taksit tutarı ve kredi tahsis ücreti verileri ödeme planımıza girdiğimiz bilgiler doğrultusunda uymaktaysa kredi başvurusunu direkt olarak yapabilmekteyiz.

Aktif Bank kredi hesaplamada “İnternetten Anında Kredi” ihtiyacımız olan kredi türü ise 1 numaralı alanda ihtiyacımız olan kredi miktarını girip 2 numaralı alanda ödeme planımız doğrultusunda uygun olan vade süresini belirtmemiz gerekmektedir. Bu işlem sonucunda sayfa içerisinde aylık taksit tutarı ve kredi tahsis ücreti bilgileri yer almaktadır.

Son olarak Aktif Bank kredi ürünlerinden olan “N Kolay Taşıt Kredisi” ürünü ihtiyacımız doğrultusunda bir tercih sebebimiz ise yine diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi 1 numaralı alanda ihtiyacımız olan kredi miktarını girdikten sonra 2 numaralı alanda ödeme planımız doğrultusunda bize uygun olan vade süresini ay cinsinden belirtmemiz gerekmekte ve aynı sayfa içerisinde aylık taksit tutarı ve kredi tahsis ücreti bilgilerine ulaşabilmekteyiz. “T.C. Kimlik No” ve “Telefon No” bilgileri Aktif Bank kredi hesaplama ürünleri içerisinde sadece “Taksitli Alışveriş Kredisi” ürünü Aktif Bank kredi hesaplaması sekmesinde yer aldığını unutmamak lazım. Aktif Bank kredi hesaplama sayfasına hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız yazımızın sonunda bulunan linke tıklamanızı öneririz.

Aktif Bank Kredi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.