Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Garanti Bankası Tarım Kredisi

Ülkemizin tarımsal anlamda oldukça verimli topraklara sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Tarım sektörünü ayakta tutan, sofralarımıza gelen yiyeceklerin kıymetli üreticileri olan çiftçilerimize verilen destekler de o denli fazlacadır. Bu desteği sağlayan en önemli kurumlardan birisi de Garanti Bankası. Sadece üretim aşamasında değil, mahsülün tüketiciye ulaşmasına kadarki zamana kadar birçok aşamada destek veren banka, yalnızca finansal olarak destek vermekle kalmayıp; tarımsal işletmeler için danışmanlık vererek de sektöre oldukça katkı sağlıyor. Çiftçiye ekonomik anlamda haylice katkıyı Garanti Bankası Tarım Kredisi ile sağlıyor.

Şunu da belirtmekte oldukça fayda var: Garanti Bankası, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne entegre olduğu için Garanti Bankası tarım kredisi başvurularında istenen ÇKS Belgesi burada talep edilmiyor. Böylelikle hem zahmete hem de ayrıca bir masrafa gerek kalmıyor.

Garanti Bankası Tarım Kredisi Çeşitleri

1. Bitkisel Üretim Kredileri

Garanti Bankası Tarım Kredisi kapsamındaki kredilerde birisi Bitkisel Üretim Kredisidir. Bitkisel üretim kredisi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürmeleri için gereken finansal desteği sunan kredilerdir. Bu yolla çiftçilere üretim dönemi öncesinden sonrasına kadar ister tohum, gübre, mazot; isterse traktör, biçerdöver ve hafif binek araçların alımında olsun üretimin birçok adımında Garanti Bankası Tarım Kredisi destek sağlıyor.

Ayrıca bilindiği üzere insan sağlığını tehdit eden, yapısıyla oynanmış meyve ve sebzelerin bir hayli arttığı günümüzde, organik tarımın önemi oldukça artmıştır. Bu nedenle alternatif olarak iyi tarım uygulamaları ve organik tarımla uğraşmak isteyen üreticiler için de Garanti Bankası Tarım Kredisi imdada yetişebiliyor.

Bitkisel Üretim Kredilerinin ihtiyaca göre tercih edilebilecek birçok çeşidi bulunuyor:

  • Ürün Ön Finansman Kredisi
  • Tarım Destek Kredisi
  • Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi
  • Traktör ve Biçerdöver Kredisi
  • Oto Kredisi
  • Sera Kredisi

Böylelikle ihtiyacınıza uygun olan kredi türünü belirleyebilir, finansal yardım alabilirsiniz.

2. Hayvansal Üretim Kredileri

Garanti Bankası Tarım Kredisi kapsamındaki kredilerden bir diğeri Hayvansal Üretim Kedisidir. Hayvancılığı tarım sektöründen bağımsız düşünmek mümkün değil. Garanti Bankası Tarım Kredisi ile büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığında da finansal destek sağlamak üzere kredinizi Garanti Bankası’ndan temin edebilirsiniz. Besicilik kredisi ile, ahır yapımından elektrik masraflarına, yem ihtiyaçlarından ilaç masraflarına kadar birçok gereksiniminize cevap verebilecek hayvansal üretim kredileri, tarım kredi yönetmenleri tarafından işletme kapasitesine de bakılarak, vade ve teminat işlemi değerlendiriliyor. Aynı zamanda Garanti Bankası Tarım Kredisi, süt üreticileri için de ‘Süt Sığırcılığı Kredileri’ adı altında mali olarak destek verebiliyor.

3. Tarımsal Makine Ekipman Kredisi

Tarım ve hayvancılık sektörünün ülkemizdeki önemini bilen ve bu sektörlere oldukça değer veren Garanti Bankası tarım kredisi ile tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve işlerinde kolaylık sağlamaları amacıyla üreticiye alet ve makinelerin alımında da destek sunmaya devam ediyor.

Garanti Bankası’nın krediye konu olan makineler olarak belirttiği listeyse şu şekilde:

Anıza direkt ekim makinesi, balya makinesi, su ürünleri için kuluçka dolabı, basınçlı sulama sistemi kurulması, canlı balık nakil tankı, arıcılık makine ve ekipmanı, çayır biçme makinesi, çeltik fide dikim makinesi, biçer bağlar, hububat harman makinesi, lazerli tesviye aleti, hasat tablası, mibzer, motorlu tırpan, pamuk toplama makinesi, el traktörü, file sistemi kurulması, pancar söküm makinesi, patates söküm makinesi, pülverizatör, rüzgar makinesi, sap parçalama makinesi, silaj makinesi, soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, gübre dağıtma makinesi, taş toplama makinesi, diskli tırmık, sap toplamalı saman makinesi, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesi, kırkma makinesi, tambur filtre, su ürünlerinde buzlama makinesi, balıkçı gemilerinde soğuk depo.

Garanti Bankası Tarım Kredisi’nden faydalanabilmek için, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

En Yakın Garanti Bankası Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.