Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Arsa Kredisi

Bankalar birçok farklı konuda ihtiyacı olan kişilere belirli faiz oranları ve vade miktarları ile birlikte kredi vermektedir. Bu kredilerin arasında arsa kredisi de yer almaktadır. Arsa kredileri genellikle yatırım amaçlı olarak sunulan gayrimenkul kredileri arasında boy göstermektedir. Arsa kredisini alan kişiler bu krediyi birçok farklı amaç ile kullanabilmektedir. Kimileri arsa kredisini yatırım amaçlı kullanırken kimileri kendi evini, bahçesini ya da bağ evini kurabiliyor. İsteyen aldığı arsa ile istediği şeyi yapsa da elbette bu arsa kredilerini de almanın çeşitli koşulları bulunuyor. Bugün sizlere arsa kredisi veren bankalardan bahsedecek ve bu arsa kredilerine genel olarak bir göz atacağız.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat Bankası her zaman tarımı destekleyen çalışanın yanında olduğu bilinen bir firma olarak kurulmuştur ve Türkiye’nin ilk bankalarından biridir. Hal böyle olunca Ziraat Bankası’nın da ihtiyacı olan kişiye arsa kredisi sağlamaması gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. Ziraat Bankası tarafından sunulan arsa kredisi, arsa alarak bu arsa üzerinden yatırım yaparak arsayı değerlendirmek isteyen kişilere 60 aya kadar olan vade olanakları sunmaktadır. Bununla birlikte Ziraat Bankası arsa kredisi ile ilgili olarak çeşitli gereklilikler ve özellikler bulunmaktadır. Alınacak olan arsanın belediye sınırları dahilinde olması halinde bu arsanın imarlı da olması gerekmektedir. Krediye konu olan gayrimenkul üzerine banka tarafından ipotek tesis edilecektir. Ziraat Bankası şubeleri tarafından gerektiğinde ek teminat istendiği de görülenler arasındadır. Kredi vadesi boyunca Ziraat Bankası tarafından hayat sigortası yapılmaktadır. Ayrıca satın alınacak olan arsanın ekspertiz değerinin en fazla yarısı kadar kredi alınabilmektedir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye İş Bankası Arsa Kredisi

Türkiye İş Bankası’da arsa kredisi vermekte olan bankalardan biridir. Birikimlerini arsa alarak değerlendirmek ve bu alanda bir yatırım yapmak isteyen kişiler Türkiye İş Bankası’ndan arsa kredisi alabilmektedir. Satın alınacak olan arsanın acil satış değerinin en fazla yarısı kadarını kredi alabilirsiniz. Türkiye İş Bankası tarafından verilmekte olan bu arsa kredisine ait başvuru sırasında gereken belgeler, başvuru formu, sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösteren belge, tapu belgesinin bir fotokopisi, ipotek tesis edilecek olan arsanın üzerinde rehin ya da ipotek bulunup bulunmadığını gösterecek olan tapu dairesi yazısı şeklindedir.

Türkiye İş Bankası da 2/B kredisi vermekte olan bankalardan biridir. bu kredi kapsamında 2B arazilerinin hak sahipleri söz konusu araziyi 120 aya kadar vadeler üzerinden küçük taksitler ile ödeyebilmektedir. Ayrıca peşin ödemede yüzde 60’a kadar indirim yapılmaktadır. Ayrıca yüksek dönemsel ödemeler ile finansal açıdan zora düşecek hak sahipleri için krediye konu taşınmazın ipoteği 2B kredisi olarak kullanılabiliyor.

Türkiye İş Bankası Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Şeker Bank Arsa Kredisi

Arsa almayı hayal etmesine rağmen yeterli finans kaynağı olmayan ve bu sebeple de hayallerindeki arsayı alamayan kişilerin artık hayallerini ertelemesine gerek yok! Şeker Bank tarafından verilen arsa kredisi sayesinde oldukça uygun vade miktarlarına ve uygun faiz oranları ile birlikte artık arsa almak çok kolay! Şeker Bank tarafından verilen arsa kredisinin de çeşitli özellikleri bulunuyor. Arsa kredisi gerçek kişilerin ticari niteliğe sahip olmayan arsa alımlarında finansman olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca arsa kredisi Türk Lirası olarak da kullanılır. Bu kredinin maksimum vadesi 120 aydır. Teminat olarak kredilendirilecek olan arsa imarlı olduğu taktirde ipotek alınabilir. Satın alınan arsanın imarlı olmaması durumunda ise teminat olarak imarlı arsa, işyeri ve konut gibi başka türlü gayrimenkuller ipotek olarak kullanılır. Bununla birlikte teminata alınacak olan gayrimenkulün ekspertiz değeri üzerinden yüzde 45’e kadar kredi kullanılabilmektedir.

