Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Bank Asya Taşıt Kredisi

Otomotiv sanayinin gelişmesi ile birlikte her yeni gün yeni bir araç modelleri çıkmakta. Bu araçlardan herhangi birine sahip olabilmek veyahut yeni bir araç alım yapmak istiyorsanız ve alacağınız araç için yeterli derece finansman gücünüz mevcut değilse bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Bu yazımızda araç kredisi sunan bankalardan birisi olan Bank Asya’nın Bank Asya taşıt kredisi adlı kredi hizmeti hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Bank Asya Taşıt Kredisi Nedir?

Bank Asya bireylerin bir taşıt sahibi olabilmesi veyahut yeni bir araç almak istemeleri durumunda kişilere özgün olarak ödeme imkanlarını sağladığı 0 km veya 2. el araç alımları için tahsis ettiği kredi tipidir. Bu kredi tipinde 12 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Ve kredi için alacağınız aracın Bank Asya lehine rehin tutulması sözünüze kredi sağlanabilmektedir.

Bank Asya Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Bank Asya taşıt kredisi içerikleri şu şekildedir;

 1. Binek araç için 0 km araçlarda sağlanan kredi tutarı alınacak aracın fiyatı eğer 50.000 TL ye kadar ise aracın proforma fatura değerinin % 70’ine kadar kredi imkanı sunulmaktadır.
 2. 50.000 TL ve üstünde bir araç alımı için 50.000 TL’ye kadar olan kısım için % 70, 50.000 TL fiyatının üzerindeki fiyat kısmı için ise % 50 kredi imkanı sunulmaktadır. Yani 70.000 TL’lik bir araç için; 50.000 TL’si için 35.000 TL ve geriye kalan 20.000 için ise 10.000 TL kredi tahsis edilebilmektedir, yani toplamda 45.000 Lira değerinde kredi verilmektedir.
 3. 2. el araçlar içinde aynı durum geçerlidir, lakin aracın 5 yaşını aşmamış olması gerekmektedir ve kredilendirme oranı ise kasko değerine bağlıdır.
 4. Ayrıca Bank Asya indirimli taşıt kredisi ile alınacak komisyon tutarının maksimum % 5’inin ödenmesi durumunda faiz oranlarında indirim uygulamaktadır.

Bank Asya Taşıt Kredisine Kimler Başvurabilir?

Bank Asya taşıt kredisine başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve medeni haklarını kullanabilme yetisine sahip olmak gerekmektedir. Bunun dışında geri ödeme garanti olması için belgelenebilir gelirin mevcut olması gereklidir.

Bank Asya Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Bank Asya taşıt kredisi için kefil talep edebilmektedir, eğer kefil talep edilmiş ise başvuran ve kefili için şu belgeler istenmektedir;

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 2. 0 km araç için proforma fatura belgesinin fotokopisi.
 3. 2. el araçlar için araç ruhsatının fotokopisi.
 4. Gelir belgesi istenmektedir.

Gelir belgesi için şu koşullar mevcuttur;

 1. Ücretli çalışan bireyler için son aya ait maaş bordrosu.
 2. Serbest meslek sahibi kişiler için son 2 yılın vergi levhası.
 3. Emekliler için emekli maaşı hesap cüzdanı.
 4. Gayrimenkul sahibi olanlar için gayrimenkul veya gayrimenkullerin tapu fotokopisi.

Bu belgeleri tamamladıktan sonra Bank Asya Bireysel Finansman Desteği Başvuru Formu’nu doldurarak herhangi bir Bank Asya şubesine gidip başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel Finansman Desteği Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ!

Bank Asya Taşıt Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.