Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Citibank İnternet Bankacılığı

Bankacılık global düzende faaliyet gösteren her sektör gibi teknolojinin sağlamış olduğu avantajlardan faydalanıp, tüketicilere daha iyi hizmet vermek adına sürekli kendini geliştiren sektörlerden birisi konumundadır. İnternetin sağlamış olduğu hız ve lokasyon avantajını tüketicilerle buluşturmak isteyen bankacılık sektörü elemanları internet bankacılığı kavramını ortaya çıkartmıştır. İnternet bankacılığı şube bankacılığı ile kıyaslanacak olursa yer, zaman ve mekan fark etmeksizin işlem yapabilme kabiliyeti sayesinde şube bankacılığından çok daha farklı boyutlara ulaşmaktadır. Herhangi bir yerde bankacılık hizmeti almak ya da bankacılık sektörü bünyesinde yapabildiğiniz işlemlere ulaşmak internet bankacılığı sayesinde çok kolay hale gelmektedir. Lokasyon anlamında avantaj sağlamasının yanında yapmak istediğiniz işlemi gün içerisinde herhangi bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirmeniz de internet bankacılığı ile olanaklı olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birsi şube bankacılığı vasıtasıyla gerçekleştirmiş olduğunuz bazı işlemlerde zaman kısıtlaması bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse EFT (Elektronik Fon Transferi) bu işlemlerden birini temsil etmektedir. İnternet bankacılığı sistemi içerisinde EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemi gerçekleştirmek istediğimizde şube bankacılığı ile birlikte gelen kısıtlamalar internet bankacılığı için de geçerli olmaktadır. Bankacılık sektörü bünyesinde hizmet veren Citibank İnternet Bankacılığı sistemi hakkında daha detaylı bilgiyi yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Citibank İnternet Bankacılığı Sistemi İçeriği

Citibank müşterilerini ”Dünyayı müşterilerimize,müşterilerimizi dünyaya taşıyoruz” sloganı ile karşılamaktadır. Citibank’ın mottosu doğrultusunda düşündüğümüzde global bazlı hareket eden ve müşterilerini global çerçevede işlem yapabilme imkanı sağlayan bankalardan birisi olduğunu söylemekte fayda var. Bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirirken Citibank ile yapmış olduğunuz işlemler doğrultusunda global bir boyut kazandığını da unutmamak gerek. 6 kıta da hizmet gösteren Citibank 100’ü aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Bu da demek oluyor ki Citibank ile faaliyet gösterdiği bir ülkede yapmak istediğiniz bir işlemi prosedürler doğrultusunda faaliyet gösterdiği bir başka ülkede gerçekleştire bilmektesiniz. Citibank internet bankacılığı sisteminden bahsetmemiz gerekirse öncelikli olarak tarayıcınız vasıtası ile Citibank internet şubesi sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Citibank internet bankacılığı internet sayfasına hızlı ulaşım sağlayabilmek adına yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linki de kullanmanız mümkün. Citibank internet bankacılığı sayfasına ulaşım gösterdiğiniz taktirde aşağıda sizlerle görselini paylaştığımız resimle paralel içeriğe sahip internet sayfası sizleri karşılamakta.

citibank internet şubesi

Resimde kırmızı ile çevrili alanda görülen kurumsal ve ticari giriş seçeneklerinden yapmak istediğiniz işlem dahilinde size uygun olanını seçmeniz gerekmektedir. Kurumsal giriş sistemi ile giriş yapılmak istendiğinde aşağıdaki görselle paralel içeriğe sahip sayfa bizleri karşılamaktadır.

citi bank kurumsal giriş

Citibank kurumsal giriş yöntemi olarak müşterilerine soru ve yanıt,çok faktörlü kimlik doğrulama, safe word, sabit şifre, elektronik sertifika, SMS tek kullanımlık kod ve sesli mesaj tek kullanımlık kod alternatiflerini sunmuş durumda. Citibank aynı zamanda şifremi unuttum uygulamasını sunmasıyla birlikte giriş yardımı ve CitiDireckt BE tanıtım videosu desteğini de sunmaktadır. Citibank internet bankacılığı sisteminde kurumsal giriş yapabilmemiz için giriş yöntemimizi seçtikten sonra giriş kimliği bölümüne gerekli bilgiyi girdikten sonra devam seçeneğine tıklamamız yeterli olacaktır. Citibank internet bankacılığı sisteminde ticari giriş yapmak istediğimizde karşımıza çıkan belge aşağıda görselini paylaştığımız içerikle paralel içeriğe sahiptir.

citibank belge

Citibank internet bankacılığı sisteminde ticari giriş yapmak istediğimiz zaman karşımıza çıkan formda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra giriş yapmamız mümkün durumdadır.

CİTİBANK İnternet Bankacılığı Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.