Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Finansbank Konut Kredisi

Gayrimenkul yatırımlarının en başında ev, arsa ve iş yeri yatırımları gelmektedir. Tüketiciler öncelik olarak barınma ihtiyaçlarını giderebilmek için bir konut sahibi olma eğiliminde bulunmaktadır. Barınma ihtiyaçlarını ev sahibi olma yoluyla sağladıktan sonra geleceğe dönük yatırım olması amacı ile ev alımına devam etme eğilimi göstermektedirler. Bu eğilim arsa ve iş yeri olabilme niteliğine sahip yapılarla çeşitlilik gösterebilmektedir. Bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda düşünüldüğünde tüketim yönelimli alım söz konusuyken ticari ihtiyaçlar doğrultusunda düşünüldüğünde üretim veya değer yaratma temelli yaklaşım söz konusudur. Ticari faaliyet sahipleri de gerek sermaye yatırımı oluşturması bakımından gerekse faaliyetlerini gerçekleştirebilmek adına konut alımı yapmaktadır. Tüm bu talepler doğrultusunda bakıldığında Finansbank konut kredisi tüketiciler için ihtiyaçları giderme noktasında nakit desteği sunan bir kredi kapsamındadır. Yazımızın devamında sizlere Finansbank konut kredisi hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Finansbank Konut Kredisi Nedir?

Konut alımı sırasında nakit çıkışınız konusunda güçlük çekiyor olabilirsiniz. Bu nakit sıkıntısını konut kredisi ile finanse etmek istediğinizde Finansbank siz değerli müşterilerine hizmet etmeye başlar. Finansbank konut kredisi sayfasına tarayıcınız üzerinden internet bankacılığı sayfası vasıtası ile ulaştığınızda karşınıza sizlerle paylaştığımız görseldeki sayfa çıkmaktadır.

Bu sayfa içerisinde Finasbank’ın sizler için geliştirdiği Finansbank konut kredisi ürünleri gözümüze çarpmakta. 1 numaralı alanda sizlerin Finansbank konut kredisi hesaplamalarında kullanması için düzenlenmiş olan “Konut Kredisi Faiz Hesaplama” uygulamasına ulaşım sekmesi bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde ihtiyacınız olan Finansbank konut kredisi tutarını ödeme planlarınız doğrultusunda hesaplayabilmektesiniz. 2 numaralı alanda ise sizlere Finansbank tarafından sunulan “Sigorta” imkanlarından bahsedilmek üzere bir sekme oluşturulmuş. Bu sekme sayesinde konut, işsizlik ve hayat sigortası bilgilerine ulaşabilmektesiniz. 3 numaralı alanda belirtilen “Anlaşmalı Konut Projelerimiz” kısmında ise Finansbank tarafından destek verilen konut projelerine yer verilmiş. Siz de bu projelerden birine dahil olmak veya bu projelerden birisi hakkında bilgi almak istiyorsanız Finansbank konut kredisi sayfası üzerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

4 numaralı alanda ise bizleri “Standart Konut Kredisi” ürünü karşılamakta. Bu üründen bahsedecek olursak Türk Lirası üzerinden işlem yapılabilen bu kredi ürünü 180 aya kadar kredilendirilmektedir. Faiz oranı sabit ile ödeme planınızı öngörebilmektesiniz. Satın alım talebinde bulunduğunuz evin ekspertiz raporu tutarının % 75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Konut tipi “Mesken” olan seçenek, gayrimenkul amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. 5 numaralı alan “Evini Değiştiren Konut Kredisi” ürününü görmekteyiz. Bu ürün özellikleri kapsamında standart konut kredisi ürününden farklı olarak ekspertiz raporunda belirtilen tutarın % 100’ü seviyesinde kredi kullanabilmektesiniz. Kredinizin ödeme planında belirleyeceğiniz 12, 24 ve 36 ay noktasında balon ödeme ile evinizi dilediğiniz koşullarda ve dilediğiniz zaman satabilmektesiniz. Bir farklılık noktası da hem satılacak hem alınacak ev için ekspertiz raporu istenmesidir. 6 numaralı alanda belirtilmiş olan “Ana Para Ertelemeli Konut Kredisi” ürünü ise diğer kredi ürünü özellikleri ile benzerlik göstermekte olup sunduğu avantaj bakımından ilk iki yıl sadece faizi ödenmektedir. Bu durum düşük taksit tutarını beraberinde getirdiği için evinizin diğer ihtiyaçları açısından ekstra nakit desteği imkanı sunmaktadır. Bir diğer kredi ürünü ise 7 numaralı alanda sekmesi banka tarafından bizlere sunulmuş olan “Artan-Azalan Taksitli Konut Kredisi” ürünüdür. Bu kredi ürünü özellikleri de standart konut kredisi özellikleri ile paralel özellikler taşırken, taksitlerinizi gelirinize göre ayarlayabilmekte ve toplam faiz ödemelerinizi azaltabilmektesiniz.

8 numaralı alanda bizleri “Peşinatsız % 100 Konut Kredisi” ürünü karşılamakta. Bu kredi ürünü için ise yine ekspertiz raporundaki tutarın % 100’ü için kredi imkanı kullanabilmektesiniz. Hem sahip olduğunuz evi hem de satın alacağınız evi teminat olarak gösterebilirsiniz. Bu sayede peşinat sıkıntınızdan arınmış olmaktasınız. Finansbank’ın sayfasında bizler için sunmuş olduğu son kredi ürünü ise 9 numaralı alanda bulunan “Kentsel Dönüşüm Kredisi” ürünüdür. Afet riski altındaki evinizi bu kredi ürünü sayesinde çok cazip faiz oranları ile dönüştürebilmektesiniz. Türk Lirası cinsinden sunulan kredi en fazla 120 aya kadar vadelendirilebilmektedir. 6303 sayılı kanunun 6. maddesinin 3. fıkrasına göre konutunu kendi imkanları ile yapmak isteyenlere sunulan Finansbank konut kredisi ürünüdür. Yeniden inşa ya da güçlendirme çalışmasında bulunacak tüketiciler için sunulmaktadır. Finansbank konut kredisi sayfasının sonunda bulunan ve görselde 10 numaralı alan ile belirtilen kısımda konut kredisi faiz oranlarına ulaşabilir, Finansbank konut kredisi ödeme dönemleriniz doğrultusunda kredi hesap makinesi uygulamasını kullanarak düzenleyebilir ayrıca Finansbank konut kredisi için hemen başvur seçeneğini kullanabilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.