Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Esnaf Kredisi

Birçok farklı banka tarafından farklı faiz oranları ve vade miktarları ile geri ödeme imkanı sunulan, esnafların ve küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ihtiyaçlarına karşılık veren krediler sunulmaktadır. Bu kredilere esnaf kredisi adı verilmektedir. Bankalar tarafından verilen bu kredi sayesinde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler yani esnaflarımız tahsilat ve ödemelerini kontrol altında tutma imkanı bulurken aynı zamanda bankalar tarafından sunulan temel bankacılık ve hizmetlerden de yararlanma fırsatı buluyor. Şimdi esnaf kredisi adı altında bankalar tarafından sunulan kredilere bir göz atalım.

Halkbank

Halkbank Esnaf Kredisi olarak dört farklı hizmet sunmaktadır ve bu krediler “Esnaf ve Sanatkarlarımıza Özel Krediler” başlığı altında yer almaktadır. Bunlar, ESKKK Kefaletiyle krediler, ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler, Sıfır Faizli Esnaf Kredileri ve Halk Esnaf Destek Paketi’dir.

Halkbank tarafından sunulan bu esnaf kredileri “Esnaf ve Sanatkara Destek Böyle Olur” dedirtmekte ve sıfır faizden başlayarak esnafların her türlü ihtiyacını karşılama amacı ile uygun vade imkanları da sunmaktadır.

Halbank tarafından sunulan bu krediler sayesinde işletme sermayesi için gerekli olan ihtiyaçları karşılama amacı ile 150.000 TL’ye kadar finansman sağlamanız mümkündür. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti ile ya da Halbank tarafından Doğrudan Kullandırım yolu ile bu kredileri kullanmanız mümkündür.

Halkbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank

Akbank tarafından doğrudan doğruya “Esnaf Destek Paketi” sunulmaktadır. Bu paket sayesinde Akbank esnaf müşterilerinin her birinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulur ve bu paket ile birlikte komisyon, fiyat avantajı ve özel faiz avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte yastık altına koyulan altınların da finansman kaynağı olarak kullanılabileceğini de belirtelim. Bu paket sayesinde esnaf destek kredisi, otomatik ödeme talimatı, çek karnesi, kredi kartı, pos hizmetleri, vergi ve sosyal güvenlik kurumu demeleri, pos plus sigortası ve işyeri sigortası gibi bankacılık hizmet ve ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Akbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

DenizBank

Deniz Bank tarafından KOBİ’ler ve esnaflar için sunulan oldukça fazla sayıda esnaf kredisi çeşidi bulunmaktadır. KOBİ Kredileri kapsamında, TOBB – Denizbank nefes kredisi, kredi garanti fonu teminatlı krediler, emekli KOBİ’ler Deniz’e, Deniz’e gelen esnafımıza Hoşgeldin Kredisi, Taksitli Ticari Krediler, Ticari Kurtaran Hesap, Rotatif ve Spot Krediler, İşyeri ve Mortgage Kredileri, Taşıt Kredileri, iştira ve iskonto kredileri, altın kredileri, gayrinakdi krediler, dış ticaret kredileri, proje destek kredileri, kredi başvuru evrakları gibi birçok farklı hizmet yer almaktadır.

Bununla birlikte Esnafımıza En Hızlı Kredi adı verilmiş olan ve ster kısa mesaj yolu ile, ister internet üzerinden, ister İnternet Bankacılığı yolu ile, ister KobiDeniz Facebook sayfası üzerinden ya da isterseniz Açıkdeniz ATM’lerinden tek bir başvuru ile 80.000 TL’ye kadar kredi alma imkanınız bulunuyor.

Denizbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası

Garanti Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi Türkiye’de esnaf olan ve küçük ya da orta büyüklükteki işletme sahipleri olan kişileri avantajlı krediler ve özel fırsatlar sunuyor. Garanti Bankası tarafından sunulan Esnaf Kredisi ile 24 aya kadar ödemeli kredi seçeneklerini düşük faiz ile ödemeniz mümkün. Garanti Bankası tarafından sunulan esnaf kredilerinde kullanılabilecek hizmetler ise hazır hesap, pos hizmetleri, çek karnesi, kredi kartı, bireysel emeklilik ve ödeme ve tahsilatlar şeklinde altıya ayrılıyor.

