Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Eğitim Kredisi

Özel eğitim veren kurumların artması, eğitim masraflarının ve diğer giderlerimizin çoğalması ile birlikte bankalar bu alandaki ihtiyacı karşılamak amacı ile Eğitim ve Özel Okul Kredisi adı altında bir kredi paketini müşterilerine sunmaya başlamıştır. Peki en uygun eğitim kredisi hangisi, hangi bankanın faiz oranları daha cazip ve en kolay eğitim kredisi veren bankalar hangileridir gibi bir çok sorunuzun cevabını aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz yazımızda bulabilirsiniz.

Eğitim ve özel okul kredileri genel olarak bireysel ihtiyaç kredilerinden sayıldığı için sizlerden aynı gereklilikler istenmektedir. Bireysel ihtiyaç kredilerinde istenilen belgelere ek olarak kayıt yaptırdığınız okuldan alınacak olan eğitim ücretini gösteren fatura, öğrenci kabul veya kayıt belgesi, almış olduğunuz diğer eğitimler için eğitim veren kurumdan alınacak olan eğitim gideri belgesi istenmektedir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bir diğer husus ise çektiğiniz kredinizi nakdi olarak sizin hesabınıza yatırabilirler veya doğrudan eğitim kurumunun hesabına geçebilirler yada size bir adet kredili mevduat hesabı açılır ve krediniz o hesaba tanımlanır.

Eğitim masraflarının karşılanması için düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleri bankadan bankaya göre değişen birçok eğitim kredisi paketi mevcuttur. Sırayla bankaların eğitim kredileri için sunduğu paketleri inceleyelim.

Bankaların Eğitim Kredileri

1. Akbank

Öncelikle düşük miktarlı ve acil kredileriniz için kapsamlı bir eğitim kredisi almak yerine masraflarınızı karşılayacak olan bireysel kredi paketi Direkt Kredi’ye başvurabilirsiniz. Bu paket ile anında 1,000 TL ile 15,000 TL arasında tutarda olan ve 1 ay ile 48 ay arasında vadeye sahip kredinizi şubeye gitmeden çekebilirsiniz. Faiz oranı sabit olup %1,49 olarak belirlenmiştir. Çekeceğiniz kredi tutarı ve vade farkına göre değişiklik göstermemektedir. Akbank’ın sunduğu bu kredi seçeneği ile belgesiz kefilsiz acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Akbank eğitim masraflarının karşılanması amacıyla ek olarak Okul “Ailem” Birliği isminde bir seçenek daha sunmuştur. Burada 2-24 ay arasında vade seçeneği ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kredi kullanacak olan kişiye göre ve kredi kullanacağınız eğitim kurumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Okul “Ailem” Birliği isimli pakette sizlere bir adet kredili mevduat hesabı açılır ve kredinizi böyle kullanabilirsiniz. Artı Para olarak kullanabileceğiniz krediniz için sizlerden BSMV ve KKDF vergileri tahsil edilir. Ayrıca kredi kullandırma ücreti olarak kullanacağınız kredi miktarının %0,5’i kadar bir ücret kesintisi yapılır. Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırılmaktadır.

Akbank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

2. İş Bankası

Okul giderlerinizi karşılamanız için İş Bankası uygun koşullarda eğitim kredileri vermektedir. İş Bankası tarafından verilen eğitim kredisi vade oranı 12 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Eğitim kredisinin faiz oranı ise vadeye bağlı olmaksızın %1,50’ye sabitlenmiştir. Kullanabileceğiniz maksimum eğitim kredisi tutarı ise 100,000 TL’dir.

İş Bankası Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

3. Garanti Bankası

Garanti Bankası 3 ay ile 48 ay arasında vadeli eğitim kredisi vermektedir. Kullanabileceğiniz eğitim kredisi miktarı 100,000 TL azami tutarda olabilir. Faiz oranı kullandığınız eğitim kredisi miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 10,000 TL’ye kadar olan eğitim kredisi kullanımında faiz oranı %1,44 olarak belirlenmiştir.  10,000 TL ile 15,000 TL arası eğitim kredisi kullanırsanız %1,41 faiz oranı üzerinden, 15,000 TL ile 100,000 TL arasında ise faiz oranı %1,36 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

4. DenizBank

DenizBank üzerinden kullanabileceğiniz eğitim kredilerinde maksimum kredi miktarı 60,000 TL’dir. Maksimum vade süresi ise 60 ay yani 5 yıl olarak belirlenmiştir. DenizBank eğitim kredilerinde faiz oranını vadeye bağlı olarak değiştirmektedir.

Kullanacağınız eğitim kredinizin vade süresi 12 aya kadar ise faiz oranı %1,20 iken 13 ay ile 24 ay arasındaki vade için faiz oranı %1,30’dur. Daha uzun süreli vade farkları için faiz oranı artmaktadır. 25 ay ile 36 ay arasındaki kredi kullanımında faiz oranı %1,41 iken 37 ay ile 60 ay arasında faiz oranı %1,46 olarak belirlenmiştir.

