Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Fibabanka Bireysel Emeklilik

Fiba Grup bünyesine 2010’da katılan Fibabanka Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kayseri ve Trabzon’da toplam 73 şubesi ile kurumsal, bireysel ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Biz de bu yazımızda Fibabanka Bireysel Emeklilik konusunu işleyeceğiz.

Emeklilik

Bir bireyin üst yaşa gelip önceden ödediği prim veya keseneklerin geri alınmasıdır. Birey yaşlanınca vücut olarak gücü azalır bu sebep ile iş verimliliği azalır. Prim veya keseneklerden biriken para bireyin emekliliğinde bireye geri dönüş yapılır ve aydan aya ödenir. Birey çalıştığı dönemde ki hayat standartlarının düşmemesi için bu sistem kullanılır. Emeklilikte herhangi  bir hizmet karşılığı olmadan hak kazanır.

İnsan yaşlanınca kendine olan güveninde kayıp yaşar. Emeklilik maaşı emeklileri bir nevi dayanak olur. Emeklilik çalışırken hayat standartlarınızı düşürmez. Topluma bir yük görünmesini engeller. Eğer çalıştığınız dönemdeki hayat standartlarınız düşük ise buna ek olarak bireysel emeklilik yapabilirsiniz. Bireysel emeklilik eğer daha önceden bir sosyal güvence kurumuna bağlı değil iseniz asıl emeklilik maaşınız olarak görülebilir. Başka bir kurumdan emekli iseniz bireysel emeklilik maaşınız size emeklilik maaşınızın yanında bir nevi ek gelir olarak gelir.

Fibabanka Bireysel Emeklilik

Fibabanka Bireysel Emeklilik sistemi hem ek gelir hemde ana gelir olarak kullanılabilen bir emeklilik sistemidir. Eğer başka bir sosyal güvenlik kurumunda prim veya ödeneğiniz yok ise ana gelir olarak çalıştığınız dönemdeki hayat standartlarınızı düşürmeden yaşlılığınızda da aynı standartlarda yaşamanızı sağlar. Fibabanka Bireysel Emeklilik sistemi refah seviyenizi arttırmanızı amaçlar ve sosyal güvenlik sistemini tamamlayan bir parça olarak adlandırılır. Sistemde en az 10 yıl kalarak ve 56 yaşınızı tamamlayarak emekli olmaya hak kazanabilirsiniz. Fibabanka Bireysel Emeklilik sistemine hangi meslek ile uğraştığınız veya Sosyal Güvenlik Kurumuna üyeliğiniz bakılmadan 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterlidir. Fibabanka Bireysel Emeklilik sistemi sizin bankaya yaptığınız ödemeler sonucu emeklilik yatırım fonumuza alınarak size ait emeklilik hesabı oluşturulur. Emeklilik şirketlerinde faaliyetleri devletin verdiği kurumlar denetler. Sanal ortamdan emeklilik sistemleri sürekli gözlenir ve denetlenir. Ayrıca emeklilik fonlarımız Takas Bank hesaplarında tutulduğu için Emeklilik Şirketinin himayesi altında değildir. Emeklilik şirketlerini çağrı merkezlerini veya internet şubelerini arayarak bireysel emeklilik fonumuzun günlük bilgilerini ve paranızın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Fibabanka Bireysel Emeklilik yaşlılık döneminizde yatırım karşılığı almak gibidir. Biriktirdiğiniz yani bankada biriken paranız eşsiz bir uygulama olan Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemine devlette katkı verir. Ödediğiniz her aylık için %25 devlet katkısı eklenir. Her 100 TL’lik ödemenizde 25 TL devlet katkısı kazanırsınız. Devlet katkısı, o yıla ait brüt asgari ücret tutarının % 25’ini geçmez. Fibabanka Bireysel Emeklilik planınızı kendinize göre planlayabilirsiniz. Ödeme yapacağınız tarihleri ay olarak belirleyebilirsiniz. Ödemelerinizi dilediğiniz zaman kesebilir dilediğiniz zamanda ödemelerinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Katkı payı tutarınızı arttırabilir ya da düşürebilirsiniz.

Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvurabilirim ?

  • Fibabanka Bireysel Emeklilik sistemine katılmak için Fibabanka İnternet şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi için en yakın Fibabanka şubelerine gidip müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi için Fibabanka müşteri hizmetlerini arayarak Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Fibabanka Müşteri Hizmetleri 444 88 88 no’lu numarayı arayarak ulaşabilirsiniz. 
  • Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında bilgi için musterihizmetleri@fibaemeklilik.com.tr  mail atabilirsiniz.

Size en yakın Fibabanka Şubesini bulmak için TIKLAYINIZ!

Fibabanka Bireysel Emeklilik hakkında daha fazla bilgi almak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.