Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Fibabanka Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Nedir?

Hayal ettiğiniz arabayı, motoru ya da bir başka aracı alabilmek için kullanılan krediye taşıt kredisi veya araç kredisi deniliyor. Taşıt kredilerinin faiz oranları her bankadan bankaya değişmektedir. Bankalar tarafından verilen taşıt kredileri sıfır km ve ikinci el taşıt olmak üzere iki kısıma bölünmüştür.

 • Sıfır km taşıt sahibi olmak isteyenler için düzenlenen genel kredi şartlarında, taşıt kredisi faiz oranları düşük olmasıyla beraber, banka tarafından kredi onayı kolayca verilebilir. Aynı zamanda taşıt almak isteyen kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor.
 • İkinci el taşıt sahibi olmak isteyenler için düzenlenen genel kredi şartlarında, verilecek olan kredi faiz oranı sıfır taşıt kredisinden bir-iki puan daha yüksek tutulmaktadır. Bununla beraber taşıt almak isteyen kişiye ikinci el taşıt kredisi yaş sınırı uygulanmaktadır. Yaş sınırının nedeni, kişinin banka borcunu tahsil edememesi durumunda, rahatça satabileceği herhangi bir taşıtını rehin olarak koyabilmesidir. Genel olarak bankalar ikinci el taşıt kredisi için 5 yaş sınırı uygulamaktadır.

Fibabanka Taşıt Kredisi Nedir?

Fibabanka taşıt kredisi ile sıfır km veya ikinci el araç aldığınızda, 48 aya kadar olan vade seçeneğinden yararlanabilir ve ödemeleri bütçenize uygun bir ödeme planı seçerek yapabilirsiniz. Taşıt fiyatı 50.000 TL’ye dek olan kredilerde, kredilendirme oranı en çok % 70’dir. 50.000 TL ve üstü olan kredilerde ise, kredilendirme oranı en çok % 50’dir. Fibabanka taşıt kredisi ile müşterilerinin istediği taşıtı alıp, üzerine kar ekleyerek düşük taksitle ödemelerini sağlıyor. Fibabanka taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için, gereken belgeler ile birlikte siz en yakın olan Fibabanka şubesine gitmeniz yeterlidir. Hemen ön başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayıp gereken boşlukları doldurmanız yeterlidir.

Adsız

Fibabanka bankacılık işlemleri ile ilgili her hangi bir sorunuz varsa, 444 88 88 ve 0850 222 77 77 Fibabanka çağrı hizmetini araya bilirsiniz.

Fibabanka Taşıt Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Fibabanka Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport
 • İkamet belgesi veya son 3 aya ait olan herhangi bir fatura
 • Sıfır km olan araçlar için proforma faturası, ikinci el oran araçlar için ruhsat fotokopisi
 • Çalıştığınız yerden gelir belgesi;
  • Memurlar ve özel sektörde çalışanlar için: Bordro ya da maaş yazısı ve şirket imza sirküleri
  • Serbest meslek sahipleri ve şirket ortakları için: Güncel olarak vergi levhası, bilanço ya da gelir tablosu, ticaret sicil gazetesi ve oda kayıt belgesi
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar için: Tapu belgesi ve kiralar bankaya ödeniyorsa, ödeme aldığınıza dair bankadan kanıt bir belge

Fibabanka Taşıt Kredisi Hesaplama

Fibabanka taşıt kredisi hesaplama ile vade tutarını ve faiz oranını önceden belirleyerek, aylık ve yıllık ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Fibabanka taşıt kredisi hesaplama işlemini, size en yakın olan Fibabanka şubesine giderek yapabilirsiniz. Hesaplama işlemi ile aynı zamanda aylık taksit tutarını, toplam ödeme tutarını, dosya masrafını, ödenecek toplam faiz tutarını, kredi kullandırım oranını ve kefil sayısı gibi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.

Aylık ve Yıllık Faiz Oranlarını İncelemek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.