Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Anadolubank EFT Saatleri

İşlem hacmi en yüksek olan sektörlerden birisi bankacılık sektörüdür. Gerek ticari anlamda olsun gerekse bireysel anlamda olsun günlük nakit akış işlemlerinin gerçekleşmesi açısından bankacılık işlemleri önemli bir yere sahiptir. Özellikle hesaplar arası para aktarımı kişilerin en çok kullandığı bankacılık işlemleri olarak belirlenmiştir. Nakit taşıma riski para miktarı arttıkça artmaktadır. Yüksek meblalarda paraların transferleri sırasında her türlü saldırıya maruz kalmak mümkündür. Bu risk faktörü işlem yapan kişiler için önemli etkenler arasındadır. Bankalar bu riski ortadan kaldırmak için para transferi işlemi olan EFT/havale işlemini çıkartmışlardır. Para transferi bu iki yol ile yapılmaktadır. Havale aynı banka içerisinde bulunan mevduat hesapları arasında yapılan transfer türü iken, EFT (Elektronik Fon Transferi) farklı bankalarda bulunan mevduat hesapları arasında yapılmaktadır. Bankalar tarafından yürütülen bu iki işlem bankaların çalışma saatleri içerisinde yapılmaktadır. Yazımızın devamında sizlere Anadolubank EFT saatleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Anadolubank EFT Saatleri Hangi Aralıktadır ?

Bankalar EFT/havale işlemlerini gerçekleştirirken müşterilerin güvenliğini korumak amaçlı birtakım prosedür uygulamaktadır. Bu prosedürler içerisinde para transferi işlemini gerçekleştirirken kullanmanız gereken IBAN ve hesap numarası da bulunmakta. IBAN ve hesap numarası mevduat hesabınızın bankalar arasında kullanılan kimliği gibidir. Mevduat hesapları arasında para transferi yapılacağı zaman EFT ya da havale işlemi farketmeksizin sizin ve para transferi yapılacak olan hesabın bulunabilmesi adına bankacılık sektörü böyle bir sistem geliştirmiştir. EFT işleminizi doğru bir şekilde gerçekleştirmek için para transferinin yapılacağı mevduat hesabının kimlik numarası yani hesap veya IBAN numarası gereklidir. IBAN ya da hesap numarası yanlış girilir ve işlem yanlış girilen numaralar üzerinden gerçekleştirilir ise para bankaların oluşturduğu ortak havuz sistemine düşer. Böyle bir durumla karşılaşılmaması adına bankalar hesaplara ait olan IBAN ve hesap numaraları işlem sırasında belirtilirken doğru ve eksiksiz bir biçimde girilmesini isterler. İşleminiz esnasında bu bilgiler yanlış girilirse para ya havuz sistemine düşer ya da yanlış girilen hesap/IBAN numarasının bankalar içerisinde karşılığı olan bir hesap varsa o hesaba düşer. Bu gibi durumlarda yapılacak olan işlem banka tarafından yanlış yapılan işlemin yanlış girilen ve karşılığı olan mevduat hesabı sahibi ile iletişime geçmesi ve yanlış işlem yapıldığını söyleyerek paranın tekrar para transferi yapmak isteyen kişinin hesabına geçirilmesi ile son bulur. Bu durum tahmin edildiği üzere zaman kaybı yaratacaktır.

Anadolubank EFT saatleri dışında kalınan sürelerde çalışma günlerini takiben bir sonraki ilk çalışma günü içerisinde yapılacağı düşünüldüğünde ekstra bir bekleyiş söz konusudur. Anadolubank EFT saatleri aciliyete sahip para transferi işlemleri için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Anadolubank mevduat hesabınızdan EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Anadolubank EFT saatleri, hafta içi her gün resmi tatiller dışında sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasındadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.