Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Dilerbank Kredileri

Dilerbank Kredileri Nedir?

Türkiye’de kurumlar tarafından sık-sık tercih olunan kedilerden biride Dilerbank kredileridir. Dilerbank kredileri sadece kurumsal olarak bilinmektedir ve bu nedenle kişiler bireysel ihtiyaçları için Dilerbank kredilerine başvuruda buluna bilmez. Kurumsal olarak Dilerbank kredileri nakit krediler ve gayri nakit krediler olarak biliniyor. Sizlerin bu gün adları geçen Dilerbank kredileri ile ilgili geniş bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Nakit Krediler

  • Rotatif kredisine borçlu cari hesap kredisi de denilmektedir. Bu kredi türü ile Dilerbank’dan nakit para ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bankaya geri ödemeleri aylık veya 3 aylık dönem de yapa bilirsiniz. Kredi faiz oranı kredi vadesine göre değişe bilmektedir.
  • İştira ve İskonto kredileri Dilerbank’a temlik cirosu tarafından devredilen senetlerin kredi vadesine kadar olan faizlerin peşin olarak alınması ve iskonto edilmesi aracılığı ile kullanılan bir Türk lirası kredileridir.
  • Türk parası ihracat kredisi aynı zamanda rotatif veya spot olarak kullanılabilmektedir. Bu kredi türünden yararlana bilmeniz için ihracat yapan bir firmaya sahip olmanız gerekiyor. Bu kredi türünün spot ve rotatif kredilerinden tek farkı, ülkeye döviz getire bilme işlemine sahip olabilmesidir.
  • Spot kredisi ile sahibi olduğunuz firmanın kısa zaman içinde gerektiren nakit ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılaya bilirsiniz. Ödemelerinizi anapara ve faizle beraber yapa bilirsiniz. Kredi faizi vade süresi boyunca değişmemektedir.
  • Dövize endeksli kredisi ile Türkiye’ye döviz getirme taahhüdü olamadan üç aylık dönemlerde faiz ve kur farkı tahsil edilerek anapara ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Taksitli ticari kredisi ile kredi sahibi olduğunuz zaman bankaya geri ödemelerinizi taksit halin de yapabilirsiniz.

Gayri Nakit Krediler

Gayri nakit krediler teminat mektupları ve ithalat kredileri olarak biliniyor.

Teminat Mektubları

  • İhracata yapmak için mal üretmekte olan imalatçı ve ihracatçılar projelerinin desteklemek üzere, Türk Eximbank tarafından garanti verilmesini sağlayan bir Eximbank teminat mektubudur.
  • İhracat amaçlı satış yapanlar ve alanlar için mal ve ticari hizmet almalarını sağlayan yut dışındaki bankaların, Türkiye’deki bankalar üzerinden kullanılacak olan kredilere Prefinansman garanti mektubu ile teminat verilmektedir.

İthalat Kredileri

  • Akreditifler peşin veya vadeli mal alındığı zaman yurt dışına açılmış olan bir garanti mektubudur.
  • Kabul aval kredileri yurt dışından başvuruda bulunup mal almak isteyenlere yönelik bir ödeme şeklidir. Bu kredi türü üzerinden akreditif, mal mukabili ve vesaik mukabili ödeme biçimleri ile ithalat yapabilmek mümkündür.

Dilerbank Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Dilerbank kredilerine başvuruda bulunarak kurumsal şirketinizin veya şirketlerinizin maddi ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Dilerbank kredilerine başvuru işlemini İstanbul’da bulunan Dilerbank şubesine giderek yapa bilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz butonun üzerine tıklayarak Dilerbank şubesi ile ilgili detaylı bilgilere sahip ola bilirsiniz. Dilerbank kredileri hakkında herhangi bir sorunuz için 0 212 253 66 30 Dilerbank iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Dilerbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.