Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk Konut Kredisi

Birçoğumuz belirli işlerde belirli maaşlarda çalışmaktayız ve bu işlerde çalışma amacımız her ne kadar geçimimizi sağlamak olsa da bunun yanında bir şeylere sahip olmak isteriz. Birçoğumuz ev sahibi olabilme, araba sahibi olabilme gibi düşüncelerle hayatımızı sürdürmekteyiz. Lakin araba ve ev sahibi olabilmek özellikle bir ev sahibi olabilmek için yüklü miktarlarda finansman gerekmektedir. Bu finansmanın sabit maaşlarla bir anda toplu bir şekilde ödeme yaparak sahip olabilmek mümkün olmayabilir. Bu sebepten dolayı bankalar bireylerin bu tür gereksinimlerinin maddi desteğinin sağlanması amacıyla finansman desteği sağlamaktadırlar. Özellikle konut kredileri vererek bireylerin aylık ödemeler yaparak ev sahibi olabilmelerini sağlamaktadırlar. Konut kredisi imkanı sunan birçok banka mevcuttur ve bu bankalardan bir tanesi ise Albaraka Türk’tür. Bu yazımızı ise Albaraka Türk konut kredisi hakkında bilgi paylaşımında bulunması ve merak ettiğiniz sorulara cevap olabilmesi amacıyla yazacağız.

Albaraka Türk Konut Kredisi Özellikleri Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi konut kredilerin amacı bireylerin bir ev sahibi olabilmeleri için toplu para olarak da tabir edebileceğimiz finansmanın sağlanması amacıyla verilir. Albaraka Türk konut kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

  1. Satın almak istediğiniz konutun maddi değerinin % 75’i kadar finansman sağlamaktadır.
  2. Eğer konut kredisini talep ederken ek bir gayrimenkul teminatında bulunursanız alacağınız bu konut için % 100 finansman sağlanabilmektedir.
  3. Maksimum 120 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır ve ödemelerinizi aylık eşit taksitler olmak koşulu ile 2 ayda bir 3 ayda bir veyahut esnek bir şekilde ödeme seçenekleri ile geri ödeme yapabilirsiniz.
  4. Konut kat mülkiyetini veya kat irtifakı tapusunu ibraz ederek konut finansmanı kullanabilirsiniz.
  5. Kredinin vadesi süresince de dilerseniz hayat sigortası yaptırabilirsiniz.
  6. Bu krediyi kullanmanız durumunda birkaç ödemeden muaf olabilirsiniz. Bu ödemeler Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi)’dir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Öncelikle Albaraka Türk konut kredisine başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Bunun dışında başvuru için gerekli belgeler ve işleyiş biçimini ise aşağıdaki gibidir.

Albaraka Türk konut kredisine gerçek kişi olarak başvurmak istiyor iseniz;

  1. Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi, nüfus cüzdanınız, gelir durumunuzu gösteren belge, maaş bordrosu ya da net maaş tutarınızı gösteren iş yerince onaylı belgeler gibi belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.

Eğer Albaraka Türk konut kredisine tüzel kişi olarak başvurmak istiyor iseniz;

  1. Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi, ortakların nüfus cüzdanı belgeleri, oda kayıt belgesi, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, faaliyet belgesi, son üç yıla ait bilanço ve gelir tabloları ile üç yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisi ve ayrıca eğer kefil durumu söz konusu ise kefiller içinde aynı belgeler istenmektedir.

Eğer Albaraka Türk konut kredisine serbest meslek sahibi olarak başvurmak istiyor iseniz;

  1. Vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve imza beyannamesi, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Gerekli olan belgeler bu şekilde olup bu belgeleri tamamladıktan sonra herhangi bir Albaraka Türk Bankası’na giderek başvuru işleminiz yapabilirsiniz. Başvuru işleminizi yaptıktan sonra eğer belgelerinizde herhangi bir eksiklik yok ise 24 saat içerisinde sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Ayrıca “Bu krediyi almak istiyorum lakin bana ne kadara mâl olur” gibi sorunuz var ise Albaraka Türk konut kredisi hesaplama aracına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer bu linke tıkladığınızda ne yapacağınız hakkında bir sorununuz var ise aşağıdaki görselde gösterdiğimiz talimatlara uyarak tahmini olarak size nasıl bir etkeni olacağını ve ödeme planınızın tahmini nasıl olacağını öğrenmiş olursunuz.

albaraka

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.