Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi, devletin sunduğu sosyal güvenlik aracını destekleyen alternatif bir tasarruf sistemidir. Bu tasarruf sistemi iş hayatınız süresince edindiğiniz imkanları ve refahı emeklilik döneminiz boyunca da sürdürmenize yardımcı olur. Sistemin işleyişinde yaptığınız birikimlerin emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilmesi ve size kazanç sağlaması vardır. Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemine dahil olarak geleceğinizi güvence altına almış olursunuz. 18 yaş ve üzeri herkes başvuruda bulunabilir. Erken yaştan itibaren sisteme katılmış olmak kazancınızın o denli fazla olmasını sağlar. Bireysel emeklilik sisteminin temelinde bugünden düzenli birikimler yaparak geleceği rahatlatmak vardır. Anadolubank maddi kaynaklarınızı güvenli bir şekilde ileri yaşlarınıza aktarmakta en başarılı yardımcınız olacaktır.

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi Ödemeleri

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olduğunuzda yapacağınız ödeme miktarlarını kendiniz belirlersiniz. Yatırılan katkı paylarında üst limit yoktur. İsteyen katılımcı istediği tutarlarda katılım yapabilir. Katkı payı ödemelerinin olabildiğince yüksek olması katılımcının emeklilik döneminde daha yüksek geri ödeme almasını sağladığı için önemlidir. Emeklilik döneminde daha yüksek gelire sahip olmak için yatırdığınız katkı payının bugünkü gelirinizin %5 ile %15’i arasında olmasını planlayabilirsiniz. Aynı zamanda yatırılan katkı paylarının yüksek olması kazanılacak devlet katkısının da yüksek olması anlamına gelmektedir.

Ödeme periyotları da yine kendi istekleriniz doğrultusunda ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir ve senede bir şeklinde olabilir. Aynı zamanda dilediğiniz zaman Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi ödemelerinize ara verebilir, daha sonra kaldığınız yerden ödemelerinize devam edebilirsiniz. Bu esnek yatırım şekilleri sayesinde Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemine katılımınız boyunca zorlanma yaşamaz, kendi planınızı kendiniz oluşturmuş olursunuz. İstediğiniz zaman ödeme dondurma seçeneği ile de hayatınızda olabilecek aksiliklerin ödemenizi sekteye uğratmamasını sağlayabilirsiniz.

Devlet Katkısı Nedir?

Devlet katkısı, bireysel emeklilik sistemine yatırdığınız katkı paylarına karşılık olarak, yatırdığınız miktarın %25’i kadar devlet tarafından bireysel emeklilik hesabınıza yapılan ek ödemelerdir. Devlet katkısı herhangi bir yaş aralığına veya vergi mükellefi olup olmadığına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her katılımcıya verilir. Devlet katkısı halkı bilinçlendirme ve bireysel emeklilik sistemine katılımcı olmaya teşvik etme amacı taşır. Bireysel emeklilik sistemine katılımcı olmayı düşünenler için bu katkı bir avantaj halindedir. Örnek ile açıklayacak olursak her ay 100 lira katkı payı yatıran bir katılımcının hesabına devlet de bu tutarın %25’i olan 25 lira yatırmaktadır. Yatırılan katkı payı arttıkça devlet katkısı da artacaktır. Örneğin katkı payı miktarı 200 lira olduğunda devlet katkısı 50 lira, katkı payı miktarı 500 lira olduğunda devlet katkısı 125 lira olacaktır.

Ne Zaman, Nasıl Emekli Olunur?

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi’nde emekli olmanın da katılımcının istekleri doğrultusunda çeşitleri vardır. 10 yıl sistemde kalmış ve 56 yaşını doldurmuş katılımcı yatırdığı katılım paylarını ve ek kazançlarını tek seferde alabileceği gibi isterse her ay maaş gibi parça parça da alabilmektedir. Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi kaybetme ihtimali olmayan kesinlikli bir yatırım aracıdır. Şartları yerine getiren katılımcı yaptığı birikim ile birlikte devlet katkısını da almaya hak kazanır. Bu geri ödemenin tek seferde mi olacağı yoksa maaş gibi her ay mı olacağı kullanıcının kendisine bırakılmıştır.

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Başvurmak

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ve diğer sigorta çeşitlerinde Türkiye’nin önde gelen sigorta kuruluşlarından olan Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş ile NN Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir. Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuruda bulunmak için size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

En Yakın Anadolubank şubesinin yerini ve iletişim bilgilerini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.