Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

DenizBank Eğitim Kredisi

Eğitim ve özel okul kredisi veren bankalar listesine DenizBank sunduğu cazip faiz oranları ve vade farkı ile DenizBanktan Eğitim Kredisi ismiyle iyi bir giriş yapmıştır. DenizBank eğitim kredisi ile ilgili tüm bilgileri aşağıdaki yazımızda sizler için bir araya getirdik.

DenizBank üzerinden eğitim kredisi çekebilmeniz için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Aksi takdirde kredi talebiniz olumsuz sonuçlanacak veya ek gelir, belge veya kefil istenecektir.

Kredi Notunuzu Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Kredi notunuz yeterli ise ve gerekli evrakları sağlayabilirseniz kredinizi kullanabilirsiniz.

DenizBank eğitim ve özel okullar kredisinde hem faiz oranları hemde uzun vade farkı ile öne çıkıyor. Kredinizi yetiştiremediniz özel okul masraflarınızı, üniversite, dershane ve özel kurs giderlerinizi karşılamak için kullanabilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi Faiz Oranları ve Vade Süresi Ne Kadardır?

Kullanacağınız kredi miktarı ve vade süresine bağlı olarak değişken bir faiz oranı belirlenmiştir.  Eğitim kredisindeki faiz oranları;

  • 0-12 Ay vade farkı için faiz oranı %1,20
  • 13-24 Ay vade farkı için faiz oranı %1,30
  • 25-36 Ay vade farkı için faiz oranı  %1,41
  • 37-60 Ay vade farkı için faiz oranı %1,46

Kullanabileceğiniz vade sayısı görüldüğü üzere maksimum 60 ay yani 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Denizbank Eğitim Kredisi En Fazla Verilen Kredi Tutarı Ne Kadardır?

Denizbank üzerinden kullanacağınız eğitim krediniz için sizlere maksimum 60,000 TL verilmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi Masrafları Nelerdir?

Kullanacağınız kredi bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında olduğu için BSMV ve KKDF giderleri alınmaktadır. Kredi Tahsis Ücreti olarak ise kullandığınız kredi miktarının binde 5’i yani %0,5’i olacak şekilde ücret tahsil edilir. Ek olarak kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırılır ve masraflar sizden alınır. Hayat sigortası ücreti kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bireysel ihtiyaç kredilerinde istenilen belgelerin aynısı talep edilmektedir. Bu belgelere ek olarak okul kayıt belgesi öğrenci belgesi veya eğitim ücretini gösteren faturanın aslı istenmektedir.

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
  • Öğrenci kabul belgesi
  • Gelir belgesi

Gelir belgesi istendiğinde eğer maaşlı çalışan iseniz maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvurmak isterseniz ilave olarak şirketin imza sirküleri istenmektedir. Serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası, şirket sahipleri için şirket kuruluş belgeleri ve firmaya ait güncel vergi levhası ve yıllık gelir beyannamesi talep edilmektedir. Kira geliriniz varsa mevcut kira sözleşmenizi ve gayrimenkulün tapusunu getirmeniz gerekebilir. Çiftçiler için ise zirai gelir belgesi ve çiftçilik belgesi talep edilmektedir. Emekli iseniz emekli aylığınızı aldığınız hesap cüzdanınız ve emeklilik belgesi talep edilmektedir.

DenizBank Eğitim Kredisi için Kefil İsteniyor mu?

Özellikle kredi puanınızın yeterli görülmediği durumlarda sizlerden ek belge ek gelir veya kefil talebinde bulunulabilir. Bu gibi durumlarda sizlerden istenen belgelerin aynısından size kefil olacak kişiden de isteneceğini bilmelisiniz.

Kredi talebinizin olumlu sonuçlanmasında bir diğer etken ise banka müşterisi olmanız. Eğer uzun süredir DenizBank müşterisi iseniz ve bankaya ait kredi kartı kullanıyor iseniz kredi talebinizde ilk olarak bu karta ait ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız dikkate alınacaktır. Ödemelerinizi düzenli gerçekleştiriyorsanız banka tarafından olumlu bir profile sahip olduğunuz değerlendirilecek ve kredi talebiniz daha hızlı bir şekilde olumlu sonuçlanabilecektir.

Kredinizi kullanabilmeniz için size en yakın DenizBank şubesine giderek başvuru formunuzu doldurabilir veya internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kredi talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda çektiğiniz kredi eğitim kurumunuzun hesabına yatabilir veya nakdi olarak şubeden size teslim edilebilir.

DenizBank Kredileri için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.