Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Finansbank 2. El Araç Kredisi

Hızla büyümeye devam eden otomotiv sektörü markaların içinde bulunduğu yarışla gittikçe daha da çeşitlilik kazanıyor ve ihtiyaçlara göre üretimi hızla devam ediyor. Ülkemizde de oldukça hızlı bir şekilde araç kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu yaygınlaşma gerek 0 gerek 2. el araçlarda hızla devam etmektedir. Bankalar da artık ihtiyaç haline dönüşen bu araç alma olayı için çeşitli imkanlar sunmaktadır. Bunlardan biri de Finansbank. Finansbank yakın bir zaman önce dünya çapında bir banka olan QNB tarafından satın alınmıştır. Katar merkezli bir banka olan QNB, Finansbank ile birleşerek daha güçlü ve güvenilir bir banka olarak işlemlerine devam etmektedir. QNB Finansbank araç ihtiyacı olanlar için kredi imkanı sunmaktadır. Aşağıda Finansbank 2. El Araç kredisi konusunu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Finansbank 2. El Araç Kredisi

Son zamanlarda yükselen dolar ve euro ile birlikte ne kadar önlem alınsa da taşıt fiyatlarında bir artış olmaktadır. Finansbank sizlere ihtiyacınız olan miktarda ve istediğiniz süreli vade imkanları sunarak ihtiyacınız olan aracı hemen alabilmenize imkan sağlıyor. Almak istediğiniz kredi tutarı ve vade imkanıyla ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenmek için yazımızın sonundaki linki tıklayabilirsiniz.

Finansbank 2. El Araç kredisini alabilmek için direkt şubelere gitmeden internet üzerinden de başvuru yapabilir ve Finansbank’ın size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

Finansbank 2. El İhtiyaç Kredisi Hakkında

 • Finansbank 2. El Araç kredisi kapsamında, 0 km ile 5 yaşına kadar olan araçlarda 48 aya kadar, 6-8 yaşları arasında olan araçlar için ise aracın yaşı ile vade arasındaki toplam 10 yılı geçmeyecek şekilde ödeme planları oluşturabilmeksiniz. Yani alacağınız aracın yaşı 6 ise 48 ay vade 7 ise 36 ay vade yaptırabiliyorsunuz.
 • Alacağınız Finansbank 2. El Araç kredisini TL cinsinden de kullanabilirsiniz. Bu ne demek derseniz şöyle ki; TL olarak kullanabilmeniz için satın aldığınız araç rehin belgesini bırakmanız yeterli olacaktır. Genelde kefil koşulu aranmaz fakat banka gerekli gördüğü takdirde kefil isteyebilir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz Finansbank şubelerine gitmenizi tavsiye ederiz.
 • Finansbank 2. El Araç kredisini, binek veya hafif ticari araç için de kullanabilirsiniz.
 • 0 km araçlarda araç nihai faturanın 50.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i ile 50.000 TL’nin üzerinde kalan kısmın da %50’si kadar taşıt kredisini kullanabilmektesiniz.
 • 2. el araçlarda fatura tutarı yerine kasko değeri baz alınır, kredilenme oranları 0 km araçlarla aynı özelliktedir.
 • Finansbank 2. El Araç kredisi almak için ise aracı kredi teminatı olarak da gösterebilirsiniz.
 • Kredi masraflarını alacağınız Finansbank 2. El Araç kredisi ile birlikte düşük faiz ve aynı süre vadelendirebilirsiniz.
 • Geri ödeme planlarınızı ise kendi istediğiniz şekilde müşteri temsilciniz ile görüşerek istediğiniz koşullarda oluşturabilir, isteğinize göre sabit, esnek veya anapara ertelemeli kredi olarak kullanabilirsiniz.

Finansbank 2. El Araç Kredisi Almak İçin Gereken Belgeler

Finansbank 2. El Araç kredisi başvurunuzu aşağıda belirteceğimiz belgeleri getirerek daha hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

 • Satın almak istediğiniz taşıt 0 km ise; proforma faturası, 2. el ise; ruhsat fotokopisi, satış gerçekleştikten sonra ise Noter Satış Senedi,
 • Nüfus cüzdanı (Kimlik Belgesi),
 • İkametgah belgesi veya son tarihli telefon faturası,
 • Maaş bordosu – Gelir Belgesi (Gelir Belgesi : Ücretliler için; bordro veya kaşeli imzalı şirket yazısı)
 • Serbest meslek sahipleri için; sahibi ya da ortağı bulunduğu firmaya ilişkin vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, son 3 yıla ait Vergi Dairesi ya da yemini mali müşavirlik bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Kayıt belgesi ya da faaliyet belgesi
 • Eğer varsa tapu fotokopileri, kira kontratları  ve diğer gelir belgeleri
 • Yapılacak incelemeler sonrası bankanın ilave belge ve teminat hakkı bulunmaktadır.

Finansbank 2. El Araç Kredisi başvurusu için TIKLAYINIZ!

Almak istediğiniz kredi tutarı ve vade imkanıyla ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.