Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Bank Asya Kredi Başvurusu

Genel olarak hayatımızda en çok çalıştığımız zaman kazandığımız paralarla ihtiyaçlarımızı karşılamak, birikim yaparak ev ve araba sahibi olmak veya tatile çıkmak isteriz. Bazı durumlarda bunlara imkanımız el vermeyebilir veya paramız denk gelmeyebilir. Böyle zamanlarda eksiğimizi tamamlayabilmemiz için bankalar bizlere imkan sağlamaktadırlar. Kredi başlığı altında bizlere verilen bu hizmet çeşitli kredi türleri ile hayatımızda yer almaktadır. Konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredi olarak ayrılan bu kredilerde alacak veya yapacak olduğunuz şeye göre miktar da değişiklik göstermektedir. Bankalar sizlere sunduğu bu krediyi, alacak olduğunuz malı ipotek ettirerek güvence altına almaktadır. Borcunuzu bitirdiğiniz anda malınızın üzerinde olan ipotekte kalmaktadır. Bank Asya da bu şekilde insanlara kredi imkanı tanıyan bankalardan sadece birisidir. Kredi alabilmemiz için tabi öncelikle başvuru yapmamız gerekiyor. Bizlerde bu yazımızda sizlere Bank Asya kredi başvurusu hakkında bilgiler verdik. Bu bilgiler doğrultusunda daha ne bilgilerle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bank Asya Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır ?

Bank Asya kredi başvurusunu Bank Asya şubelerinden yapmanız gerekmektedir ve Bank Asya kredi başvurusu için giderken yanınızda T.C. kimliğinizi, gelir durumunuzu gösteren belgenizi ve ikametgah adresinizi belirten belgeyi de götürmeniz gerekir. Böylelikle Bank Asya kredi başvurusu için tekrar banka şubesine gitmenize gerek kalmamaktadır. Bazı durumlarda bankalar sizlerden başka belgelerde isteyebilir, böyle bir durumda o belgeleri de temin etiğinizde başvurunuz tamamlanmış oluyor. Bank Asya kredi başvurusu aşamasından sonra değerlendirme aşamasına geçiyorsunuz. Burada banka sizin kredi alıp alamayacağınızı değerlendiriyor ve onay verirse kredinizi alabiliyorsunuz. Böylelikle Bank Asya kredi başvuru işleminizi tüm süreçleri ile bitirmiş oluyorsunuz. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor ki başvuru için banka şubesine gitmeden önce kendiniz bir ödeme planı oluşturabiliyor ve başvuracağınız kredi detaylarını öğrenebiliyorsunuz. Bu işlem internetten yapıldığı için oldukça kısa bir sürede yapılabilir. Şimdi yapacak olduğunuz kredi hesaplama işlemi ile ödeme planınızı nasıl oluşturduğunuza bir bakalım.

Bank Asya Kredi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

İşleminizi Bank Asya’nın sitesi üzerinden yapmaktasınız ve sayfaya yazımızın sonunda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Açılacak olan ekranda ‘hesaplama aracı’ yazılı kutucuk üzerine tıklamanız gerekir.

Adsız

Kredi hesaplama ekranında kredi alacak kişiler için çeşitli kredilerin hesaplamaları sunulmaktadır. Çeşitli olan kredi türlerinden istediğiniz krediyi seçiniz ve daha sonra kredi tutarı ve taksit sayınızı belirlediğinizde geri ödemedeki aylık taksit tutarına ulaşmış olacaksınız. İsterseniz ‘ödeme planı’ yazılı kutucuk üzerinde tıklayarak ayrıntılı bir şekilde ödeme planınıza ulaşabileceksiniz.

Adsız

Bank Asya Kredi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.