Şeker Bank Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Vakıf Bank Arsa Kredisi

Vakıf Bank tarafından verilen arsa kredisi, arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir. Bu arsa kredisi, kendinize ya da üçüncü bir şahsa ait olan bir arsayı ipotek göstererek daha büyük boyutlarda olan nakit ihtiyacını karşılamak için kullanmanız açısından verilmektedir. Vakıf Bank arsa kredisinin de çeşitli özellikler bulunmaktadır. Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılacaktır. Kredinin limiti ipotek olarak alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 75 oranı ile sınırlıdır. Bununla birlikte ticari niteliğe sahip olan müşteriler hariç düzenli ve belirli bir gelire sahip olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişiler Vakıf Bank arsa kredisini kullanabilir. Teminat olarak alınacak olan arsanın, belediye sınırları içinde olması gerekmektedir. Bu arsanın satış kabiliyeti olması gerekmektedir. Hisseli ve üzerinde sınırlama olmaması gereken bu arsanın, kredi borçlusuna ya da eş, akraba ve çocuk da dahil olmak üzere bir başka sahsa ait olması da mümkündür.
Vakıf Bank 2B arazisi alım kredisi vermektedir. Bu kredi ile peşin satın alındığı için rayiç bedeli üzerinden yüzde 44 oranında indirim kazanılabilmektedir. Peşinat ödemeye gerek kalmadan taksitli ödeme seçeneğinden yararlanmak mümkündür. Uzun vadeli finansman olanağı ile bütçeniz zorlanmadan küçük taksitler ile ödeme yapmanız  mümkündür. 2/B arazisi bedeli tebligat tarihinden sonra üç ay içinde ödenmelidir. Bu nedenle de tebligat tarihinden itibaren üç ay içinde Vakıf Bank’a başvuruda bulunulmalıdır. Krediye konu olan 2B araziler bankanın lehine birinci derece ve birinci sırada ipotek konulur.

Vakıf Bank Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası Arsa Kredisi

Türkiye Ekonomi bankası da arsa kredisi veren bankalardan biridir. TEB, sahip olduğunuz evi teminat olarak gösterip arsa kredisi kullanmanıza da imkan vermektedir. Arsa alımı için teminat gösterilen evin ekspertiz tarafından biçilen değeri üzerinden yüzde 60 kadarı arsa kredisi olarak kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan kredinin faizi, piyasadaki faiz oranına göre değişiklik göstermeyecektir. Yani kredi faiz oranı vade süresi boyunca sabit kalacaktır. Türkiye Ekonomi Bankası arsa kredisi 36 aya kadar süren uzun vade avantajları ile kullanılabilmektedir.

TEB tarafından verilen 2B arazisi kredisi ile peşin alımlarda yüzde 44 indirimden yararlanmak mümkündür. Arazi satış bedelinin tamamı kredi olarak kullanılabilir. Peşinat öde kısmından nakit akışınıza uygun bir şekilde ödeme planı çıkartabilirsiniz. Taksitleri beklemeden satış bedelini karşılayarak tapu işlemleri sonrasında adınıza düzenlenecek olan tapunun sahibi olabilirsiniz.

Türkiyee Ekonomi Bankası Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Finans Arsa Kredisi

Türkiye Finans Bankası da arsa kredisi vermekte olan bankalardan biridir. Arsa Finansmanı adı altında verilmekte olan bu krediden ile yatırım yapmak üzere arsa satın alacak olan bireysel kişiler yararlanabilmektedir.  Katılım Bankacılığı prensipleri çerçevesinde alınmak istenen arsa Türkiye Finans tarafından satın alınacaktır. Ardından istenilen vadeye göre de üzerine kâr payı ilave edilerek sizin yerinize satış yapılacaktır.

