Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Denizbank Tarım Kredisi

Tarlada çalışmak, bir şeyler üretmek, tarımla ilgilenip bir şeyler ortaya koymak ne kadar zor, değil mi? Özellikle de destek almadan bu işlerin üstesinden gelmek. Tabi ki bazı durumlarda kredilere başvurmak çok yararlı olabiliyor. DenizBank’ ın sunduğu avantajlı destek fırsatları ile tarımsal faaliyetlerde bulunmak çok kolay. DenizBank yatırımcıyı, işletmeciyi ve en önemlisi çiftçiyi düşündüğü tarımsal alanda çeşitli kredi çözümleriyle gözleri üzerine çekmiş durumda. Sunulan tarım kredilerinin özelliklerini, Denizbank Tarım Kredisini, avantajlarını ve nasıl başvuruda bulunabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

DenizBank Tarım Kredileri

Denizbank, tarım kredilerini üç farklı kulvarda ele alıyor. Bunlar tarımsal yatırım kredileri, tarımsal işletme kredileri ve çiftçi kredileri. İhtiyaca uygun çeşitli ve düşük faizli çözümler ile Denizbank yardımımıza koşuyor. Denizbank tarım kredileri hakkında daha ayrıntılı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. DenizBank Tarımsal Yatırım Kredileri

Denizbank Tarım Kredisi kapsamında, DenizBank’ ta tarımsal ve projeli yatırımları finanse eden krediler var. Hepsi için uygun faiz oranları ve esnek ödeme planları sunuluyor.

Denizbank Tarım Kredisinden olan tarımsal yatırım kredilerinde traktör ve tarımsal ekipman alımı, sera yapım ve modernizasyonu, meyve tesisleri, hayvancılık, damla sulama, tadilat, organik ürün ve iyi tarım uygulamaları gibi her türlü tarımsal yatırım için kredi seçenekleri mevcut. Ayrıca taksit tarihlerini ve taksit tutarlarını ürününüzün hasat tarihine ve beklenen gelire göre belirlenebiliyor ya da eşit ödemeli planlarda 12 ayda, 6 ayda, 3 ayda veya ayda bir ödeme tercih edilebiliyor.

Denizbank Tarım Kredisi projeli yatırım kredilerinde hayvansal ve bitkisel üretim, mevcut işletmelerin satın alınması, hibeleri, projeli IPARD ve projeli kırsal kalkınma kredileri için fırsatlar var. Kredi tutarı ve vadesinin, projenin fizibilite analizi dikkate alınarak nakit akışına göre belirlenmesi her yatırımcıya özel çözümler sunuyor. Üstelik yatırım planlayan veya işletmelerini büyütmeyi isteyen yatırımcılar da düşünülmüş. Denizbank, tarımsal proje ekipleri ile yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyor ve yatırımcıların yanında bulunuyor.

2. DenizBank Tarımsal İşletme Kredileri

Denizbank Tarım Kredisi kapsamındaki bu krediler ile işletmelerdeki tohum, gübre, fide, sulama, çapalama, akaryakıt, ilaç ve yem gibi her türlü tarımsal üretime yönelik ihtiyaçların karşılanması sağlanıyor. Üretici kart, spot kredi, rotatif kredi, düğün dernek kredisi ve sözleşmeli üretim kredisi gibi herkese uygun çözümler ile tarımsal işletmelere destekte bulunuluyor. Daha ayrıntılı bilgiye şubelere uğrayarak ya da buradan ulaşabilirsiniz.

3. DenizBank Çiftçi Kredileri

Denizbank Tarım Kredisi kapsamındaki bir diğer kredi de DenizBank Çiftçi Kredileri’ dir. SMS ile tarımsal ihtiyaç kredisi, genç çiftçi kredisi ve benim bahçem benim tarlam kredisi ile çiftçiler düşünülmüş. Peki nasıl?

SMS ile Denizbank Tarım Kredisi olan tarımsal ihtiyaç kredisi sayesinde tarımda bir ilk olmak üzere çiftçileri şubeye gitmekle yormadan krediye anında başvurma ve ayrıca 5 yıla varan vadeler ile yılda bir hasatta ödeme imkanı sağlanıyor. Başvurmak için cep telefonunuzdan sms göndermek yeterli. Bu sayede başvuru için şubeye gidip kuyruğa girmeye gerek kalmıyor. Mesajı gönderdikten sonra başvuru cevabı olumlu ise kullanabileceğiniz kredi limiti cep telefonumuza sms olarak gönderiliyor. Krediyi kullanmak için başvuru cevabı geldikten sonra 90 gün içinde şubelere başvurmak gerekiyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Hibe Destek Programı kapsamında hibe alan çiftçilere 7 yıla varan vade, %1,29’dan başlayan faiz oranı ve hasat vadesine göre 18 aya varan ödemesiz dönem avantajı ile krediler sunuluyor. Sigorta bedeli ise 7 yıl için toplam olup tek seferde tahsil ediliyor.

Benim bahçem benim tarlam kredisi ile yeni yasal düzenlemeye istinaden, toprak birliğinin korunması, tarım arazilerinin bölünmesinin önlenmesi ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacıyla, mirasa konu araziler ve yeter gelirli tarımsal arazi devirleri için destekte bulunuluyor. Ayrıca 15 yıla varan vadeler,  yılda 1 defa ve hasat vadede ödeme imkanı gibi avantajları da var.

Geciken Bağ-Kur borçlarına af gelen çiftçiler için DenizBank Bağ-Kur Kredisi kullanılarak Bağ-Kur hizmetlerinden kesintisiz yararlanılmaya devam edilebiliyor. Üstelik hasattan hasata geri ödeme imkanı ile 5 yıla varan vadeden yaralanma imkanı da var.

DenizBank Tarım Kredisi Başvurusu

Denizbank tarım kredisine başvuru yapabilmek için, tamamlanması gereken ve temin edilmesi gereken birtakım belgeler bulunuyor. Bu belgeler, başvuracak olan kişi veya kurumların türüne göre farklılık gösteriyor.

Gerçek kişilerden alınacak evraklar, şahıs firmalarından alınacak evraklar, tüzel kişilerden alınacak evraklar, dernek ve birliklerden alınacak evraklar, kooperatiflerden alınacak evraklar, Ziraat Odaları başkanlıkları ve işletmeciliklerden alınacak evraklar olarak değişiyor. DenizBank Tarım Kredisi Başvurusunda Gereken Evraklar için TIKLAYINIZ! Daha sonra Denizbank’ ın herhangi bir şubesinden başvuruda bulunmak mümkün.

Detaylı bilgi alabilmek için Tarım Bankacılığı hizmeti veren DenizBank şubelerine veya 444 6 800 DenizBank Tarım Hattına başvurabilirsiniz. Ayrıca Denizbank İnternet Bankacılığı’nı da kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.