Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk Banka Kredileri

Albaraka Türk Banka Kredileri Nelerdir?

Dünyanın en iyi katılım bankası ola bilmeyi hedefleyen Albaraka Türk bankası, müşterilerine faizsiz bankacılık sektöründe büyük hizmetler verebilmektedir. Albaraka Türk bankası genel kredi işlemlerini ”finansman” adı altında öne sürmektedir. Bunun nedeni de banka kredilerini faizsiz olarak müşterilerine sunmasıdır. Günümüzde Türkiye’de en çok tercih olunan kredilerden biride Albaraka Türk banka kredileridir. Albaraka Türk banka kredileri tüketici kredisi, araç kredisi ve konut kredisi olarak bilinmektedir. Bu tercihlere yönelik bu günkü yazımızın konusu Albaraka Türk banka kredileri ile ilgili olmaktadır. Yazımızın sonunda bu konuya ilişkin gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Albaraka Türk Tüketici Kredisi

Albaraka Türk tüketici kredisi kendiliğinde farklı çeşitlere bölünmektedir;

 • Genel olarak bilinen tüketici kredisine sahip olarak beyaz eşya, televizyon, bilgisayar, sağlık, tatil, düğün ve bu gibi başka ihtiyaçlarınızı anında karşılaya bilirsiniz. 36 aya kadar varan vade ile ödemelerinizi aylık yada 2 veya 3 aydan bir eşit taksitler ile yapa bilirsiniz.
 • Eğitim kredisine sahip olarak tüm eğitim masraflarınızı anında karşılaya bilir, ödemelerinizi 10 aya kadar varan vade ile taksitlendirebilirsiniz
 • Hac ve Umre kredisine sahip olduğunuz zaman, eğer ziyaretinizi ilk kez yapıyorsanız toplam ödeyeceğiniz miktarın 49%’ine kadar, daha öncede ziyaret de bulunduysanız 100%’ine kadar kredi sahibi ola bilirsiniz. Vade süresi 36 aya kadar olmaktadır.
 • İş Yeri kredisine sahip olarak işinizi büyüte bilir, aynı zamanda büro, mağaza, arsa, dükkan, depo, lojman gibi gayrimenkul sahibi ola bilmeniz için nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. 60 aya kadar varan vade süresi ile ödemelerinizi aylık yada 2 veya 3 aydan bir eşit taksitler ile yapa bilirsiniz. Satın alacağınız gayrimenkulün ekspertiz değerinin 100%’ne kadar kredi sahibi ola bilirsiniz.
 • 2B arazisinde bulunan bir eve sahipseniz, Albaraka Türk’e baş vurarak 60 aya kadar varan vade ile kredi sahibi ola bilirsiniz.

18 yaşını tamamlayan ve daimi gelir kazancı olan her kes, Albaraka Türk tüketici kredisine başvuruda buluna bilir. Başvurunuzu gerekli belgeler ile birlikte size en yakın olan Albaraka Türk şubesine giderek yapa bilirsiniz.

Albaraka Türk Araç Kredisi

 • Albaraka Türk araç kredisine sahip olarak istediğiniz markada, istediğiniz sıfır km ve ikinci el araca anında sahip ola bilirsiniz. Satın alacağınız aracın 50.000 TL’ye kadar olan kasko değeri için 50.000 TL’de dahil olmak üzere 70%’ne kadarını, 50.000 TL’nin üzerinde olan kasko değeri içinse 50%’ne kadarını kredi olarak kullana bilirsiniz. İkinci el olan araçların, en fazla 5 yaşına kadar olan kısmı için kredi kullana bilirsiniz. Kredinizi TL ile aldığınız zaman ödemelerinizi 48 aya kadar varan vade ile, dövizli endeks ile aldığınız zaman ise 36  aya kadar varan vade ile aylık yada 2 veya 3 aydan bir eşit taksitler ile yapa bilirsiniz. İstediğiniz araca hemen sahip ola bilmeniz için, Albaraka Türk’e başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuruyu gerekli belgeler ile birlikte size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek yapa bilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi

 • Albaraka Türk konut kredisine sahip olarak hayalinizdeki eve hemen ulaşabilirsiniz. Satın alacağınız evin 75%’ne kadar, gayrimenkul teminatında bulunduğunuz zaman ise 100%’ne kadar kredi sahibi olabilirsiniz. Ödemelerinizi 120 aya kadar varan vade süresi ile aylık ya da 2 veya 3 aydan bir eşit taksitler ile yapabilirsiniz. Kredi süresi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır. Arzu ettiğiniz eve hemen sahip olabilmeniz için, Albaraka Türk’e başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuruyu gerekli belgeler ile birlikte size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek yapabilirsiniz.
 • Albaraka Türk konut kredisinin bir ürünü olan Konut Kira finansmanına sahip olarak, yıllık ödeyeceğiniz kira miktarını tek seferde ödeyebilir, bankaya olan geri ödemenizi 12 aylık taksitle yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

 • Nüfuz cüzdanınız yada TC kimlik numaranız
 • İkamette olduğunuz yere dair belge yada son üç aya ait doğal gaz, elektrik, su veya telefon faturası
 • Yaptığınız mesleğe göre çalıştığınız yerden gelir belgesi
 • Eğitim kredisi için ek olarak eğitim ücretine dair belge
 • İş yeri kredisi için ek olarak satın alacağınız gayrimenkulün tapusu
 • 2B kredisi için ek olarak 2B arazisinin tapusu
 • Konut kredisi için ek olarak satın alacağınız evin tapu fotokopisi
 • Konut Kira kredisi için ek olarak sahibi olduğunuz evin tapu fotokopisi
 • Araç kredisi için ek olarak sıfır km olan araçlarda proforma faturası yada asıl fatura, ikinci el oran araçlarda ruhsat fotokopisi

Albaraka Türk Banka Kredileri Hesaplama Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk banka kredilerine sahip olarak her türlü nakit ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Albaraka Türk banka kredilerine başvuruda bulunmanızdır. Başvuruda bulunmadan önce Albaraka Türk kredi hesaplama işlemini yaparak aylık, yıllık ve toplamda ödeyeceğiniz miktarı önceden belirleyebilirsiniz. Böylece bütçenize göre ödeme planınızı oluşturacak ve gelecekte olası ödeme sıkıntılarının karşısını şimdiden almış olacaksınız. Hesaplama işlemini yapa bilmeniz için, aşağıdaki gördüğünüz linkin üzerine tıklayıp kredi türünüzü ve diğer gerekli alanları seçmeniz yeterlidir.

albaraka2

 • Albaraka Türk banka kredileri hakkında herhangi bir sorunuz için, 0850 222 5 666 veya 444 5 666 Albaraka Türk çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Albaraka Türk Banka Kredileri Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.