Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Burgan Bank EFT Saatleri

Bankacılık sisteminde ticari ve bireysel müşterilerin en çok gerçekleştirdiği işlem havale/EFT işlemidir. Banka mevduat hesapları aynı bankada bulunuyor ise bu tip para transferi işlemine havale, para transferi işlemini gerçekleştirecek olan mevduat hesapları farklı bankalarda bulunuyor ise bu işleme EFT (Elektronik Fon Transferi) denilmektedir. Son yıllarda esnaf ve KOBİ’lere yönelik bankacılık hizmetlerini kendine pay edinmiş olan Burgan Bank her geçen gün müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Özellikle hızlı işlem gerçekleştirebilme ve güvenli bankacılık sistemlerine yatırım yapan Burgan Bank para transferi konusunda da oldukça başarılıdır. Yazımızın devamında sizlere Burgan Bank EFT saatleri ve EFT işlemi hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağız.

Burgan Bank EFT Saatleri Ne Zaman?

Burgan Bank kendi şubeleri arasında yapılan para transferi yani yukarıda da açıklamasını yaptığımız havale işlemi için gün ve saat sınırlaması bulundurmamaktadır. Bu durum müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutma amacı ile sunulan bir hizmettir. Bankacılık sistemi içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz para transferi işlemi havale değil de EFT işlemi özelliklerine uygunluk gösteriyor ise Burgan Bank’dan talep ettiğiniz EFT işlemi için diğer bankalarda da olduğu üzere zaman kısıtlaması bulunmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi hizmet verildiği saatler bakımından bankaların eş zamanlı çalışmaması olabilecek iken bir başka bakış açısı olarak da çalışan personelin çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirebileceği bir işlem olması, EFT işlemini belirli zaman aralıkları arasında tutmaktadır. Burgan Bank EFT saatleri hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir.

Burgan Bank EFT saatleri aralığında yapmış olduğunuz işlem aynı gün 5 ile 10 dakika aralığında gerçekleşebilirken Burgan Bank EFT saatleri dışında talep edeceğiniz EFT işlemi işlemin yapıldığı günü takip eden ilk iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu yüzden EFT işleminiz gün içinde gerçekleştirilme aciliyetine sahip ise Burgan Bank EFT saatlerini dikkate almanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda vermiş olduğunuz transfer bilgileri de işlemin gerçekleştirilme aşamasında büyük bir öneme sahiptir. Yanlış ya da eksik girilen bilgiler ışığında EFT işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilemeyeceğinden dolayı transfer sürecinde uzamalar meydana gelebilmektedir. Yanlış ya da eksik bilgi girildiğinde girilen bilgiler ışığında herhangi bir banka hesabı karşılığı bulunamaz ise transfer işlemi bankacılık sisteminde kullanılan ortak havuza düşmektedir. Yanlış işlem talimatı verecek olursanız Burgan Bank bu havuz sistemi içerisinde girmiş olduğunuz bilgiler ışığında transfer işlemini araştırıp bulmakla ve paranın tekrar hesabınıza geçirilmesi ile vakit kaybedecektir. Sizin bu işlemi gerçekleştirmeniz için tekrardan EFT işlemi talebinde bulunmanız gerekebilir. Girmiş olduğunuz bilgiler herhangi bir banka hesabına isabet ediyor ve bu hesap sizin gerçekleştirmek için talepte bulunacağınız hesap ile aynı değil ise Burgan Bank tarafından paranın transfer olduğu mevduat hesabı sahibi ile görüşme yapıldıktan sonra para tekrardan işlem gerçekleştiren hesaba geri yatırılır. Anlayacağınız üzere herhangi bir bilgi yanlışlığı durumunda EFT işlemini gerçekleştirmede zaman kaybı yaşayacağınız için işlem talebini oluştururken bilgileri tekrar tekrar kontrol edip Burgan Bank EFT saatleri içerisinde işlemi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.