Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Fibabanka Esnaf Kredileri

İş kolu üzerinde en çok maddi gider esnaflarındır. Bazen bu giderlere güç yetirmek zordur. Bu durumda bankaların esnaflara sağlamış olduğu kredi imkanları devreye girmektedir. Esnaflar için hazırlanan kredi paketleri, siz esnafları  sıkmadan, rahatça geri ödeme kolaylığının yanında uygun faiz ve vadelere kadar birçok fayda sağlanmaktadır. Biz de bu yazımızda Fibabanka Esnaf Kredilerinden bahsedeceğiz.

Fibabanka Esnaf Kredilerinin Özellikleri

Rotatif Krediler

İşyerinizin kısa süreli nakit ihtiyacını karşılayabileceğiniz Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. Belli bir limit çerçevesinde ve rahatça ödeyebileceğiniz faiz tahsilatının dönemsel (aylık –üç aylık) yapıldığı ve faiz oranının piyasaya göre belirlendiği bir kredi türüdür.

Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Krediler

İşyerinizin kısa vadeli nakit para ihtiyacını karşılayabileceğiniz, değişmeyen vade ve uygun faiz oranıyla tek seferde kullanıp kredi vadenizin sonunda anapara ve faizi tek bir ödeme ile geri ödeyebileceğiniz bir Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. Bu kredi türünün bir avantajı, vade ve faizin sabitlenmesiyle piyasada oluşan dalgalanmalardan etkilenmemektedir.

Taksitli Ticari Krediler

Bir kere kullanabildiğiniz bu kredi türüyle, işletmenin ihtiyacına göre değişen ,vadesini 60 aya kadar yapabileceğiniz, kredi tutarını geri ödemede ise belirlediğiniz vade içinde anapara, faiz ve diğer ek ücretlerin toplamından oluşan, aylık olmak üzere eşit taksitler şeklinde geri ödeyebildiğiniz Fibabanka Esnaf Kredilerindendir.

Taksitli Ticari Taşıt Kredisi

Firmanızın, taşıt alımı veya yenilenmesinde destek sağlamak amacıyla kullanılabilen Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. Taksitleri eşit bir şekilde ödeyebileceğiniz, işyerinize nakit para desteği sağlar. Bu kredi türünü ikinci el ve sıfır kilometre araç alımlarında kullanabilirsiniz.

İşletme Kredileri

İşletme kredisi, Türkiye’de yerleşik kurumlar tarafından yurtdışından döviz para birimi olarak verilebilir ve bankalar aracılığı ile TL olarak bir defada kullandırılan Fibabanka Esnaf Kredilerindendir. Vade kısıtlaması olmadığı için esnek bir ödeme olanağı sağlar. Bu sayede işyerinize hem yatırıp yapabilir hemde rahatça ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Döviz Kredileri

İhracat veya ihracat sayılan ürünlerin teslimi ile ülkemize döviz kazandıracak faaliyetler için verilen döviz veya Türk Lirası şeklinde verilebilen Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. İhracat taahhüdü olduğu için işyerinin ihracat potansiyeli olmalıdır.Bu kredileri ihraç edeceğiniz ürünlerin sevkiyatından önce size uygun koşul ve vadelerle alabilirsiniz. Kredi resim, vergi, KKDF ve harç istisnasından yararlandırılarak kullandırılır.

İşyeri Kredileri

Yeni bir işyeri açma ya da işyeri alımına yönelik, en fazla 60 aya varan vade imkanıyla, eşit taksitlerle geri ödenilebilen bir Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. Bu kredi türü ile nakit paranız olmasa dahi yeni bir işyeri açabilir veya var olan işyerinize yeni şubeler ekleyebilirsiniz.

Dövize Endeksli Krediler

Döviz kurlarında gerçekleşen değişimlerin yarattığı belirsizliklerle döviz geliri olan işyerlerine verilen Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür. BCH, spot veya taksitli kredi şeklinde bu krediyi kullanabilirsiniz. Döviz kredilerinin aksine ihracat taahhüdü çıkarmaz.

Eximbank Kredileri

İhracat yapan işyerlerine yönelik olan bu kredi türü, yaptıkları ihracatın geliştirilmesi amacıyla Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından kullandırılan bir Fibabanka Esnaf Kredileri türüdür.

Eximbank tarafından belirlenen Türkiyede üretilen Türk patentli mallarının ihracatı ve döviz taahhüdü ile ucuz nakit para sağlamak nedeniyle kullandırılır. Eximbank kredilerinde ihracat taahhüdü vardır. İhraç edilen malların karşılığında dövizin, belli bir süre içinde ülkemize getirilmesi ve ihracatçı taahhüdünün kapatılması gerekmektedir.

Iskonto/İştira Kredisi

İşyerinizin ticari alışverişlerinden doğan kısa vadeli senet, çek vb. gibi belli bir faiz oranı olan ve masrafı maddi olarak içerisinden çıkarılan vadesinden önce, nakit paraya çevrilmesiyle, kısa vadeli nakit para sağlayan kredi şeklidir.

Kredili Ticari Mevduat Hesabı

İşyerinizin kısa vadeli ve az miktarda nakit para ihtiyacının karşılanması için, vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan Fibabanka Esnaf Kredileri şeklidir. Çek, fatura gibi  diğer aylık  düzenli ödemelerinizi gecikme kaygısı yaşamadan fatura ödeme döneminde zamanında  yapmanızı sağlar.

Depo Finansmanı

Elinizde bulunan depodaki mallarınızın teminatı karşılığında yüklenme tarihine kadar sağlanan kısa vadeli nakit para desteğidir.

Fibabanka POS Temlik Kredisi

Fibabanka ile blokeli çalışan işyeri olmanız halinde, bloke hesaplarınızda bulunan tutarların banka adına geçirilmesi karşılığında, işyerinize nakit kredi limiti tanınması ve kullandırılmasına dayanan nakit para kredi türüdür. Fibabanka Pos ile nakit krediniz hazır olmuş olur, hızlı kredi tahsisi şansınız artar, başka bir teminata gerek kalmadan  kredi hesabınızda kolay limit artışı olur ve pos cironuz arttıkça nakit kredi limitinizde artar.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.