Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk EFT Saatleri

Bankacılık işlemleri günlük yapılan ticari ve bireysel işlemler açısından en çok gerçekleştirilen işlemler konumundadır. Günlük hayatın devamı içerisinde yapılan bu işlemler kimi zaman endüstriyel piyasaların devamlılığını sağlarken kimi zamansa tüketicilerin ihtiyaçlarını giderme aşamasında yaptıkları ödeme işlemlerini kolaylaştırmaktadır. İnsanlar yüklü miktarda para taşıma riskine girmek istemezler. Bu tip elden yapılan para transferi işlemi hem zamansal olarak dezavantaj sağlarken aynı zamanda paranın koruması açısından da zorluk yaşatmaktadır. Bankalar bu tip ihtiyaçları göz önünde bulundurarak müşterilerine havale/EFT işlemlerini sağlamaktadır. Havale işlemi aynı banka bünyesinde bulunan mevduat hesapları arasında yapılan para transferi olarak karşımıza çıkarken, EFT (Elektronik Fon Transferi) farklı bankalarda bulunan mevduat hesapları arasında yapılan para transferi olarak bizleri karşılamakta. Bu işlemler bankalar tarafından belirli saatler ve belirli limitler aralığında karşılanabilmektedir. Yazımızın devamında sizlere Albaraka Türk EFT saatleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Albaraka Türk EFT Saatleri Ne Zaman?

Albaraka Türk bankacılık sektöründe yer alan bir firmadır. Müşterilerin memnuniyetini sağlamak açısından bankacılık sektörü içerisinde gerçekleştirilen bütün işlemleri müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. EFT işlemi de bu tip bir bankacılık işlemidir. EFT işlemi günlük para transferleri için kullanılan bankacılık işlemi olarak karşımıza çıkarken sağladığı avantajlarla birlikte en çok gerçekleştirilen bankacılık işlemi olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise EFT işleminin para taşıma riskini ortadan kaldıran aynı zamanda zamandan tasarruf sağlamamıza yarayan bankacılık işlemi olmasıdır. EFT işlemini gerçekleştirmek istediğinizde para transferi yapılacak hesabın bilgilerini düzgün ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri düzgün ve eksiksiz bir biçimde girdiğiniz zaman işleminiz 5 ile 10 dakika aralığında gerçekleşmekte. Herhangi bir bilgi eksikliği durumunda ise banka tarafından gerçekleştirilen işlem bankalar tarafından ortak havuz denilen sisteme düşmektedir. Girmiş olduğunuz bilgilerin karşılığının olması durumunda ise ilgili hesaba para transferi yapmış olursunuz. Bu durumun düzeltilmesi karşılığı olmayan hesaba göre çok daha kolay olmakla birlikte ilgili hesabın sahibi olan kişi ile temasa geçilip işlemin teyit edilmesi gerekmektedir. Takdir edersiniz ki böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman EFT işleminiz oldukça fazla zaman alacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Bütün bu işlemlerin bankalar tarafından gerçekleştirilebilmesi için ise belirli zaman aralıkları sunulmuştur. EFT işlemini Albaraka Türk bankası bünyesinde bulunan mevduat hesabınız ile gerçekleştirmek isterseniz bankanın Albaraka Türk EFT saatleri sabah 09.00 ile akşam 17.15 saatleri aralığındadır. Albaraka Türk EFT saatleri dışında gerçekleştirdiğiniz EFT işleminiz işlemin gerçekleştirildiği tarihi takip eden ilk iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. Albaraka Türk EFT saatlerini göz önünde bulundurmak işlemin aciliyet durumu açısından oldukça önemlidir.

Albaraka Türk EFT saatleri içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlem için ayrıca Albaraka Türk bankası tarafından para transferi limiti de konulmuş. EFT işlemi için gerçekleştirebileceğiniz para transferi tutarı işlem hesaba gerçekleştiriliyor ise bireysel hesaplar için 150.000 Türk Lirası ticari hesaplar için 300.000 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmakta. EFT işlemini hesaba değil de isme yapıyor ise bu tutar bireysel hesaplar için 30.000 Türk Lirası ticari hesaplar için ise 50.000 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.