Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi

Taşıt fiyatlarındaki artış sonrası ikinci el araçlara olan rağbet artmış  bu yüzden bankalarda müşterileri için ikinci el araçlara yönelik ürünler sunmaya çalışmaktadırlar. 2. el araç kredisi sunan bankalar arasında Burgan Bank’ta yer almaktadır. Burgan Bank 2. El Araç Kredisi nasıl alınır, hangi şartlar ve hangi belgeler gerekir, 2. el araç kredisi maliyeti ne kadar tutar bu gibi soruların cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Burgan Bank 2. el araç kredisi almak için Burgan Bank Şubesine gitmeniz gerekmektedir. Mobil Şube veya İnternet Şubesi üzerinden 2. el araç kredisi başvurusu yapılmamaktadır. Size en yakın Burgan Bank Şubesine aşağıdaki evraklarla başvurarak 2. el araç kredinizi alabilirsiniz. Kredi alabilmeniz için finans sicilinizin risk taşıyor olmaması gerekmektedir. Kredi puanınız düşük ise bu krediden yararlanamazsınız.

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi için gerekli olan evraklar ;

  • Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzun aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi olarak emekliler gelir durumunu gösteren belge için  hesap cüzdanı getirebilirler.Gelir durumuna gayrimenkul gelirini göstermek isteyenler gelir elde ettikleri gayrimenkulün tapu aslı ve fotokopisini getirmeliler. Ücretliler, maaş alanlar maaş bordrosu veya net maaş durumunu gösteren çalıştığı işyeri tarafından onaylanmış belge(Şirket yetkililerinin imza sirküleri ile beraber) , serbest meslek sahibi olanlar ise vergi levhaları ile başvurabilirler. Ayrıca firma ortağı olanlar vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan firma kurulum ilanının fotokopisi ile ikinci el taşıt kredisine başvurabilirler.
  • Banka kefil istediği takdirde benzer belgelerin kefil olacak kişi içinde alınması ve bu belgelerle birlikte bankaya başvurulması gerekmektedir.

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi diğer bankalarla vade sayısı  faiz oranları ve teminat gereklilikleri açısından farklılık göstermektedir. Alacağınız 2. el taşıt kredisi için;

  • Minimum vade tutarı 3 ay
  • Maksimum vade tutarı ise 36 ay

Olarak belirlenmiştir. Ayrıca Burgan Bank çekeceğiniz 2. el araç kredisine karşılık teminat olarak alacağınız 2. el aracın üzerine rehin koydurtmaktadır. Rehinli aracın kasko sigortası ve hayat sigortası Burgan Bank tarafından yapılmakta ve sigorta masrafları Burgan Bank tarafından karşılanmaktadır.

Burgan Bank ikinci el taşıt kredilerinde asgari kredi tutarı 1,000 TL iken azami kredi tutarı 50,000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca kullanacağınız kredi miktarı alacağınız ikinci el aracın kasko değerinin en çok %60’ı olarak size verilir. Bunu göz önünde bulundurarak kredi çekmelisiniz.

Burgan Bank şuan 2. el taşıt kredilerinde kampanya yapmaktadır bu kampanya kapsamında dosya masrafları banka tarafından karşılanmaktadır. Ancak 2. el taşıt kredisi kredi tahsis ücreti olarak çekeceğiniz miktara bağlı olarak %0,50 azami değerde ücret yansıtılmaktadır.

Kullanacağınız kredideki faiz oranları değişiklik göstermekle birlikte KKDF ve BSMV vergileri hariç azami %1,99 olarak banka tarafından belirtilmiştir. 2. el taşıt kredilerinin aylık toplam maliyet oranı %2,43, yıllık maliyet oranları ise %29,20’dir

Daha fazla bilgi almak için Burgan Bank sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.