Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Borç Kapatma Kredisi

Günlük yaşamın her geçen gün pahalılaşması, ailelerin, işlerin, evlerin büyümesi ile ihtiyaç listelerinin her geçen gün daha da kabarıklaşması sorununa bankaların sunduğu kredi ve kredi kartları ürünleri çözüm olmuştur. Doğru ve etkin kullanım ile aslında yararımıza olan kredi, kredi kartları veya bankaların sunduğu diğer çözümler, yanlış ve bilinçsiz kullanım ile başımıza daha çok sorun açabilmektedir. Bankadan alınan bir kredinin geri ödemelerinin düzenli ve vaktinde yapılmaması, kredi kartı borçlarının asgari ücretten daha azının yatırılarak ödenmeye çalışması gibi durumlar var olan borçları daha da büyük bir hale getirmektedir. Biriken, ödemeleri düzgün kapılmayan ve bu dağınık borçlar kullanıcıyı zorladığı gibi bankaların çıkarlarını da zorlamaktadır. Ödemesi düzgün yapılmayan bir borç için faiz uygulamalarının yanı sıra kişinin yasal yollar ile uğraşması hatta hapis cezasına bile uygun görülmesi mümkündür. Bankalarda hem kendi çıkarlarını hemde kullanıcılarının çıkarlarını göz etmek için, birçok bankada dağınık halde bulunan borçları tek bir banka kredisi altında birleştirip, kişiyi de bankaları da yaşayacakları sorunlardan kurtaran Borç Kapatma Kredisi uygulamasını başlatmışlardır. Bu uygulama ile kredi ya da kredi kartı borcunuzun tamamının EFT yolu ile artı faizler de eklenerek tek bir banka kredisi altında toplamış olursunuz. Bir nevi Borç kapatma transferi yapmış olursunuz. Her bankanın kendi bünyesinde belirlediği vade seçenekleri ve faiz oranları vardır. Bu durumda tercih edeceğiniz bankanın, borç kapatma kredisi özelliklerinin değişik gösterilmesi demektir. Genel olarak bankalar için ortak olan en düşük faiz oranı % 1.15′ tir. Borç kapatma kredisinde tercih edeceğiniz bankanın finansal desteğinin onaylanmasında sizin tutumunuz kadar bankaların kendi aralarındaki anlaşmalarda önemlidir. Herhangi iki banka borç kapatma kredisi dahilinde yapacağı para transferlerinde karşılıklı olarak kendi çıkarlarını gözetmektedir. Bu çıkarlar doğrultusunda bir anlaşmazlık çıktığı durumda borç kapatma kredinize ret cevabı verilir. Fakat bu tarz anlaşmazlıklar yok denecek kadar az görülmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi; kişinin bir bankaya ödeyemediği borcun, faiz eklenmesi ile yeni bir banka tarafından diğer bankaya ödenmesidir. Bu yöntem ile ister tek bir kredi borcunuzu ya da dağınık halde bulunan kredi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Her bankanın bu kredi kapsamında uyguladığı kampanyalar farklı olmakla birlikte, bu krediyi veren her banka ile yeni bir borç sözleşmesi yapma durumunuz ortaktır. Borcunuzun olduğu bankaya, tercih ettiğiniz diğer banka EFT yolu ile para transferi gerçekleştirerek borcunuzu tek bir çatı altında toplama avantajına sahip olmuş olursunuz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Birçok banka tarafından verilen borç kapatma kredisi uygulamasına maalesef ki her borç dahil değildir. İstenilen şartlar bankadan bankaya farklılık göstermenin yanı sıra ortak olan bazı şartlarda bulunmaktadır. Bu şartlar;

  • Borcun bulunduğu bankaya, borç kapatma kredisi ile ödeme yapılabilecek ürünler; İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı/ kartları borcudur.
  • Borcun bulunduğu bankaya, borç kapatma kredisi ile ödemesi yapılamayan ürünler; Konut kredisi, Türkiye Finasnbank’ asndaki tüm borçlar, Kredili mevduat hesabı borçları.
  • Borcunuzun tamamı, borç kapatma kredisi aldığınız banka ile sözleşmeniz onaylandıktan sonra, borcun tamamı olacak şekilde para transferi gerçekleştirilir.
  • Borcunuzun olduğu bankaya yapılacak olan EFT işlemleri ücretsizdir. Borcunuzun olduğu bankaya yapılan EFT işlemleri yapıldığı günden, bir sonraki gün bankaya ulaşır.
  • Borcunuzun olduğu bankaya ödemenizin yapılması  için yalnızca kart numaranız gerekmektedir. Fakat ödemeniz gerçekleştikten sonra borcunuzun bulunduğu banka şubesini arayarak yapılan ödeme hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Bunların dışında diğer tüketici kredileri için de geçerli olan en temel şartlar mutlaka yerine getirilmelidir.

