Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankası eğitim masraflarını karşılamada güçlük çekenler için özel bir kredi hizmeti hazırlayarak müşterilerine yardımcı olmayı hedeflemiştir.  Eğitim ve Özel Okul Kredileri kapsamında çok uygun koşullarda yüksek miktarlarda kredi vermektedir. Aşağıdaki yazımızda Garanti Bankası Eğitim Kredisi ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Özellikle eğitim masraflarının artması ve özel okulların tercih edilmesiyle insanlar bankalardan bu alanda kredi taleplerinde bulunmuş ve bankalarda eğitim ve özel okullara yönelik özel kredi paketleri hazırlamışlardır. Garanti Bankası eğitim kredilerinde vade süresini minimum 3 ay ve maksimum 48 ay arasında belirlemiştir. Garanti Bankası üzerinden 100,000 TL‘ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredi miktarına bağlı olarak faiz oranlarında değişiklik olabilmektedir.

10,000 TL’ye kadar olan eğitim ve özel okul kredilerinde belirlenen faiz oranı %1,44 iken 10,000 TL ile 15,000 TL arasındaki kredilerde faiz oranı %1,41 olarak belirlenmiştir. Eğer daha fazla tutarda kredi kullanmak istiyorsanız 15,000 TL ile 100,000 TL arasındaki kredilerde faiz oranları %1,36 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisine başvurmak için herhangi bir Garanti Bankası şubesine gidebilir veya internet şubesini kullanabilirsiniz.

Bütün özel okullara uygun ödeme koşulları ve kredi tutarları sunulmuştur. Böylece özel okula ait tüm masrafları karşılayabilir ya da ödemede güçlük çektiğiniz durumlarda eksiğinizi buradan tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okullar Kredisi için tıpkı diğer bireysel ihtiyaç kredilerinde istenen belgeler istenmektedir. Bu belgelere ek olarak çocuğunuzun okuduğu okuldan alınacak öğrenci belgesi veya henüz kayıt yaptırılmadı ise öğrencilerden ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi talep edilmektedir. Başvuru için gerekli olan belgeler şöyledir:

  • Nüfus Kimlik Belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge

Gelir durumu gösteren belge için eğer ücretli çalışan iseniz bordro veya gelir yazısı talep edilmektedir. 2 aydan eski olmayan güncel bordro veya SGK sicil numarası ve maaşınızda herhangi bir aylık kesinti haciz olmadığını gösteren bir ay içerisinde alınmış gelir yazısı ve imza sirküleri istenmektedir. Emekli iseniz emekli belgeniz, emekli aylığınızı aldığınız hesap cüzdanınız istenmektedir. Şahıs şirketi sahibi ise firmanıza ait belgeler istenmektedir. Bu belgeler güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesidir. Güncel işletme hesap özeti istenebilir. Şirket ortağı iseniz güncel vergi levhası haricinde yıllık kurumlar vergisi beyannamesi istenmektedir. Kira geliriniz varsa 2 yıldan eski olmayan kira sözleşmesi ve gayrimenkulün tapusu istenmektedir. Çiftçilerden ise çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösteren belge talep edilmektedir.

Bu belgeler yeterli görülmediği takdirde ek belge talebinde bulunulabilir. Kredinizin kolay bir şekilde onaylanması için varsa gayrimenkul tapunuz veya kira gelir belgeniz ile başvurmanız tavsiye edilir.

Çekeceğiniz kredide %5 oranında BSMV ve %0,5 oranında kredi tahsis ücreti tahsil edilmektedir.

Başvuru sahibinin SGK kaydı olmaması veya doğrulanamaması durumunda ek gelir belgesi mutlaka talep edilmektedir.

Bu kredi türünde kefil aranmamaktadır ancak sizin kredi puanınıza finansal açıdan riskli olup olmadığınıza bakılarak başvuru yaptığınız şubeye göre değişmek koşulu ile sizden kefil talep edilebilir. Kefil talep edilmesi durumunda sizden istenilen belgelerin size kefil olacak kişiden de talep edileceğini unutmamalısınız.

Uzun süredir banka müşterisi iseniz ve bankadan kullandığınız kredi kartlarınızı veya daha önce çekmiş olduğunuz kredilerinizi aksatmadan ödeyerek banka nezdinde olumlu bir profil oluşturmuş iseniz kredinizi çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredileri için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.