Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Finansbank Bireysel Emeklilik

Günümüzde hemen hemen herkes emekli olmak istemekte emekli olanlarda o güne kadar çalışmışlığın verdiği yorgunlukla emekliliğinde rahat bir yaşam sürmek istemektedir. Bunun farkında olan Finansbank ailesi de müşterilerine en iyi koşulları sağlayarak onları  rahat ettirmeye çalışmaktadır. Dilerseniz Finansbank Bireysel Emeklilik hakkındaki yazımıza bir bakalım.

Finansbank Bireysel Emeklilik Nedir?

Öncelikle Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) nedir ona bir bakalım.

Bireysel Emeklilik Sistemi; emeklilik yaşantınız boyunca rahat bir yaşam sürebilmeniz için tasarruflarınızı yatırıma çevirmeye olanak sağlayan özel bir emeklilik sistemidir. Faal yaşamınız boyunca yapacağınız düzenli tasarrufları Finansbank profesyonel yatırım uzmanları güvenli bir şekilde size uygun olarak değerlendirir. Bireysel Emeklilik Sistemi oldukça uzun vadeli bir yatırım işidir ve emeklilik süreciniz geldiğinde yaşam standardınızı korumayı hedeflemektedir.

Finansbank Bireysel Emeklilik Sisteminin Özellikleri

 • Finansbank Bireysel Emeklilik gönüllü katılım üzerinedir.
 • Mevcut olan sosyal güvenlik sisteminizin tamamlayıcısı niteliğindedir.
 • Fiil ehliyet sahibi herkes alabilir.
 • Bireysel katkılara ve emeklilik yatırım fonlarına dayanmaktadır.
 • Finansbank Bireysel Emeklilikte, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren katılımı özendiren devlet katkısı da bulunmaktadır.
 • Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) dahil olan müşterilerin sisteme yatırmış olduğu katkı paylarının %25’i oranında Devlet katkı sağlamaktadır. Yani özetleyecek olursak sizin her 100 TL ödemiş olduğunuzda Devlet 25 TL’lik bir  katkı da bulunacaktır.
 • Devletin katılımcılar için ödeyeceği katkı payı tutarı yıllık asgari brüt ücretin %25’ini geçemeyecektir

Finansbank Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları

 • Finansbank Bireysel Emeklilik, bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Sistemine ek ikinci bir gelir elde etmenizi sağlamaktadır.
 • Finansbank Bireysel Emeklilik, para biriktirmeye teşvik eder ve geleceğinizi güvence altına almanıza yardım eder.
 • Finansbank Bireysel Emeklilik fonları vergiden muaftır.
 • Sizler için çalışan finans danışmanları sizin ihtiyacınıza ve isteğinize uygun biçimde değerlendirir.
 • Maddi sıkıntı yaşadığınız dönemlerde ise istediğiniz zaman ödemelerinizi durdurabilirsiniz.
 • Ayrıca yatırdığınız her kuruş devlet güvencesi altındadır.

Bireysel Emeklilik Sisteminin İşleyişi

 • Bireysel Emeklilik Sistemine geçebilmek için fiil ehliyete sahip olmak yeterlidir.
 • Bu sisteme dahil olabilmek için Hazine Müsteşarlığı’ndan emeklilik ruhsatı almış bir Bireysel Emeklilik Şirketi ile Bireysel Emeklilik sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir.
 • Katkı paylarınızı gelecekte alacağınız emekli maaşına ya da toplu paraya göre belirleyebiliyorsunuz.
 • Bireysel Emeklilik Sisteminde sisteme girmiş olduğunuz tarihten itibaren en az 10 yıl sistemde kalan ve 56 yaş sınırını dolduran herkes emekli olma hakkına sahiptir.
 • Emekliliğe hak kazandığınızda ise alacağınız miktar katkı paylarının miktarına ve bunların getirisine bağlı olacaktır.
 • Bireysel Emeklilik Sisteminin güvenliği de denetim ve gözetim yapma görevlerini üstlenmiş olan kurumlara aittir.

Bireysel Emeklilik Planları

Kolay Emeklilik Planı

Kolay Emeklilik Planı ile her ay sadece 150 TL katkı payı ödeyerek bireysel emekliliğiniz için birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Kolay Emeklilik Bireysel Emeklilik Planında giriş yaparken herhangi bir Giriş Aidatı ödemezsiniz. Ödediğiniz her katkı payı için devletten %25’lik katkı payı alırsınız. İstediğiniz zaman ödemelerinize ara verebilir, ödediğiniz katkı payı tutarının asgari katkı payı kadar ödemeye devam edebilir ya da arttırabilirsiniz. Ödenecek aylık asgari katkı payı 150 TL’den az olamaz.

Finans Maaş Emeklilik Planı

FinansMaaş müşterileri için bu plana katılmak hem sizin hem de ailenizin geleceği güçlü bir adım niteliğinde. FinansMaaş Emeklilik Planı ile ayda 75 TL değerinde katkı payı ödeyerek bireysel emekliliğiniz için birikime başlayabilirsiniz. Herhangi bir giriş aidatı alınmamaktadır.

Elit Emeklilik Planı

Daha yüksek birikimlerle emekliliğinizde daha rahat etmek istiyorsanız Elit Emeklilik Planı size daha yakın demektir. Aylık 500 TL ve üzeri katkı payı ödeyerek hem daha fazla Devler Katkı payı almanızı hemde emeklilik de elitliğin tadına varmanızı sağlayan bu planda düşük kesinti oranı ile daha yüksek birikimlere sahip olabilirsiniz.

Hanımeli Bireysel Emeklilik Planı

Kadın müşterilerin bütçelerinden minik tutarlar ayırarak geleceklerine yönelik birikim yapmalarına olanak sağlayan Hanımeli Bireysel Emeklilik Planı evli ve bekar tüm kadınların yararlanabilecekleri özel bir emeklilik planıdır. Bu palana dahil olan müşteriler ve yakınları indirimli veya ücretsiz olan ek fayda hizmetlerinin  bulunduğu sağlık, anne-bebek, restoran gibi hizmetlerden de faydalanabileceklerdir.

Yeni Nesil Bireysel Emeklilik Planı

Genç profesyonellerin ve üniversite öğrencisi müşterilerin ilk hayata atılış dönemlerinde bütçelerinden kısarak geleceğe dönük birikim yapmalarına olanak  sağlayan bu planda 18-30 yaş müşterilerin faydalanabileceği özel bir  emeklilik planıdır. Yeni Nesil Bireysel Emeklilik Planına dahil olan müşteriler ve yakınları içerisinde ek fayda  hizmetlerinin bulunduğu ev tekstil, araba yıkama, online alışveriş restoran zincirleri gibi hizmetlerinden ek fayda bilgilendirme metnindeki koşulları sağladığı sürece bu imkanlardan da yararlanabileceklerdir. Ayrıca aylık asgari katkı payı ödeme tutarı 79 TL’den az olamaz.

Bankanın sizlere özel olarak geliştirdiği CİGNA FİNANS Bireysel Emeklilik Fonları için TIKLAYINIZ!

Finansbank Bireysel Emeklilik hakkında daha detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.