Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı günümüz bankacılık işlemleri içerisinde en çok işlem hacmi sağlayan bankacılık uygulamalarını sağlayan bankacılık sistemidir. İnternet bankacılığı ile her nerede olursanız olun bankacılıkla ilgili yapmak istediğiniz işlemlerinizi zaman kaybetmeden ve sıra beklemeksizin gerçekleştirebilmektesiniz. Genellikle müşterilerin güvenlikle ilgili şüphelerinden dolayı kullanmakta çekindiği internet bankacılığı uygulamaları gelişen teknolojik imkanlar dahilinde güvenlik alanında da gelişme kaydetmiştir. Şube bankacılığını ardında bırakma yolunda yol kat eden bankacılık sektörü ileriki zamanlarda nasıl bir bankacılık ortamının oluşacağının da sinyalini vermekte. İşlem maliyetleri şube bankacılığına göre oldukça düşük olan internet bankacılığı sistemi bu sayede müşterilerine sunduğu ürünlerin müşteri lehine olan kısımlarında indirim imkanı sunmaktadır. İnternet bankacılığı uygulamaları konusunda oldukça başarılı işlere imza atmış Garanti Bankası internet bankacılığı uygulamalarından yazımızın devamında detaylıca bahsedeceğiz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Girilir?

İnternet bankacılığı birçok kişinin başvurduğu, şube bankacılığına göre yer, zaman ve mekan avantajı sağlayan bankacılık ortamı olarak ön plana çıkmakta. Birçok kişi gün içerisinde ihtiyaç duyduğu bankacılık işlemlerine internet bankacılığı üzerinden ulaşma gayreti göstermekte. İnternet bankacılığı tıpkı şube bankacılığı gibi ticari ve bireysel müşterilerine hizmet sunmaktadır. Şube bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilen işlemleri kendi sistemi üzerinden de gerçekleştirme imkanı sunan internet bankacılığı şube bankacılığını eski çağlarda kullanılan bir sistem haline dönüştürmek adına çok çaba sarf etmektedir. Bizler sizler için internet bankacılığı sistemine girişin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle Garanti Bankası internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için tarayıcınız üzerinden aşağıda sizlerle paylaşmış olduğunuz linke tıklamanız gerekmektedir. İlk olarak karşınıza aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görseldeki içeriğe paralel bir içerik sunan sayfa karşılayacaktır.

Garanti Bankası internet bankacılığı sistemine giriş 2 farklı şekilde imkan oluşturmaktadır. Bu giriş şekillerinden hangisini kullanacağınızı 1 numaralı alanda görülen “MÜŞTERİ/T.C. KİMLİK NUMARASI” ya da “KART NUMARASI” seçeneklerinden birisini seçerek gerçekleştirebilmektesiniz. Müşteri/T.C. kimlik numarası seçeneği üzerinden konuşmak gerekirse ilk olarak 2 numaralı alanda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise sizlerden istenen kendi belirleyeceğiniz parolanızı 3 numaralı alana eksiksiz ve doğru bir biçimde girmeniz gerekmekte. Müşteri numaranızı veya parolanızı hatırlamıyorsanız banka bu bilgilere ulaşmanız için bir platform da oluşturmuş durumda. Bu bilgilere ulaşım sağlayabileceğiniz platform 4 numaralı alanda sizlere sunulmuştur. Bu alanda hangi bilgiye ulaşmak istiyorsanız ona tıklamanız ulaşmak istediğiniz bilgiye ulaşım anlamında yeterli olacaktır. Bireysel ve ticari işlemlerinizi gerçekleştirebildiğinizi yazımızın üst kısımlarında söylemiştik. Hangi tip işlem gerçekleştirmek istediğinizi 6 numaralı alandan belirleyebilmektesiniz. Ayrıca 5 numaralı alanda da Garanti Bankası internet bankacılığı işlemleri için bilinmesi gereken güvenlik bilgilerine ulaşabileceğiniz alanda Garanti Bankası tarafından siz müşterilerine sunulmuş durumda. Bireysel giriş seçeneklerinden ilki bu şekilde gerçekleşirken ikinci seçenek de ilkine benzer nitelikte gerçekleşmektedir. Kart numarası ile Garanti Bankası internet bankacılığı sistemine giriş için kart şifrenize değil yine kendi belirleyeceğiniz parolaya ihtiyaç vardır. Bu parolayı oluşturmak için “PAROLA AL” butonuna tıklamanız parolanızı temin etmeniz için yeterli olacaktır. Garanti Bankası internet bankacılığına giriş aşamasında bireysel boyut bu şekilde iken ticari boyut ise biraz daha farklıdır. Bunun için görselde bulunan 6 numaralı alanda ticari kısmına tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıda sizlerle görselini paylaşmış olduğumuz içerik ile paralel bir sayfa karşılayacaktır.

Garanti Bankası internet bankacılığı sisteminde kurumsal kısıma giriş için gerekli olan adımlar içerisinde 1 numaralı alanda bulunan “Müşteri Numarası” kısmı bulunmaktadır. Müşteri numaranızı eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra 2 numaralı alanda bulunan “Parola” kısmına kendi belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Son olarak ise 3 numaralı alanda bulunan “Kullanıcı Müşteri / T.C. Kimlik Numarası” kısmını doldurmanız kurumsal Garanti Bankası internet bankacılığı kısmına girişiniz için yeterli olacaktır.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.