Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Fibabanka EFT Saatleri

Bankacılık hizmetleri kapsamında en çok gerçekleştirilen işlemlerden birisi de para transferleridir. Ticari ve bireysel kullanıcılar nakit para taşıma riskinden kaçmak ve paranın transfer edileceği kişi ile daha kolay iletişim kurulabilmesi açısından bankalar aracılığı ile para transferi işlemini daha çok tercih etmektedir. Bankalar aracılığı ile para transferi işlemleri 2 şekilde olmaktadır. Bunlardan birincisi havale dediğimiz aynı banka bünyesinde bulunan mevduat hesapları arasında yapılan işlemlerdir. Havale işlemini aynı bankada bulunan aynı kişiye ait hesaplar arasında yapılabilirken aynı banka bünyesinde bulunan farklı kişilere ait mevduat hesapları arasında da gerçekleştirilebilmektedir. EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemi ise farklı bankalarda bulunan mevduat hesapları arasında yapılmaktadır. Bu işlemi farklı bankalarda bulunan mevduat hesaplarınız arasında yapabileceğiniz gibi farklı bankalarda bulunan farklı kişilere ait hesaplar arasında da gerçekleştirebilmektesiniz. Biz sizlere yazımızın devamında bu işlemleri Fibabanka aracılığı ile gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken Fibabanka EFT saatlerinden bahsedeceğiz. Fibabanka EFT saatleri diğer bankalarda olduğu gibi günün belirli zaman aralıklarında gerçekleştirilebilmektedir.

Fibabanka EFT Saatleri Hangi Zaman Aralığındadır?

Bir para transferi işlemi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi işlem yapılacak hesapların bulunduğu bankalardır. İşlem sırasında dikkat edilmesi gereken bu husus talepte bulunulan para transferi işleminin tanımını değiştirebilmektedir. EFT işleminden bahsedecek olursak bu işlem gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise girilen para transferi bilgilerinin doğruluğudur. Para transferi işlemini gerçekleştirirken transfer yapılacak hesaba ait bilgiler yanlış girilir ise iki sonuç açığa çıkmaktadır. Bunlardan birincisi girilen yanlış bilgilerin bankacılık sektörü bünyesinde herhangi bir hesaba ait olmaması durumudur. Bu durum karşısında para, bankacılık sisteminde kullanılan ortak havuz sistemine düşmektedir. Bu tip bir işlemi geri alabilmek için işlem yapılan bankalar arasında gönderici olan banka tarafından girilen bilgiler ışığında bu ortak havuz sisteminde işlemin bulunması ve para transferine konu olan para miktarının gönderici konumunda olan hesaba geri aktarılmasıdır. Bilgilerin yanlış girilmesi durumunda açığa çıkacak olan ikinci durum ise bilgilerin bankacılık sektörü bünyesinde bulunan bir hesaba isabet etmesidir. Bu durumda yanlış girilen bilgiler ışığında karşılık gelen hesabın sahibi ile görüşme yapıldıktan sonra para tekrar gönderici konumunda olan hesaba geri aktarılmaktadır. Bu iki durum da EFT işlemi için zaman kaybı yaratacağından dolayı girilen bilgilerin gönderici tarafından eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmesi gerekmektedir.

Fibabank EFT işlemleri diğer bankalarda olduğu gibi belirli zaman aralığında gerçekleştirilebilmektedir. Fibabanka EFT saatleri hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında belirlenmiştir. Fibabanka tarafından belirlenen Fibabanka EFT saatleri dışında yapılması talep edilen EFT işlemleri, işlem talebinin oluştuğu günü takip eden ilk çalışma günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. EFT işleminin aciliyet durumuna göre Fibabanka EFT saatlerine oldukça dikkat etmeli, aynı zamanda işlemi gerçekleştirirken gireceğiniz bilgileri de doğru girmelisiniz. Aksi takdirde EFT işleminizin gerçekleştirilmesi zaman alacak ve belki de aciliyet durumuna sahip işleminiz gecikecektir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.