DenizBank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

5. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren bankalar arasında en az faiz uygulayan bankalardan birisidir. Ziraat Bankası eğitim kredisi olarak verebileceği maksimum miktarı 50,000 TL olarak belirlemiş olsa da bu miktar kredi kullanan kişiye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Vade süresi olarak minimum 1 ay maksimum 36 ay yani 3 yıl vade ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranından bahsetmiştik. Faiz oranı kullanılan kredi miktarı ve vade süresine bakılmaksızın sabitlenmiştir. Eğitim kredisinde genel faiz oranı %1,19 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

6. TurkishBank

TurkishBank 12 aya kadar vade sunan eğitim kredisi imkanı ile hem yurtiçi hemde yurtdışı okullarda eğitim alanların yararlanabileceği bir kredi imkanı sunuyor. Yalnızca okul olarak değil yabancı dil kursu veya bilgisayar kursu gibi kurslar içinde finansman desteği sağlamakta.

Eğitim kredisi faiz oranı kullanılan vade süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. 3 ve 6 ay vadeli kredilerde faiz oranı %1,20 iken 12 ay vade ile kullanılan kredilerde faiz oranı %1,22 olarak belirlenmiştir. Kullanabileceğiniz maksimum eğitim kredisi miktarı ise 10,000 TL ile sınırlıdır.

Eğitim kredisi başvurularınızı TurkishBank şubelerinden yapabilirsiniz.

TurkishBank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

7. NovaBank

Novabank üzerinden azami 12 ay vade ile eğitim giderlerinizi karşılamak için eğitim kredisi kullanabilirsiniz. Eğitim kredisi faiz oranı ve vade ile kullanabileceğiniz maksimum eğitim kredisi tutarını öğrenmek için size en yakın NovaBank şubesine gidebilirsiniz.

NovaBank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

8. QNB Finansbank

QNB Finansbank üzerinden eğitim ve kişisel gelişim kredisi olarak 6 ay ile 60 ay vadeli %1,75 faiz oranıyla eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank’ın bir diğer eğitim kredi paketi ise Erasmus + Kredisi adını verdiği ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyenlere sunulan kredidir. Bu kredide Avrupa’da yüksek lisans yapmak için üniversitenizden kabul aldıysanız 1 yıllık olanlar için 38,700 TL’ye kadar, eğer 2 yıllık ise 58,100 TL’ye kadar uygun faizli krediden yararlanabilirsiniz. Kredilerde faiz oranı %1,35 olarak sabitlenmiştir. Kredi ödemelerinizi ise eğitiminiz bittikten sonra yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

9. Şekerbank

Evinizi teminat göstererek 120 ay vadeli farklı ödeme ve faiz seçenekleri ile eğitim kredisi çekebilmenize imkan sağlamaktadır. Ancak eğitim masraflarınız için gereken kredi miktarı 10,000 TL ile 30,000 TL arasında ise 12 ay ile 48 ay arasında vade farkı ve %1,48 sabit faiz oranı ile eğitim kredinizi çekebilirsiniz.

Şekerbank Eğitim Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

10. Albaraka Türk

Albaraka Türk Eğitim Finansmanı adını verdiği eğitim kredisi paketlerinde azami 250,000 TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Kredilerdeki maksimum vade sayısı 48 ay ile sınırlıdır. Albaraka Türk eğitim kredilerinde vade ve miktara bakılmaksızın faiz oranını sabitlemiş ve %1,25 olarak belirlemiştir.

Albaraka Türk Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

11. Halkbank

Halkbank farklı ödeme koşulları ile eğitim kredisi paketinde maksimum çekilebilecek kredi miktarını 50,000 TL olarak belirlemiştir. Ödemenizi ister artan ister azalan isterseniz 3 ayda bir yapacak şekilde tercih edebilirsiniz. Maksimum vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir. Faiz oranı kullandığınız eğitim kredisi miktarına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte %1,10 ile %1,16 arasındadır.

Halkbank Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

12. ING Bank

ING Bank eğitim kredilerine verdiği isim “Dersini Çalışmış Kredi” ile birlikte eğitim masraflarınızı karşılamak için 50,000 TL’ye kadar 48 ay vade ile eğitim kredisi imkanı sunmaktadır.

ING Bank Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

13. Odeabank

Her türlü eğitim harcamalarınız için 60 aya varan vade seçenekleri ile Odebank eğitim kredisini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız maksimum eğitim kredisi tutarı 20,000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise %1,55 olarak sabitlenmiştir.

Odeabank Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

14. Vakıfbank

Vakıfbank eğitim kredisi paketlerinde üst limit olarak 40,000 TL ve maksimum 12 ay vade seçeneğini belirlemiştir. Kullanacağınız eğitim kredisinki faiz oranı ise vade ve kredi miktarına bakılmaksızın %1,27 olarak sabitlenmiştir.

Vakıfbank Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

15. Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bank tüm yurtiçi ve yurtdışı eğitim masraflarınız için 50,000 TL ve 48 aya kadar eğitim kredisi imkanı sunmaktadır. Faiz oranı ise vade ve kredi miktarına bağlı olmaksızın %1,14 olarak belirlenmiştir. Düşük faizli ve dosya masrafsız bu eğitim kredisi türüne başvurunuzu internet sitesi üzerinden veya herhangi bir banka şubesinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bank Eğitim Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.