Ayrıca yine arsa Finansmanı adı altında verilmekte olan 2B Finansmanı da Türkiye Finans tarafından verilmekte olan bir başka finansmandır. 6292 sayılı 2B yasasına göre satılan arazilerin tapusunu almak isteyen hak sahiplerine Türkiye Finans tarafından özel olarak finansman desteği verilmektedir. Bu finansmanın koşullarında ise 2B arazisine ait bedelin, tebligat itibaren üç ay içinde ödenme zorunluluğu yer almaktadır. Bundan dolayı da hak sahiplerinin 2B Finansmanından yararlanabilmesi için belirtilen üç ay içinde Türkiye Finans bankasına başvurması gerekmektedir. Bu finansmanın avantajları ise çoktur. Türkiye Finans 2B finansmanı, ipotek teminatı karşılığı olarak satın alınacak olan arazinin peşin olarak satılma bedelinin tamamını finansman olarak verir. Yüzde 60’a kadar varan peşin ödeme indiriminden yararlanmak mümkündür. Ödemeler ise 120 aya kadar taksitlendirilir. Aylık eşit taksitli, artan ve azalan taksitli, değişken ödemeli, üç ay ödemesiz ve ara ödemli gibi çeşitli uygun ödeme çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca uygun kâr oranları ile birlikte bu finansman oldukça caziptir.

Türkiye Finans Arsa Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Kuveyt Türk Arsa Kredisi

Kuveyt Türk arsa kredisi olarak 2B finansmanı türünde bir arazi sunmaktadır. 2B esasında orman vasfını kaybetmiş hazine arazisi anlamına gelmektedir. Çıkartılan 2B yasasından faydalanmak isteyen kişilere Kuveyt Türk tarafından arazinizi peşin bir şekilde alarak 400 metre kareye kadar olan rayiç bedeli üzerinden yüzde 60 ve 400 metrekarenin üstü için yüzde 44 peşin alım indiriminden yararlanmak mümkündür. Bu kredi ile uygun ödeme şartları ve taksitleri düzenlemeleri de yapılmaktadır. Arazi değerinin yüzde yüzü finansman olarak kullanılabilir. 120 aya kadar varan vade imkanları söz konusudur. Ödemesiz dönem ya da üç aylık taksitlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Hak sahipliği belgesi olan herkes bu krediye başvuru yapabilir.

Albaraka Arsa Kredisi

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından sunulan arsa finansmanı ile işinizi büyütmek için 60 aya kadar varan vadeler ile yüzde yüz finansal destek alarak gayrimenkul yatırımlarında bulunabilirsiniz. Albaraka şubelerinin yer aldığı sınırlar dahilinde satın alınacak olan imarlı arsalardan finansal destek almak mümkündür. Ekspertiz tarafından belirlenecek olan tüm değeri Türk lirası şeklinde kullanabilirsiniz. İstihbarat ücreti, ekspertiz ücreti ve kişiye göre farklılık gösteren hayat sigortası üzerinden de çeşitli miktarlarda para alınmaktadır.

Halk Bankası Arsa Kredisi

Halk Bankası tarafından verilen 2/B kredi paketinden yararlanılarak peşin ödemelerden toplamda yüzde 60’a kadar indirimden yararlanabilir, 120 aya kadar varan ara ödemeli, artan ve azalan taksitli ödeme planlı, altı aya kadar varana ödemesiz dönem seçenekli ve aylık eşit taksitli seçenekler ile bütçenize uygun bir şekilde geri ödeme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Arsa Kredisi

Her ne kadar Yapı Kredi Bankası tarafından doğrudan arsa kredisi adında bir kredi bulunmasa da 2B arazi kredisi adı verilen ve orman vasfını yitirmiş olan ve bundan dolayı da kadastro tarafından orman alanları dışına çıkartılan hazine arazileri üzerinden verilmekte olan krediler bulunmaktadır. Bu arazilerin alımı içi başvurusu onaylanan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin müşterileri ve tarım sektöründe faaliyet gösteren işletmeler bu krediden yararlanabilmektedir. Ayda bir taksit ödemesi ve tarım sektöründe yer alan müşteriler için hasat ödemesi seçeneği ile 120 aya kadar varan vadeler ile üst limiti olmayan bu kredi oldukça caziptir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.