Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Citibank Kredileri

Citibank Kredileri Nedir?

Türkiye’de şirketlerin finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için sıkça başvuru yapmış olduğu kredilerden biri de Citibank kredileridir. Citibank kredileri sadece kurumsal hizmetler vermekte olduğundan, bireyler nakit ihtiyaçları için Citibank kredilerine başvuruda bulunamaz. Citibank kredileri kısa vadeli krediler, uzun vadeli krediler, varlığa dayalı finansman ve kurumsal finans olarak biliniyor. Citibank kredileri ile ilgili tüm detaylara bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kısa ve Uzun Vadeli Krediler

  • Açık krediler, finansal ihtiyaçların günlük olarak değiştiği durumlarda tercih edilmektedir. Bu kredi türünde müşteriler istedikleri zaman krediyi kapatabilme veya yeniden açabilme avantajına sahiptir. Kredi zamanı biriken faizler ve vergiler dönem sonlarında ödenmeye başlanır.
  • Spot krediler, belirli bir vade aralığı ve sabit faiz oranı ile kurumlara sunulan bir kredi türüdür. Krediye sahip olan müşteriler anaparayı ve biriken tüm faiz oranlarını vade sonunda ödemeye başlar. Bu avantaj bir çok yatırımcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.
  • Forward anlaşmalarına göre, Citibank kullanım tarih vadesi ve faiz oranlı gereken durumlarda müşterilerine kredi sunma hakkında sahiptir. Bu kredi türünde anaparayı ve biriken tüm faiz oranlarını vade sonunda ödemeye başlarsınız.
  • Yabancı para endeksli Türk Lirası kredileri, kredinin döviz cinsi Türk Lirası olmasına rağmen kredi faiz oranı ve kredi vergisi kur farkı ve döviz oranı üzerinden hesaplanmasını sağlamaktadır.

Uzun Vadeli Krediler

Uzun vadeli krediler, Türkiye’deki istenilen tür şirketleri finansa etmek amacıyla tasarlanmış olan döviz kredileridir. Kredi vadesi bir yıldan beş yıla kadar uzun bir vade aralığı kapsamında olmaktadır. Citibank bu tür kredileri güçlü bir döviz fonları olması sayesinde daimi olarak kurumlara sunmaktadır.

Varlığa Dayalı Finansman

Bu finansman türü farklı müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılaya bilemek için bilançonun varlık tarafı ile alakadar olan bir finansman tekniğidir. Finansal ihtiyaçları genelde müşterilere göre değişmekte olmaktadır. Bu ihtiyaçlar genelde ticari alacaklar, işletme sermayesi, bilanço ve vergi yönetimi, ekipman ve sabit kıymet alımı olarak biliniyor. Bu finansman türünün öncelikli amacı uzun süreye ilişkin finansman ürününe ihtiyaç duyan müşterileri kazanmak ve böylece seçilen ekipman sınıflarında pazar lideri olabilmektir.

Kurumsal Finans

  • Seküritizasyon, Türkiye’deki kurumların uluslararası yatırımcılara ulaşa bilmesi için gerekli olan kredi kartları için seküritizasyonlar sıklıkla kullanılmaktadır. Türkiye’deki ürünler konusunda öncelikli kurumlardan biri olan Citigroup altı tane seküritizasyon işlemini başarıyla tamamlayabilmiştir.
  • Sendikasyon kredileri, Türkiye’deki şirketlerin büyük miktarda olan borçlarını karşılamak için Citigroup tarafından sunulan kredilerdir.
  • Uzun dönemli dış ticaret finansmanı, yabancı kaynaklı olmak üzere yatırım malları dış ticaret finansmanı sağlayabilmektedir.
  • Proje finansmanı, Türkiye’nin gelişmesi amacıyla enerji ve telekomünikasyon sektörlerinde yer alan firmalara finansal destek sağlamaktadır.
  • İslami finansman, Citifroup tarafından sunulan bir ürün olmaktadır. Bu ürünün amacı uzun dönemli olan İslami yatırımcılar için finansal destek sağlamaktır.

Citibank Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Yukarıda gördüğünüz tüm bu fırsatlardan yararlanmak için, tek yapmanız gereken Citibank kredilerine başvuruda bulunmanızdır. Başvuru işlemini Citibank şubelerine giderek yapabilirsiniz. Bundan ilave aşağıda görmüş olduğunuz linklerin üzerine tıklayarak, internet üzerinden online olarak kurumsal bankacılık ve ticari bankacılık işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Citibank kredileri hakkında her hangi bir sorunuz için 0212 319 45 00 veya 0216 524 50 00 Citibank iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Citibank Kurumsal Bankacılık İçin TIKLAYINIZ!

Citibank Ticari Bankacılık İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.