Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Evimizde bulunan eşyaları yenilemek istediğimizde, çocuğumuz için yeni bir oda takımı ihtiyacımız olduğunda, tatile çıkmak istediğimiz zaman tatil masrafları veya bikini mayo gibi tatil ürünleri almak istediğimizde, çocuğumuz okula başladığında okul masrafları ile karşılaştığımız o anda aklımıza düşen ilk sorun nakit ihtiyacımız olarak belirmektedir. Bu tür durumlarda bankalar imdadımıza yetişiyor. Müşterilerine bu tür ihtiyaçları doğrultusunda finansal destek sağlamak amacı ile bankalar ihtiyaç kredilerini çıkarmışlardır. Birçok banka diğer banka kredi türlerine nazaran ihtiyaç kredileri üzerinden belirli dönemler kampanyalar yapmaktadırlar. Bu yazımızda bu bankalar arasında bulunan Garanti Bankası ihtiyaç kredisi ürününden bahsedeceğiz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kapsamında bizleri banka müşterisi veya banka müşterisi olmamak adı altında 2 durum ile karşılamaktadır. Garanti Bankası müşterisiyseniz şubelerden veya şube dışı kanallardan ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Dış kanallar kapsamında ise internet bankacılığı ve cep şubesi araçları kullanılmaktadır. İnternet şubesinde e-Devlet kapısına kolayca giriş yaparak ihtiyaç kredinizi kullanırken ihtiyacınız olacak SGK hizmet belgelerine kolayca ulaşabilmektesiniz. Garanti Bankası müşterisi değilseniz Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru formu aracılığı ile kredi başvurunuzu yapabilir, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama aracından faydalanarak ihtiyacınız olan krediyi size özel ödeme planlarına uygun bir şekilde biçimlendirip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Garanti Bankası bahar kredisi kapsamında 450 TL taksitle 12.000 TL avantajlı kredi seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kapsamında kredi tutarınız 12.000 TL olduğundan faiz oranınız 1.44 olarak belirtilmekte vade süreniz 36 ay olarak seçildiğinde taksit tutarınız 450,48 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu girdiler doğrultusunda tahsis ücretiniz 60 TL olmakla birlikte sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı 210 TL’dir. Yıllık maliyet oranı % 23.2694 olarak belirlenmiş kredinizin toplam maliyeti ise 16.277,13 olarak sonuçlanmış bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan Garanti Bankası ihtiyaç kredisi miktarınız 15.000 TL düzeyine çıktığında ise sizleri % 1.43 oranında bir faiz oranı karşılamaktadır. Vade süresi 36 ay olarak belirlenmiş olan bu kredi tutarında taksit tutarı 561.99 tahsis ücreti ise 75 TL olarak belirlenmiştir. Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı 225 TL yıllık maliyet oranı % 23.0947 olmakla birlikte kredinin toplam maliyeti bizlere 20.306,59 TL’dir. Son olarak ihtiyacımız olan kredi miktarı 10.000 TL düzeylerinde ise oranlar tekrardan hesaplamakta. Bu kredi tutarımız için sunulan kredi faiz oranı % 1.49 vade süresi 36 ay olarak belirlendiğinde taksit tutarı 379.10 olarak karşımıza çıkmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi tahsis ücreti 50 TL olmakla birlikte sigorta ve vergiler dahil ücretler toplamı 175 TL’dir. Bu kredi düzeyi için yıllık maliyet oranı % 24.1464 kredinin toplam maliyeti ise 13.697,46 olarak sonuçlanmıştır.

Garanti Bankası’nın faiz oranları ve vade süreli sizlerin ödeme planlarınızı karşılamakta yeterli oluyor ve sizde bu kredi ürününden faydalanmak istiyorsanız gerekli belgeleri sağladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilmektesiniz. Bu belgelere değinecek olursak üzerinden vatandaşlık numarası bilgisi yer alan nüfus cüzdanı ile kolayca başvurunuzu yapabilmektesiniz. Çalışma şeklinize göre ise gerekli olabilecek belgeler çeşitlilik göstermektedir. Ücretli çalışan iseniz bordro veya gelir yazısı 2 aydan az süreyi kapsamayacak bir adet güncel bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık ücret ve maaşın haciz/kesinti olup olmadığına dair bilgilerinizi içeren 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile imza sirküleri bulunmalıdır. Emekliyseniz bu durum farklılık göstermekle birlikte emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi/emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı evraklarınızın arasında bulunmak durumda olmalıdır. Şahıs şirketi ortağı iseniz firma belgeleri güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi / güncel işletme hesap özeti belgeleri banka tarafından sizlerden istenmektedir. Bu ortaklık türü sermaye şirketi ortaklığı olduğu zamanda ise yıllık gelir vergisi beyannamesi yerine yıllık kurumlar vergisi beyannamesi verilmelidir. Çiftçiyseniz çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösterir belgesi yine banka tarafından bu kredi ürününü kullanmanız için gerekli belgeler arasında gösterilmektedir. Eğer Garanti Bankası ihtiyaç kredisi ürününden faydalanmak istiyorsanız ilgili link yazımızın sonunda sizlerin kullanımına açılmıştır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.