Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Bank Mellat Kredileri

Bank Mellat Kredileri Nedir?

Türkiye’de kurumsal bankacılık alanında en çok tercih olunan kredilerden biri de Bank Mellat kredileridir. Bank Mellat kredileri en çok kurumsal ihtiyaçları karşılamaktadır. Bireysel olarak bir tek tüketici kredisini müşterilerine sunmaktadır. Kurumsal olarak Bank Mellat kredileri nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olarak biliniyor. Sizlere sunduğumuz bu yazıda tüm Bank Mellat kredileri hakkında gerekli bilgilere sahip olacaksınız.

Bank Mellat Nakdi Krediler

 • Döviz kredisi ile ihracat edeceğiniz malların üretimini, sigortasını ve sevkiyatını yapabilirsiniz. Bununla beraber ihracat taahhüdünü uyguladığınız zaman vergi, resim, fon ve harç KKDF vergi muafiyeti uygulayabilirsiniz.
 • Rotatif kredisi ile her zaman kredi limitiniz ve kredi vadeniz boyunca para çekebilirsiniz. Geri ödemelerinizi aylık, üç aylık yada altı aylık dönemlerle yapabilirsiniz.
 • Spot kredisi vadesi faiz oranının kullanım tarihine göre sabitlenmektedir. Ödemelerinizi anapara ödemesi ile, ödeme faizlerini vade sonunda olarak  yapabilirsiniz. Spot kredisinin bir diğer özelliği de kredi vadesinin aylık, günlük, haftalık ve aylık olarak belirlenebilmesidir. Kredi faiz oranı vade sonuna kadar değişmeyecektir.
 • İskonto kredisi, ticari işlemlerden kaynaklana fakat vadesi gelmemiş olan senetlerin nakde dönüştürebilmesi işlemini yapmaktadır. Potföyü büyük olan firmaların hızlıca nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
 • İşletme kredisi ile yabancı ülkelerden döviz sağlayabilir, bankalar aracılığı ile Türk lirası biçiminde bir defa olmak üzere kredi kullanabilirsiniz. Geri ödemelerinizi vade süresi olmadan kolayca yapabilirsiniz.
 • Döviz kredileri ihracat olarak bilinen atış işlemleri ile döviz kazandıran faaliyetleri kolayca sağlayabilirsiniz.
 • Taksitli ticari kredisi ile ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz. Ödemelerinizi aylık taksitlerle yapabilirsiniz.

Bank Mellat Gayri Nakdi Krediler

 • Terminat mektubu resmi kurumların zamanında işlemlerini yerine getirilmesi için talep olunan bir mektuptur.
 • Akreditif banka tarafından malların tamamen yüklenmesini ve işlemlerin zamanında tamamlanmasını belirleyen bir taleptir.
 • Harici garanti, yurt dışından ticari işlemler zamanı kuruma verilen garantilerin yerine getireceğini dair bit teminat mektubudur. İşlemlerin banka ile kurum arasında yapılan sözleşmeye esasen uyulmaması halinde, kurumun talep ettiği bedel kendisine iade edilecektir.
 • Referans mektubu inşaat ve taahhüt işlerini yapan özel müşteriler için düzenlenmiştir.

Bank Mellat Bireysel Tüketici Kredisi

Bu kredi türü ile nakit ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Kredinize TL olarak sahip olabilirsiniz ve ödemelerinizi 12 aya kadar olan vade ile sahip olabilirsiniz. Bu fırsatlardan faydalanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken başvuruda bulunmanızdır.

Bank Mellat Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Yukarıdaki fırsatlardan yararlana bilmeniz için tek yapmanız gereken Bank Mellat kredilerine başvuruda bulunmanızdır. Başvuru işlemini gerekli belgeler ile birlikte İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de bulunan Bank Mellat şubesine giderek yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli olan belgeler kimlik bilgisi, gelir belgesi ve ikamet ettiğiniz yere dair belge olmaktadır. Bank Mellat kredileri hakkında herhangi bir sorunuz için, 0 212 279 80 15 Bank Mellat çağrı merkezini arayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.