Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Burgan Bank Bireysel Emeklilik

1977 yılında kurulan Burgan Bank, en genç ticaret bankasıdır ve finansal kuruluşlar arasında üzerinde odaklanılıp giderek büyüyen ve artan bir perakende ve özel bankacılık müşterilere sahiptir. Kısa sürede kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanında kendini geliştirmiştir. 2001 yılına kadar tek bir şubesi olan BurganBank orta ölçekli bir banka olan Bank Ekspresi bünyesine katmıştır. Biz de bu yazımızda Burgan Bank bireysel emeklilik konusunu işleyeceğiz.

Emeklilik

Bir kişinin belirli bir yaşına girene kadar kesenek ödemesi yaparak veya prim ödeyerek çalışması ve genellikle yaşlanma durumu olmasından dolayı bedeni gücünü kaybetmesi sebebi ile kanuni şartlara haiz olduğu taktirde önceden aldığı maaşının bir kısmını herhangi iş gücü hizmet olmaksızın almasına hak kazanmasına denir.

Bireylerin en önemli meselelerinden biride yaşlanmaktır. Yaşlanan bireyler güvencesi olmadığı taktirde korkar. Çalışma gücü ve iş gücünü yavaş yavaş kaybetmek zor bir durum yaratır. İnsanlar çalıştıkları yerde genelde topluma hizmet verir ve bu hizmet yıllarca sürebilir. İnsanlar ara vermeden çalışıp topluma sağladıkları menfaat ve ödenmiş primleri karşılığını teşkil etmek en büyük hakkıdır. Günümüz geçtikçe toplamlar arası yardımlaşma fikri gelişmiştir. İş gücü olmayan bireylerin cemiyete yük olma durumunu ortadan kaldırma amacını taşır. Yaşlılara emeklilik geliri bir dayanak, teminat olmaktadır.

Bireysel Emeklilik

Bireysel emeklilik sistemi kişinin çalıştığı yani iş gücü olduğu dönemdeki hayat standartlarını emekli olunca da devam etmesi için düzenli para birikimi yapmayı sağlayan, devlet tarafından desteklenmiş bir tasarruf ve yatırım sistemidir. Bireysel emeklilikten yararlanmak için Fiil ehliyete sahip olup 18 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekliliği yerine neden bireysel emekliliği seçmeliyim? Çalıştığınız dönemde sahip olduğunuz hayat standartlarınız dan memnun olmayabilirsiniz. Bu sebep ile bireysel emeklilik sistemi size ek sağlayan, emeklilik döneminizde yaşam standartlarınızı yükseltmeyi amaçlayan, sosyal güvenlik sistemini tamamlayan emeklilik olarak görmelisiniz. Eğer hiçbir sosyal güvenlik kurumunda prim veya birikiminiz yoksa bireysel emeklilik sistemi emekliliğinizde tek gelir kaynağınız olacaktır. Bireysel emeklilik sistemi T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir. Hesap durumunuz, işlemleriniz, fonlarınızı bağımsızca takibi ve denetimi yapılır. Bireysel emeklilik şirketiniz ise günlük faaliyetleri açısından Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından sanal ortamda takip edilir. Seçeceğiniz ürünlerde asgari katkı payı tutarları vardır. En az asgari katkı payı kadar bireysel emekliliğiniz için tutar yatırabilirsiniz. Ödemelerinizde üst sınır limiti yoktur. Bireysel emeklilik için 18 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. Bu sisteme ne kadar erken girerseniz sistemde bulunacağınız sürede artar ve birikiminiz haliyle daha fazla olur. Emekliliğinizde alacağınız ek gelir de bu sebep ile artar alacağınız tutar daha fazla olur.

Burgan Bank Bireysel Emeklilik

Çoğu bankamızda bulunan ve emeklilik maaşınız varsa yanında ek gelir sağlayıp hayat standartlarınızı yüksek tutan bireysel emeklilik sistemi emeklilerimize çok yardımcı olur. Düşük katkı payı ödeyerek düzenli paranızı biriktiren sistem bir emeklilik planıdır. Emekli olmadan önceki standartlarınızın bozulmamasını istiyorsanız Burgan Bank Bireysel emeklilikle yaşam standartlarınızı koruyun, emekliliğinizde düzenli gelir garantisine sahip olun, Ayda 150 TL’den başlayan ödemelerle emekliliğinize katkı sağlayın. Ödediğiniz katkı paylarını tercih ettiğiniz emeklilik fonunuz da değerlendirin.

Burgan Bank Emeklilik Plus Plan

Başlangıçta yüksek bir katkı payında bulunup aylık katkı paylarını yüksek tutmak isteyenler için hazırlanan bireysel emeklilik planıdır. Kolay emeklilik planlaması sağlayıp esnek bir sistemdir. Ayrıca emeklilik plus planda sisteme başladığınız an alınan giriş aidatı ve yönetim gider kesintileri yoktur.

Ayrıca yatırımlarınızda faiz içermeden emeklilik için fon toplamak istiyorsanız Alternatif Güvence Planı ile asgari olarak 150 TL ücret verip bu sisteme dahil olabilirsiniz.

Burgan Bank Bireysel Emeklilik Başvuru

  • Burgan Bank şubelerine giderek detaylı bilgi ve başvuru yapabilirsiniz.
  • Burgan Bank İnternet şubesi üzerinden başvuruda bulunup daha fazla bilgi alabilirsiniz.
  • 0 850 222 8 222 numaralı telefon numarasını arayarak Burgan Bank müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.