Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk Araç Kredisi

Gelişen otomotiv sanayi ile birlikte araçların modelleri gün geçtikçe değişmekte ve araçlara ödenen meblağlar artmakta. Yeni bir araç sahibi olabilmek için bu yüksek meblağları sağlamak güç olabiliyor. Bu durum için bankalar kredi kartlarında müşterilerinin finansman desteğini sağlamak amacıyla hizmet verdikleri gibi kredi hizmetleri ile birlikte bu yüklü meblağların karşılanmasını sağlamaktalar. Yeni bir araç almak istiyor iseniz düzenli bir gelire sahipseniz ve kredi almak istiyorsanız bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Araç kredisi imkanı sunan bankalardan bir tanesi Albaraka Türk Bankasıdır ve yazımızı Albaraka Türk araç kredisi hakkında bilgilendirme amacıyla yazacağız.

Albaraka Türk Araç Kredisi Nedir?

Albaraka Türk Bankası’nın müşterilerinin alacağı 0 km veya 2. el araçlar için gerek duydukları finansmanı sağlamak amacıyla sunduğu kredi tipidir.

Albaraka Türk Araç Kredisi Özellikleri Nedir?

Albaraka Türk araç kredisi özellikleri maddeler halinde sıralayacak olursak şu şekilde sıralama yapmak yanlış olmayacaktır;

 1. Dilediğiniz araç için finansman desteği talebinde bulunabilirsiniz.
 2. 50 bin TL değerine kadar olan (50 bin TL dahil) araçlar için proforma fatura değerinin veyahut kasko değerinin % 70’ine kadar kredi sağlanmaktadır.
 3. 50 bin TL’den yukarı bir ücreti olan araçlar için ise 50 bin TL’ye kadar olan proforma fatura değerinin % 70’i 50 bin TL den sonrası için fatura değerinin % 50’si kadar daha kredi imkanı sağlanmaktadır.
 4. Yukarıda bahsettiğimiz 2. madde için örnek; 40.000 TL araç için 40.000*0,7=28.000 TL değerinde kredi sağlanmaktadır. 3. madde için örnek 70.000 Lira olan bir araç için 50.000*0,7= 35.000 ve 20.000*0,5=10.000 TL yani toplamda 70 bin liralık araç için 45 bin TL kredi sağlanmaktadır.
 5. İkinci el araç alımları için aracın en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir.
 6. Vade imkanlarını sizlere göre ayarlanıp 2 ayda veya 3 ayda bir ödemeler de gerçekleştirebilirsiniz.
 7. TL için vade imkanı 48 aya kadar olup Döviz için ise bu durum 36 aya kadardır.

Albaraka Türk Araç Kredisi Başvuru Süreci Nasıldır?

Albaraka Türk araç kredisi başvuru süreci şu şekildedir;

 1. Başvuru için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.

0 km araçlar için Albaraka Türk araç kredisi başvuru süreci şu şekildedir;

 1. Eğer krediye gerçek kişi başvuru yapacaksa proforma faturası veyahut kasko değerini belirten bir fatura istenmektedir.
 2. Eğer krediye tüzel kişi olarak başvuru yapılacaksa aracın proforma faturası veyahut asıl fatura istenmektedir.

Albaraka Türk araç kredisi 2. el araçlar için ise;

 1. Gerçek kişi için araç ruhsatı, nüfus cüzdan belgesi, gelir belgesi, ücretli olarak çalışıyor iseniz maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren, işyeri tarafından onaylanmış belge istenmektedir.
 2. Tüzel kişi olarak başvuru yapacaksanız araç ruhsatı, ortakların nüfus cüzdan belgeleri, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi Örneği, Ticaret Odası kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son üç yıla ait bilanço, gelir tabloları ve son üç yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisini, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Bunların dışında eğer serbest meslek erbabı iseniz vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve imza beyannamesi, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Bu belgeleri tamamladıktan sonra herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek başvuru işleminizi yapabilirsiniz ve eğer belgelerinizde herhangi bir eksiklik yok ise 24 saat içerisinde kredi başvurunuz ile ilgili geri dönüş yapılmış olur.

Albaraka Türk Araç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer kredinin masraflarını hesaplamak istiyor iseniz yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir görselle karşılaşacaksınız.

albarka2

Burada yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 1. “Masraflar” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 2. Alacağınız kredi tipini gerekli alandan seçiniz.
 3. Albaraka faiz oranlarını seçmelisiniz.
 4. Kredi tutarınızı giriniz.
 5. Vade sürenizi giriniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kredinin sizlere ne kadara masraf olacağını öğrenmiş olacaksınız.

Albaraka Türk Araç Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.