Borç Kapatma Kredisi için Gerekli Belgeler

Borç kapatma kredisi için istenilen belgeler her banka için farklılık göstermektedir. Fakat ortak olan bazı belgeler mevcuttur. Bunlar;

  • Nüfus cüzdanı aslı ve ya noter tasdikli sureti,
  • Adres bilgilerinizin sistemde güncel olması gerekmektedir. Eğer güncel değil ise, elektrik, su, doğalgaz, sabit telefon faturalarınızdan son 3 ay içerisinde düzenlenmiş olanlar istenir.
  • Gelir durumunuzu belgelenmesi istenmektedir. Bazı bankalar gelir belgesiz ön onay almaktadır.
  • İkametgah belgeleriniz ile borç kapatma kredisi talep ettiğiniz bankaya başvurabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisiyle oldukça çok tercih edilen İş Bankası, ihtiyaç sahiplerine sunduğu avantajları, kişinin borcunun tutarına göre ve gelir durumuna göre belirlemektedir. Borç kapatma kredisinin geri ödemesi konusunda da hem kullanıcının hemde kendi banka bünyesinin çıkarlarını kesin surette gözetir.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

TEB Bankası Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi uygulamasında, yeşim trompet kredisi avantajı ile dağınık halde bulunan borçlarınız bir banka altında toplamanıza yardım olan Türkiye Ekonomik Bankası, ihtiyaç kredisi ürünleri başlığı altında bu kredi vermektedir.

TEB Bankası Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Finansbank’ ın sunduğu borç kapatma kredisi seçenekleri 36 ay kadar vade imkanı sunmaktadır. Her vade süresi içinde ayrı faz oranı uygulanmaktadır. Aylık % 1.37 den başlayan faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile tüm borçlarınızı ve ya kredi kartı borcunuzun ödemesini yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi

Zorlandığınız ödemelerinizi yapmanızda yardımcı olan bir diğer banka Burgan Bank’ tır. Burgan Bank verdiği borç kapatma kredisi ile 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Aylık % 1.58′ den başlayan faiz oranları ile kullanıcının bütçesine uygun taksitler ile geri ödeme planı sunar.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Odeabank Borç Kapatma Kredisi

Odeabank verdiği borç kapatma kredisi için müşterilerine hiç masrafsız 60 aya kadar vade imkanı ve %1.23 faiz oranı avantajı ile kredi fırsatı sunmaktadır.

Odeabank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank’ ın sunduğu borç kapatma kredisi paketlerinde; 20.000 TL’ ye kadar kredi çekebilme, 18 aya kadar vade seçeneği, krediyi aldıktan 3 ay sonra ödemeye başlama, kullanıcı dilerse eşit taksit ile ödeme yapabilme seçeneğinin yanı sıra değişken taksitli ödeme yapabilme planı ile avantajları kullanıcıya sunmaktadır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank sunduğu borç kapatma kredisi seçenekleri ile 9 aya varan taksitler ile geri ödeme imkanı sunmaktadır. Uygun faiz oranları ve hiç masrafsız verdiği borç kapatma kredisi için ayrıca; Axess kart kullanıcıları için avantajlar bulundurmaktadır. Diğer bankaların kredi kartı borçlarını Axess kartlarına aktaran kullanıcılar, borç ödemelerini tek bir kart ile yapabildikleri gibi düşük faiz oranı da uygulanmaktadır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Diğer bankalarda bulunan bireysel kredi, kredi kartı borçlarınızın yanı sıra kredili mevduat hesabı gibi borçlarını Şekerbank borç kapatma kredisi ile ödeyebilirsiniz. Şekerbank’ tan maksimum alabileceğiniz borç kapatma kredi tutarı 100.000 TL olup, 3 ile 36 aya varan vade fırsatından yararlanabilirsiniz. Ayrıca % 1.40 faiz oranı ile ve 500 TL’ lik kredi tahsis ücreti uygulanmaktadır.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi veren bir diğer bankada Denizbank’ tır. 48 aya kadar vade imkanı ile alacağınız borç kapatma kredisi için, her vade süresine aynı faiz oranı uygulanmaktadır. Borçlarınızın ödemesini Denizbank para transferi iler gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerinin farklı gelir durumuna göre çözümler sunan Denizbank borç kapatma kredisi % 1.09′ luk faiz oranı uygulamaktadır.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.