Bununla birlikte Garanti Bankası tarafından sunulan Esnaf Destek Paketi ile hem esnaf destek kredisi hem de ticari araç kredisi alabilmeniz mümkündür.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası tarafından KOBİ’ler için sunulan çok sayıda farklı hizmet bulunmaktadır. Tüm bu kredileri tek tek değinmek mümkün olmayacağından dolayı genel çerçeveden bir bakış atalım. Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan KOBİ kredileri, imalat destek programı, esnaf kredisi, makine donanım kredisi, turizm kredisi, sezona hazırlık turizm kredisi, kadın girişimci kredisi, taşıt kredisi, taksi kredisi, franchising kredisi, 2B arazi kredisi ve diğer nakit krediler ile gayrinakdi kredilerden oluşmaktadır.

Burada adı konumuza daha bir yakın olan Esnaf Kredisi’ne göz atalım. Yapı Kredi Esnaf Kredisi, ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir ve altı aya kadar ödemesiz seçenekler ile 36 aya kadar vadeli alabileceğiniz 40.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tür tür kredidir.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk tarafından müşterilerine sunulan çeşitli esnaf paketleri bulunmaktadır. Bu paketler, Esnaf Destek Paketi adı altında toplanmıştır. Esnaf Destek Paketleri adı altında avukat destek paketi, müşavir destek paketi, doktor destek paketi, eczacı destek paketi ve mühendis destek paketleri yer almaktadır. Bu paketlerde görüldüğü üzere çeşitli meslek gruplarına göre farklı destek paketleri sunulmuştur ve her bir destek paketinin de kendine ait özellikleri bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da esnaf kredisi vermekte olan bankalardan birisidir. Esnaf Kredisi için verilen bu krediler KOSGEB Destek Kredileri adı altında yer almaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere KOSGEB ve Ziraat Bankası arasında yapılan bir iş birliği ile birlikte uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile birlikte Ziraat Bankası Kosgeb Destek Kredisi sunmaktadır. Bu kredilerden küçük ve orta ölçekli işletmeler faydalanabilmektedir. Bu kredi faizinin bir bölümünü ya da tamamını KOSGEB karşılar. KOSGEB Destek Kredileri altında üç farklı program başlık yer almaktadır. Bunlar, KOSGEB Proje Destek Programı, KOSGEB-2016 yılı makine teçhizat kredi faiz desteği ve KOSGEB faiz destelik işletme kredisi şeklindedir.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Odeabank

Odeabank tarafından sunulan Esnaf Kredisi altında bir tür ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Bununla birlikte KOBİ’ler için sunulmakta olan ve KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını karşılama üzerine Odea bank tarafından “Kişiye Özel Bankacılık” ilkesi çerçevesinde sunulan herhangi bir sektör ayırt etmeden ihtiyacınıza uygun türden bir krediyi almanız mümkündür. KOBİ kredileri kapsamı altında taksitli ticari kredi, kredili mevduat hesabı, rotatif kredi, spot kredi, iş yeri kredisi ve iskonto kredisi şeklinde farklı farklı ve çeşit çeşit krediler yer almaktadır.

ING Bank

ING Bank da esnaf kredisi vermekte olan bankalardan biridir. Esnaflar bu kredi sayesinde 1.000 TL’den başlamak üzere 50.000 TL’ye kadar olan tutarda krediyi 36 aya kadar varan vadelerde alabilmektedir. Bu kredinin faiz oranı yüzde 1.34’tür. Kampanya kapsamında verilecek olan kredinin ara birimi ise TL cinsindendir. Bununla birlikte kredi tutarı üzerinden asgari 50 TL olmak üzere %0,5+105 TL kredi tesis ücreti alınacaktır.

