Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Aktif Bank Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Aktif Bank; perakende, yatırım ve bölgesel bankacılık alanlarında faaliyet gösteren özel sermayeli bir yatırım bankasıdır. Aktif Bank kullanıcılarına sunduğu birçok hizmetin yanında kredi kartı hizmetini de sunmaktadır. Burada önümüze çıkan diğer bir konu da Aktif Bank kredi kartı borcu sorgulamasıdır.

Aktif Bank’ın kredi kartını passoligle birleştirmesi yıllardır süregelen bankacılık işleyişini değiştirmektedir. Öncelikle bu kredi kartının diğer kartlardan farkı nedir ona bakalım.

Aktif Bank Passolig Kredi Kartı tuttuğunuz takıma ait bir kredi kartıdır ve yapmış olduğunuz her alışverişte takımınızın kulübüne maddi olarak destek sağlamış olursunuz. Passolig kredi kartı diğer kredi kartlarından farklı olarak bize birçok kolaylık sunar. Tutmuş olduğunuz takımın maçına kartınızda yeterli bakiyeniz bulunduğu sürece bilet almadan giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Passolig kredi kartınızla hem yurt içinde hem de yurt dışında nakit para elde edebilir ve ihtiyaçlarınızı ister kredi kartınızla isterseniz de nakit olarak karşılayabilirsiniz. Aktif Bank’ın Passolig kredi kartıyla kullanıcılarına sunduğu bir diğer kolaylık ise anlaşmalı şehirlerde kredi kartınızı toplu ulaşım kartı olarak kullanabilmenizdir.

Aktif Bank Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıda Aktif Bank kredi kartının kullanım yerlerini anlattık şimdi ise kredi kartınızın borcunu nasıl sorgulayacağımızı anlatalım.

Aktif Bank kredi kartı borcunuzun sorgulamasını birçok noktadan yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu sorgulaması yapabileceğiniz yerler şöyle belirlenmiştir:

1. PTT şubelerinden Borç Sorgulama

2. PTT matiklerden Borç Sorgulama

3. N Kolay işyerlerinden Borç Sorgulama

4. Akbank ATM’lerinden Borç Sorgulama

5. Vakıfbank ATM’lerinden Borç Sorgulama

Bu noktalara gittiğinizde kredi kartınızın borç sorgulamasını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Fakat bu noktalara gitmeden daha hızlı ve zahmetsiz bir sorgulama yapmak isterseniz Aktif Bank’ın internet şubesini kullanabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Aktif Bank internet şubesi bankanın kullanıcılarına sunduğu yasal ve oldukça güvenli bir sistemdir. Şifreyle giriş yaptığınız bu sistemde Aktif Bank Passolig kredi kartınızın borç sorgulamasını, bakiye bilgilerini, hesap özetlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca şifre işlemleri, kredi kartınızın borcunu ödeme gibi temel kart işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Aktif Bank internet şubesine girdiğiniz zaman aşağıdaki sayfayla benzer bir sayfa karşınıza çıkmış olacaktır. Bireysel işlemlerinizi yapmak için kırmızı okla gösterilen ‘Bireysel’ seçeneğine tıklayarak işlem şeklinizi seçmiş olacaksınız.

aktif-bank

Bireysel işlem şeklini seçtikten sonra aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfa Aktif Bank internet şubesi giriş ekranıdır. Aktif Bank Passolig kredi kartınızın borcunu sorgulamak için Aktif Bank internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmeniz için de bilmeniz gereken iki şey bulunmaktadır:

  • Aktif Bank müşterisi kullanıcı kodu,
  • Aktif Bank kullanıcı şifresi.

Peki bu Aktif Bank müşterisi kullanıcı kodu ve Aktif Bank kullanıcı şifresi nedir? Aktif Bank kullanıcı kodu; Aktif Bank kullanıcılarının sahip oldukları kişilere özel numaralardır. Aktif Bank kullanıcı şifresi ise ilk etapta banka tarafından size verilen ve internet bankacılığına ilk girişinizde sizin belirleyeceğiniz 6 haneli bir şifredir.

Eğer kullanıcı kodunuzu bilmiyorsanız ya da unuttuysanız aşağıdaki fotoğrafta siyah renkle kutu içerisine alınan ‘Kullanıcı kodumu unuttum?’ seçeneğine tıklayarak kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ya da unuttuysanız aşağıdaki fotoğrafta kırmızı renkle kutu içerisine alınan ‘Şifremi unuttum?’ seçeneğine tıklayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

aktifbank2

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi okla gösterilen bölümlere girdikten sonra Aktif Bank internet şubesine giriş yapmış oluyorsunuz. Giriş işleminizi tamamladıktan sonra kredi kart menüsünden kredi kart borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında hesap özetinizi görebilir, borcunuzun asgari ödemesini öğrenebilir ve kredi kartınız hakkında daha bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aktif Bank Kredi Kartı Borcu Sorgulamak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.