Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Albaraka Türk Tüketici Kredisi

Teknoloji gün geçtikçe gelişmekte ve bu gelişim aynı zamanda sosyal hayata da farklı şekillerde yansımaktadır. Her gün farklı bir ürünün bir sonraki modeli çıkmakta ve daha fazla fonksiyon içeren ürün tipleri de artmaktadır. Bu ürünlere sahip olmayı birçoğumuz istemekteyiz. Yeni bilgisayarlar, buz dolapları vs. gibi hayatımızı kolaylaştıracak bu icatları almak için ise belirli bir bütçe gereksinimi duyulmaktadır. Birçoğumuz belirli maaşlarla belirli işlerde çalıştığımız için bunlara olan finansmanı ayrı olarak sağlayamayabiliyoruz. Toplu bir şekilde bu paraları bu icatlara bağlamak yerine bunları taksitler halinde almak ise daha mantıklı görünüyor. Bankalar birçok alanda hizmet verdiği gibi bu alanda da finansman desteği sağlayabilmektedir. Bu kredi tipine ise tüketici kredisi adı verilmektedir. Bu yazımızı ise bu hizmeti sunan bankalardan birisi olan Albaraka Türk’ün Albaraka Türk tüketici kredisi olarak adlandırdığı bu kredi tipi hakkında bilgi paylaşımında bulunmak ve diğer sorularınıza cevap olabilmesi amacıyla yazacağız.

Albaraka Türk Tüketici Kredisi Nedir?

Albaraka Türk tüketici kredisi diğer tüm bankaların Tüketici Kredisi adı altında kullandığı terim gibi beyaz eşya, bilgisayar vs. gibi aletlerin finansmanın sağlanması amacıyla finansman desteği sağlanan kredi tipidir.

Albaraka Türk Tüketici Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk tüketici kredisi özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Bu kredi beyaz eşya, mobilya, televizyon, bilgisayar, klima gibi ihtiyaçlarınız için tüketici finansmanından yararlanabilmeniz amacıyla verilmektedir.
  2. Maksimum 36 ay vade imkanı sağlanmaktadır.
  3. Geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler olmak koşulu ile 2 ayda, 3 ayda veyahut esnek taksit seçenekleri ile de ödeyebilirsiniz.

Albaraka Türk Tüketici Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Albaraka Türk tüketici kredisine başvurmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir, bunun dışında ise bazı belgelere ihtiyacınız vardır.

Eğer tüketici kredisine gerçek kişi olarak başvuru yapacak iseniz;

  1. Satın almak istediğiniz ürünün proforma faturası, nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz, ücretli çalışan iseniz gelir durumunuzu belirten işyeri onaylı maaş bordrosu veya net maaş tutarınızı gösteren bir işyeri onaylı belge temin etmelisiniz.

Eğer tüketici kredisine tüzel kişi olarak başvuru yapacak iseniz;

  1. Satın alacağınız ürünün proforma faturası, ortakların nüfus cüzdanı, noter onaylı firma imza sirküleri, Ticaret Odası kayıt belgesi, faaliyet belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, son 3 yıla ait bilanço ve gelir tabloları ve son 3 yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisi temin etmeniz gereklidir.

Eğer tüketici kredisine serbest çalışan olarak başvuru yapmak istiyor iseniz;

  1. Vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve noter onaylı imza beyannamesini, ayrıca gerektiği durumlarda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Bu belgeleri tamamladıktan sonra herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek başvuru işleminizi yapabilirsiniz eğer belgelerinizde herhangi bir eksiklik veya sıkıntı yok ise geri dönüş 24 saat içerisinde size yapılacaktır.

Albaraka Türk Tüketici Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.