Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

BankPozitif Konut Kredisi

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, ev sahibi arzusunda olan fakat nakit para sıkıntısından dolayı bu arzusuna ulaşamayan kişilere yönelik bankalar tarafından sunulmakta olan bir kredi türüdür. Konut kredisine mortgage veya ev kredisi de deniliyor. Eğer siz de konut kredisine sahip olarak arzu ettiğiniz eve ulaşmak istiyorsanız, bankalar tarafından öne sürülen bazı şartları yerine yetirmeniz gerekiyor. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

  • Yaşınızın kanunen 18’den yukarı olması gerekiyor. Ancak birçok bankada bu yaş sınırı en az 20’dir.
  • Daimi kazancınızın olması gerekiyor. Daimi kazancınız yoksa konut kredisi sahibi olmanız % 95 oranında imkansızdır.
  • Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor ve önceden bankalarla hiçbir sorununuzun olmaması gerekiyor. Bilhassa ödemeleri geciktirmeden zamanında yapmanız gerekiyor.

Eğer bu şartlarla ilgili hiçbir sıkıntınız yoksa, bankalardan kredi talebiniz hızlıca onaylanır. Sizlere sunacağımız bu yazımızda, ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin tercih ettiği BankPozitif konut kredisi ile ilgili gerekli bilgilere sahip olacaksınız.

BankPozitif Konut Kredisi Nedir?

Siz de BankPozitif konut kredisine sahip olarak, hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. BankPozitif sizin seçtiğiniz evi alıp üzerine kar ekleyerek, makul fiyata sizlere sunmaktadır. Vade süresi 10 yıla kadar olduğu için, ödemeleri esnek ödeme tarifinden yararlanarak bütçenize uygun bir şekilde düşük taksit ve faiz oranları ile yapabilirsiniz. BankPozitif ile satın almak istediğiniz evini ekspertiz değerinin % 70’ine kadar kredi sahibi olabilirsiniz. Ekspertiz değerinin en az 100.000 TL olması gerekiyor. Aynı zamanda eviniz tamamlanmış bir şekilde İstanbul, Ankara ve İzmir’de olması gerekiyor. Tüm bu fırsatlardan yararlanabilmeniz için tek yapmanız gereken şey, BankPozitif konut kredisi başvurusunda bulunmanızdır.

BankPozitif Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

BankPozitif konut kredisi başvurusunu size en yakın olan BankPozitif şubesine giderek ve internet üzerinden hemen online olarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için aşağıda görmüş olduğunuz linkin üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada gerekli alanları doldurarak hızlı başvur butonuna tıklayınız.

1

Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız. Başvurunuzun cevabı anında size iletilecektir. Eğer başvurunuz olumluysa, banka kendisi sizi arayarak kredi şartlarını beraber oluşturmanızı sağlayacaktır.

BankPozitif Konut Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Başvuru İçin Gereken Belgeler

  • TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı veya Pasaport
  • İkametgah ettiğiniz eve dair belge ya da son üç aya ait olan elektik, su, doğalgaz veya telefon faturası
  • Çalıştığınız yerden yaptığınız mesleğe göre belge
  • Satın almak istediğiniz evin tapu fotokopisi

BankPozitif Konut Kredisi Hesaplama

BankPozitif konut kredisi hesaplama işlemini yaparak aylık, yıllık ve toplam ödeyeceğiniz kredi tutarını, aynı zamanda kredi vadesini ve faiz oranını inceleyebilirsiniz. Böylece kredinizi bütçenize ayarlamış olur, gelecekteki olası ödeme sıkıntısının önüne geçmiş olursunuz. Hesaplama işlemini size en yakın olan BankPozitif şubesine giderek ve internet üzerinden hemen yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuruda bulunabilmek için aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz gibi kredi türünüzü seçip vade aralığını ve kredi miktarını yazarak hesapla butonuna tıklayınız. Böylece başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız.

bankpozitiv2

Bank Pozitif konut kredisi ile ilgili herhangi bir sorunuz için, 44 44 365 BankPozitif çağrı merkezini arayıp sesli yanıt sisteminden tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

BankPozitif Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.