Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama işlemi internetten yapılabilen işlemler arasındaki yerini almıştır. Bizlerde bu yazımızda sizlere Findeks kredi notunun ne olduğunu, bu notu nasıl öğreneceğinizi anlattık. Vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda Findeks kredi notunuza ayrıntılarıyla ulaşmış olacaksınız.

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks kredi notu bankacılık sektöründe kullanılan ve neredeyse tüm bankaların başvurmuş olduğu risk derecelendirme notu olarak bilinmektedir.  Bu not kredi almak isteyen kişinin bankalardan alabileceği en yüksek kredibiliteyi göstermektedir ve bu notu bankaya gitmeden öğrenebiliyorsunuz. Findeks kredi notunuz size verilecek olan kredi oranını etkilemektedir. Sistem sayesinde sizlerin kredi kartınız ve kartınızın borçlarını nasıl ödediğinizi incelemektedir, gelir kazancınız ile birlikte değerlendirilerek sizlere kredi notu verilmektedir. Findeks kredi notu sorgulamasının yapıldığı aktif sistem 9 bankanın ortaklığı ile kurulmuş olan Kredi Kayıt A.Ş. ile ortaya çıkarılmıştır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılmaktadır ?

Sizlere verilecek olan kredi miktarını etkileyen kredi notunuzu öğrenmek için artık bankaya gitmenize gerek yoktur. İnternet aracılığı ile oluşturulan uygulamalar sayesinde işleminizi kısa bir sürede yaparak kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Findeks kredi notu sorgulama işlemini yapabilmek için sistem kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmeniz için ilk olarak sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Böylelikle Findeks kredi notu sorgulama işlemini yapacağınız Findeks’e ait resmi internet sitesine ulaşmış olacaksınız. Bu siteye gittiğiniz zaman sizlerden sadece iki bilgi istenmektedir. Bunlardan ilki kimlik numaranız ve ikincisi cep telefonu numarasıdır. Bu bilgileri gereken yerlere yazdıktan sonra ‘satın al’ yazılı kutucuk üzerine tıklanması gerekmektedir.

Adsız

Böylelikle bu işlem sonunda sistem kaydınızı gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylelikle bu şekilde kredi başvurunuzu yapmadan önde Findeks kredi notu sorgulama işlemi yaparak bu notu öğrenmenizde fayda vardır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Findeks notu sorgulamanın bir diğer yolu da üyelik girişi yaparak yapılan sorgulamadır. Bu sorgulama işlemi için öncelikle bireysel üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Bireysel üyelikte sizden istenecek bilgiler şöyledir; T.C. kimlik numarası, doğum tarihi (gün, ay, yıl şeklinde), cep telefonu numarası, E-Posta adresi, çalışma şekli, eğitim durumu, güvenlik kodu. Ardından size verilen Bireysel Üye Girişi sekmesine tıklayınız. Burada T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girerek sisteme girişinizi gerçekleştiriniz.

Girişinizi gerçekleştirdikten sonra 4 TL ödeyerek kredi notu sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız.

Bireysel Findeks Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.