Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Denizbank EFT Saatleri

Bankacılık hizmetleri incelendiğinde en çok işlem para transferi konusunda yapılmaktadır. Mevduat sahipleri gerek hesaplarının olduğu bankadan yine mevduat hesabının olduğu banka bünyesinde bulunan başka bir banka hesabına olsun, gerekse mevduat hesaplarının olduğu bankadan başka bir bankada bulunan mevduat hesabına olsun para transferi talebinde bulunmaktadır. Para transferi işlemi aynı banka bünyesinde bulunan mevduat hesapları arasında gerçekleştirilirse havale, farklı bankalarda bulunan mevduat hesapları arasında gerçekleşiyorsa EFT (Elektronik Fon Transferi) adını almaktadır. Para transferi işlemini her banka farklı saatler ve kısıtlar arasında gerçekleştirmektedir. Her bankanın çalışma saatleri farklı olabileceği düşünüldüğünde bu durum yadsınamaz bir gerçekliği ifade etmektedir. Biz sizlere yazımızın devamında Denizbank EFT saatleri hakkında bilgi aktaracağız.

Denizbank EFT Saatleri Ne Zaman?

Denizbank müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına her geçen gün yatırım yapan ve bu şekilde kendini geliştirmeye adayan bankalardan birisidir. Bankacılık sektöründe hizmet veren diğer bankalarda da bulunduğu gibi Denizbank bünyesinde de EFT işlemine yer verilmiştir. Denizbank mevduat hesabınızdan başka bir bankada varlık gösteren mevduat hesabına ya da Denizbank bünyesinde bulunmayan bir mevduat hesabından Denizbank bünyesinde bulunan bir mevduat hesabına para transferi işlemi gerçekleştirebilmektesiniz.

Para transferi işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birisi para transferi işleminin gerçekleştirileceği anda para transferi yapılacak hesabın bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmesi gerektiğidir. IBAN, hesap numarası ve benzeri hesap bilgileri mevduat hesabının kimliği konumundadır. Bu bilgilerden bir ya da birkaçının yanlış veya eksik girilmesi durumunda para transferi işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemez. Para transferi işleminin aciliyetinin olduğu durumlarda ise bu durum normalde olduğundan çok daha fazla önem arz etmektedir. Bu gibi durumlarda hatanın yapıldığı andan itibaren para transferi işleminin gerçekleştirilebilmesi gün veya günler sürebilir. Para transferi esnasında yanlış girilen bilgiler doğrultusunda karşımıza çıkan hesap sahibi aranarak işlemin yanlış yapıldığı teyidi sonrası paranın tekrar gönderici konumunda olan hesaba aktarılması, yanlış girilen bilgiler ışığında bankacılık sektörü bünyesinde herhangi bir mevduat hesabı karşılığı olmaması durumunda ise bankacılık sektörü ortak para havuzunda paranın girilen bilgiler ışığında bulunması ve tekrardan gönderici konumda olan hesaba aktarılması ile yanlış işlem aşamaları başlamaktadır. Bu aşama para transferi talebinde bulunan hesaba para aktarımı yapıldıktan sonra doğru olan hesabın girilmesi ve para transferi işleminin tekrar gerçekleştirilebilmesi ile devam etmektedir.

Para transferi konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise işlem yapılacak bankaların EFT işlemini gerçekleştirebildikleri Denizbank EFT saatleri içerisinde para transferi talebinin oluşturulmasıdır. Denizbank EFT saatleri dışında kalan sürede yapılan para transferi talepleri işlemin yapıldığı zamanı takip eden ilk iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Para transferi işlemini Denizbank bünyesindeki bir mevduat hesabından ya da Denizbank bünyesindeki bir mevduat hesabına gerçekleştirilmek istendiğinde Denizbank EFT saatleri ve EFT işlemi limitleri dikkate alınmalıdır. Denizbank EFT saatleri sabah 08.30 ile akşam 17.00 arasında gerçekleştirilmektedir. Denizbank EFT saatleri aralığında 1 Türk Lirası ile 100000 Türk Lirası üzerinden işlem yapılabilmektedir. Denizbank’ın EFT işlemi için koşul sunduğu bu verileri dikkate almanız para transferi işleminizin daha hızlı ve istenilen zamanda gerçekleştirilebilmesi adına önem arz etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.