Bununla birlikte KOBİ’lere Özel olarak sunulan esnaf paketi, mali müşavir paketi, eczacı paketi ve diğer ürün paketleri altında olan turizmci paketi, Emlakçım paketi ve profesyonel paketi yer almaktadır.

ING Bank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Turkish Bank

Turkish bank tarafından esnaflar için sunulan ve ticaret hayatında gerçekleşmekte olan anlık değişimlere ayak uyduramayıp finansal yönden sorun yaşayan işletmeler için bir kredi sunulmaya başlandı. Turkish Bank tarafından esnaf için sağlanmakta olan kredinin ise iki seçeneği bulunuyor. Bunlar masraflı ve masrafsız olarak ikiye ayrılıyor. Küçük esnaf aylık yüzde 1,30 faiz oranı ile kredi kullanabilirken, kredi tahsis ücreti ödeyen müşteriler için kullanılacak olan faiz oranı aylık yüzde 1,25 olarak belirlenmiş. Elbette bu oranlarda değişimler olması da muhtemeldir.

Vakıfbank

Vakıfbank tarafından esnafa özel iki farklı kredi seçeneği tek bir kredi kampanyası çatısı altında sunulmaktadır. Esnafa Halden anlayan kredi adı verilen bu kredi sayesinde mini kredi ve standart kredi seçeneklerinden yararlanabilecek olan esnaflar, ihtiyaçlarını uygun vade ve faiz oranları ile birlikte karşılayabilirler. Mini Kredi, 36 aya kadar vade seçenekleri ile toplamda 20.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunarken, Standart Kredi 36 aya kadar vade seçeneği ile toplamda 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Esnaflar ise bu kredilerin ödemesini aylık eşit taksitle, üç ayda bir ödemeli eşit taksit seçeneği ile, üç aya kadar ödemesiz dönemli seçeneği ile, değişken taksit seçeneği ile ve bir yıl içerisinde dört taksite kadar ertelemeli seçenekler ile ödeyebiliyor.

Vakıfbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Bankası tarafından esnaf ve işletmelere özel destekler kapsamında sunulan esnaf kredisi, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu olan TESK üyesi işletmelere hizmet ve mal alımından teçhizat ve makine yenilemeye kadar birçok farklı ihtiyaca yönelik geliştirilen finansman paketleri ile destek olmaktadır.

Esnaf ve İşletmelere Özel Destekler adı altında, TESK Hızlı Çözüm Paketi, TESK İş yerimi Yeniliyorum Paketi ve TESK Makine ve Teçhizat Destek Paketi şeklinde paketler yer almaktadır.

Türkiye Finans Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası tarafından esnaf ve küçük işletmelere çeşitli destekler verilmekte olup aynı zamanda çeşitli kampanyalar da sunulmaktadır. Sunulan bu kampanyalar belirli dönemler için geçerli olup kampanyaya özel kredi tutarı, kredi vadesi ve faiz oranı seçenekleri sunulmaktadır. Türkiye İş Bankası KOBİ’ler için nakdi ve gayrinakdi olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktadır. Bununla birlikte Türkiye İş Bankası Kobi’ler için çeşitli kobi paketleri de sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

HSBC

HSBC tarafından esnaf için ihtiyaç kredisi sunulduğu gibi aynı zamanda KOBİ’ler için de çeşitli ürün paketleri sunulmaktadır. Bunlar perakende destek paketi, doktor muayehane paketi, serbest muhasebeci ve mali müşavir destek paketi, eczacı destek paketi kobi destek paketi, ticari taşıt kredisi paketi ve hızır hesap paketi olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır.

