Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk Eğitim Kredisi

Eğitim, birçok gencin geleceğini planlaması yani geriye kalan hayatını belirli bir düzen oluşturması amacıyla önemli yer kaplamaktadır. Lakin eğitim hayatı birçok masraf içerebiliyor ve kimi öğrencilerin maddi imkanları bazı durumlarda yeterli olamayabiliyor. Bu sebepten dolayı birçok banka öğrencilere daha rahat bir eğitim hayatı sağlayabilmek için eğitim kredileri sunmaktalar. Eğitim kredisi imkanı sunan bankalardan bir tanesi ise Albaraka Türk’tür. Bu yazımızı Albaraka Türk eğitim kredisi hakkında bilgi sağlaması ve bu konuyla ilgili sorularınıza yardımcı olabilmesi amacıyla yazacağız.

Albaraka Türk Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim masrafı bulunan öğrencilere özel üniversite masrafları, kolej ücretleri, yurtdışında üniversite eğitimi ya da dil eğitimi gibi finansman desteğine ihtiyaç duyacakları giderler için Albaraka Türk’ün bu finansman desteğini sağlamak amacıyla sunduğu bir finansman destek sistemidir.

Albaraka Türk Eğitim Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk eğitim kredisi almak isteyen öğrencilere 12 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Yani başka bir deyişle eğitiminiz için özel üniversite ödemenizi 12 ay taksit yaptırabilir, kolej masraflarınızı 12 aya kadar taksit yaptırabilir, kısacası eğitiminizle ilgili ödenmesi gereken toplu tutarları Albaraka Türk eğitim kredisi kullanarak rahat vade imkanı ile taksit taksit öder gibi ödenebilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında Albaraka Türk eğitim kredi için;

  1. Eğitim finansmanı aylık kar oranı % 1,20 olarak uygulanacaktır.
  2. Tahsis ücreti finansman tutarı üzerinden binde 5 olarak tahsil edilecektir.
  3. Maksimum vade 12 ay olarak belirlenmiştir

Albaraka Türk Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Albaraka Türk eğitim kredi için aşağıdaki belgeleri krediye başvuracak kişilerden talep etmektedir;

  1. Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
  2. Gelir Belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için; sahibi ya da ortağı olunan firmaya ilişkin vergi levhası fotokopisi, mal varlığı durumunu gösteren gayrimenkul tapu fotokopileri, araç ruhsatları, kira kontratları ve diğer gelir belgeleri)
  3. Eğitim finansmanı alabilmek için hali hazırda eğitim aldığınız kurumca onaylı eğitim masraflarını gösteren onaylı belge.

Albaraka Türk Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvuru işlemleri artık birçok şekilde yapılabilse dahi Albaraka Türk kredi başvurularını, kredi için gerekli belgelerin toplanması ile birlikte bir Albaraka Türk şubesine başvurulması sonucu ile kabul etmektedir. Eğitim kredisi içinde gerekli olan yukarıda belirttiğimiz belgeleri tamamlayıp herhangi bir Albaraka Türk Bankası şubesine giderek başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk Eğitim Finansmanı İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.