Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Citibank EFT Saatleri

Tüketiciler günlük hayatlarında birçok para transferi işlemi yapmaktadırlar. Para transferi bir ürüne karşılık olabileceği gibi bir borca karşılık da yapılabilmektedir. Tüketiciler kredi borçlarını ödemek istediklerinde yüklü miktarda para taşıma riskinden kaçınmak adına kendi banka hesapları ile kredi borcuna ilişkin bankaya para transferi talimatı oluşturabilmektedirler. Para transferi işlemi bankacılık bünyesinde 2 farklı isim almaktadır. Bunlardan ilki gönderici konumunda olan hesap ile alıcı konumunda olan hesabın aynı bankada bulunması durumudur. Bu işlem bankacılık işlemleri arasında havale ismini almaktadır.

Bir diğer para transferi işlemi de gönderici konumunda olan hesap ile alıcı konumunda olan bankanın farklı bankalar bünyesinde varlık göstermesi durumudur. Bu tip para transferi işlemine EFT (Elektronik Fon Transferi) adı verilmektedir. Yazımızın devamında Citibank EFT saatlerinden ve kısıtlarından bahsedeceğiz.

Citibank EFT Saatleri ve İşlem İçeriği

Citibank müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına her geçen gün gelişim gösteren bankalardan birisi olmaktadır. 1975 yılında Akbank hisselerinin %20’ini alarak ortak kurulan banka konumundadır. Citibank vasıtası ile gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemleri 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bankanın işlem yoğunluğu durumunda ise işlem süresi en fazla 30 dakikayı bulmaktadır. Para transferi konusunda da aynı işlem hızına sahip banka sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında gerçekleşmektedir. Citibank vasıtası ile para transferi işlemi gerçekleştirecek bireyler için Citibank eft saatlerine edilmesi oldukça önemli durumdadır.

Citibank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilemeyen para transferi talepleri, talebin oluştuğu günü takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilmektedir. Para transferi talebi oluşturulmadan önce bankaların işlem saatlerine dikkat etmek bu açıdan oldukça önemlidir. Cuma günü 17:00’dan sonra oluşturulan para transferi talebi ise bu günü takip eden ilk iş saatleri içerisinde gerçekleştirilmektedir. Para transferi işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise para transferi işlemi talebinin oluşturulması sırasında girilen bilgilerin doğruluğudur. Para transferi işlemi talebi oluşturulurken yanlış girilen bilgiler iki farklı sonucu doğurmaktadır. Bunlardan ilkine örnek vermek gerekirse para transferi işlem talebi oluşturulması esnasında girilen bilgiler ışığında bankacılık sektörü bünyesinde hizmet veren herhangi bir banka bünyesinde hesaba karşılık gelmemesi durumudur. Bu durumda para transferi işlemi bankacılık sektörü ortak kullanımında olan havuz sistemine düşmektedir. İşlemin yapıldığı banka girilen para transferi bilgileri doğrultusunda bu havuz sistemi içerisinde işlemi bulup para transferine konu olan miktarı tekrardan gönderici konumda olan hesaba geri aktarması ile sonuçlanmaktadır.

Para transferi talep formundan hareketler bilgilerin bankacılık sektörü bünyesinde faaliyet gösteren banka hesabına karşılık gelmesi bilgi yanlışlığının doğuracağı bir başka durumdur. Bu durumda yapılacak olan işlem hesabın sahibiyle iletişime geçildikten sonra paranın tekrardan gönderici konumunda olan hesaba geçirilmesi ile son bulmaktadır. Para transferi talebinizi oluşturma aşamasından sonra yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlarla karşılaşmamak için bankaların çalışma saatleri ve para transferi bilgilerinin doğruluğu konularını hatırlatmakta tekrar tekrar fayda görüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.