QNB FinansBank

Qnb Finansbank tarafından çeşitli kredi seçenekleri sunulmaktadır. QNB Finansbank kobi kredileri başlığı altında esnaf kredisi olarak birçok seçenek sunar. Bu krediler ana başlık olarak nakdi kredi, gayrinakdi kredi, ihtiyaca özel kredi ve tarım kredisi olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Fakat bu kredilerde kendi içinde dallanıp budaklanır. Nakdi krediler başlığı altında spot kredisi, rotatif kredi, taksitli ticari kredi, kredili ticaret mevduat hesabı, yatırım kredisi, oto kredisi, işyeri kredisi, döviz kredileri ve dövize endeksli krediler bulunmaktadır. Gayrinakdi kredilerde ise akreditif, kabul ve aval kredileri, harici garanti, referans ve teminat mektupları yer alır. İhtiyaca özel krediler olarak esnaflara sunulan krediler arasında cosme kredisi, kobi para cepte, dinamik kredi, kobinakit hesap, internet şubesi, kgf kredileri, 120 ay vadeli, işyeri kredisi, 6 ay geri ödemesiz kredi ve kadın girişimci destek kredisi bulunmaktadır. Tarım kredisi başlığı altında ise işletme ve yatırım kredileri bulunmaktadır.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından esnaflar için sunulan krediler altında nakdi krediler, gayrinakdi krediler, afd yani Fransız Kalkınma Ajansı tarafından verilen krediler, Arena sıfır Faizli Teknoloji Kredisi, Exim bank kredileri, hazine müsteşarlığı destekleri, kosgeb destekli krediler, kadın patrona özel Avrupa Birliği ve Avrupa İmar Kalkınma Bankası tarafından verilen krediler, KGF kadın patron destek kredileri ve tez kredisi verilmektedir. Nakdi kredilerin altında spot kredileri, rotatif krediler, taksitli ticari kredi, kredili mevduat hesabı, döviz kredileri, süper hesap, döviz kredileri, ihracat kredileri, iş yeri destek kredileri, iştira ve iskonto kredileri, iş yeri yenileme kredisi, taşıt kredisi, plaka ve hat kredileri yer almaktadır. Gayrinakdi krediler olarak harici garanti mektubu, teminat mektupları ve akreditifler verilmektedir. AFD kredisi olarak ise KSS ve enerji kredileri verilmektedir. Exim bank kredileri, sevk öncesi ihracat kredisi ve performans kredisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Fibabanka

Fibabanka da esnaf kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Fibabanka Esnaf ve sanatkarların yanında olarak esnaf paketi ile birlikte esnafların tahsilat ve ödemelerini olay bir şekilde düzenlemesine yardımcı olacaktır. Çek karnesi, hesap işletim ücreti ve şubelerden gerçekleştirilebilecek tl ve yabancı para transfer ücretleri de bu paketin özelliklerindendir.

Fibabanka KOBİ’ler için çeşitli krediler sunmaktadır. Nakit krediler adı altında, rotatif krediler, spot ve kapama opsiyonlu spot kredileri, taksitli ticari krediler, taksitli ticari taşıt kredisi, işletme kredileri, döviz kredileri, iş yeri kredileri, dövize endeksli krediler, Eximbank kredileri, iskonto ve iştira kredisi, kredili ticari mevduat hesabı, depo finansmanı ve fibabanka pos temlik kredisini vermektedir. Bununla birlikte gayrinakdi krediler altında teminat mektupları, harici garanti, akreditif, kabul kredisi ve referans mektupları bulunmaktadır.

Fibabanka Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Şekerbank

Şekerbank da esnaf kredisi veren bankalar arsında yer almaktadır. Esnafım Kredisi ile esnafın tüm sorunları çözülür, esnaf hangi sektörde çalışırsa çalışsın uygun faiz oranları ve 84 aya kadar varan vade seçenekleri ile iş yeri ihtiyacını kolaylıkla giderebilir.

Bununla birlikte esnaf için sunulan çeşitli krediler bulunmaktadır. KGF Teminatlı krediler teminat yetersizliği nedeni ile kredi alamayan KOBİ’lere verilir. Bu krediler altında genel esnaf ve kobi destekleri yer almaktadır. Bu kredi destekleri kredi öz kaynakları ve hazine müsteşarlığı fonu olarak ikiye ayrılır. Bununla birlikte kadın girişimci destekleri, genç girişimci destekleri ve imalat sektörü destekleri de esnaflara verilmekte olan krediler arasında yer alır.

Şekerbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.